18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

sprawiedliwe płacenie za piwo

~Faper Noster • 2016-06-11, 08:59
Dziesięciu facetów poszło na piwo i rachunek dla wszystkich wyniósł 100 zł. Jak go tu sprawiedliwie pokryć??. Po namyśle stwierdzili, ze zastosują rozwiązanie z działającego w europie systemu podatkowego:

- pierwszych 4 (najbiedniejszych) nie zapłaci nic
- piaty zapłaci złotówkę
- szósty 3 złote
- siódmy 7 zł
- ósmy 12 zł
- dziewiąty 18 zł
- dziesiąty (najbogatszy) 59 zł

Jak postanowili tak zrobili i chodzili codziennie na piwo wydajać 100 zł. wszystko było "w porządku" dopóki barman nie zaproponował, ze obniży im rachunek do 80 zł jako ze stali się stałymi klientami.

no i tu pojawił się WIELKI PROBLEM - jak podzielić te 20 zł??

Najpierw postanowili, ze 4 najbiedniejszych dalej nic nie będzie płacić a te 20 zł podzieli się po równi na 6 płacących do tej pory za piwo. Wyszło 3 zł i 33 gr "na łebka"

TYLKO CO TO ZA SPRAWIEDLIWOŚĆ!! Przecież piątemu (który płacił 1 zł) i szóstemu (płacił 3 zł) trzeba teraz PŁACIĆ ZA TO, ŻE PIJĄ!! Toż to jawna niesprawiedliwość!! Przecież pierwszym 4 najbiedniejszym nikt za picie nie płaci :P

Barman zaproponował inna metodę. Rozłożenie nadwyżki bardziej proporcjonalnie:

- czterech nie płaci nic jak do tej pory
- piaty też nic nie płaci
- szósty płaci 2 zł
- siódmy 5 zł
- ósmy 9 zł
- dziewiąty 14 zł
- dziesiąty 49 zł

Zapłacili i wyszli z baru, zaczęli liczyć i skończyło się WIELKIM KONFLIKTEM:

- "Ja dostałem złotówkę z tych 20 zł ale dziesiąty aż 10 zł!!!! Toż to jawna niesprawiedliwość!!!" powiedział szósty

- "to prawda!! Ja tez zarobiłem tylko złotówkę!!" krzyknął piaty.

- "Dlaczego on dostał 10 zł a ja tylko dwa??" oburzył się siódmy "bogaci zabierają nam wszystko!!"

- "Czekajcie!!" zawołali 4 najbiedniejsi "My nie dostaliśmy w ogóle nic!! Ten system opiera się na wyzysku biedaków!!!"

Tak szykanowany dziesiąty następnego dnia nie pojawił się w ogóle w barze wiec pili tylko w dziewięciu ale przy płaceniu rachunku okazało się, ze NIE MAJA NAWET POŁOWY PIENIĘDZY NIEZBĘDNYCH DO JEGO UREGULOWANIA

korinogaro

2016-06-11, 09:14
Teoretycznie prawdziwe, w praktyce nie. Praktycznie nikt z dochodami które stawiają go wśród 'bogatych' nie płaci nominalnej stawki podatkowej takiej jak biedniejsi mimo że teoretycznie stawka podatkowa jest dla nich wyższa. Dlatego ja np. jeśli już to jestem za równą stawką nominalną podatków dla wszystkich.
PS. j***ć socjalizm.

Arachmit

2016-06-11, 09:22
korinogaro napisał/a:

Teoretycznie prawdziwe, w praktyce nie. Praktycznie nikt z dochodami które stawiają go wśród 'bogatych' nie płaci nominalnej stawki podatkowej takiej jak biedniejsi mimo że teoretycznie stawka podatkowa jest dla nich wyższa. Dlatego ja np. jeśli już to jestem za równą stawką nominalną podatków dla wszystkich.
PS. j***ć socjalizm.


Jak to nie. Większość osób które posiadają firmy płacą 32% w podatkach bo ich dochody przekraczają granice.
To co jest tutaj opisane doskonale pokazuje obecny system.
j***ć socjalizm. Usunąć 500 plus.

korinogaro

2016-06-11, 09:33
@Arachmit, ale ludzie o których piszesz to nie bogaci tylko klasa średnia. A klasa średnia w socjal-republikach zawsze dostaje najbardziej w p*zdę. Biedota płaci wszystkie podatki ale i dostaje pomoc, klasa średnia płaci wszystkie podatki i ch*ja dostaje, a ludzie bogaci już mają narzędzia żeby umknąć a co ważniejsze mają pieniądze żeby komuś za ich używanie zapłacić. Czy to jakie strategiczne podziały firmy żeby uniknąć jednej opłaty, czy to myki z zakładaniem firm krzaków (nosicieli licencji w rajach podatkowych) i opłatami licencyjnymi itp. itd.

Arachmit

2016-06-11, 10:06
@korinogaro
Biedota wywodzi się albo z lenistwa albo z patologii a najczęściej z połączenia obu tych rzeczy.
Dla czego Ci co ledwo dają rade łączyć koniec z końcem są zmuszani by pomagać innym. Jak się postarasz to dasz radę.
No wiadomo że lepiej iść do Caritasu, wziąć jedzenie, ubrania. Iść żebrać, a za hajs kupić winiacze. No i nie zapominajmy o odebraniu 1500zł na 4 dzieci dzięki świetnemu programowi 500 plus który państwo... znaczy my opłacamy.
Biedota nic nie opłaca bo prawdziwa biedota nie pracuje, a najwięcej wymaga. Rozumiem kogoś kto pracuje i ma jakieś żądania. Może nie słuszne ale daje jakiś wkład w społeczeństwo. A ktoś kto przepija hajs z programów socjalnych, sika po bramach, ma w dupie dzieci, a na stole jedynie co zawsze jest to wódka, to jaki daje wkład?
I nie mówię tutaj o jakimś przykładzie z palca ale o takim który sam znam. Dla porównania znam też inny gdzie jest wielodzietna rodzina, ale tam ojciec pracuje, a matka zajmuje się dziećmi bo jest ich na prawdę sporo. Nigdy nie słyszałem by tam pili.
Im się pomoc należy a nie patologii.
j***ć socjalizm.

bleblebator1

2016-06-11, 10:09
Arachmit napisał/a:


Jak to nie. Większość osób które posiadają firmy płacą 32% w podatkach bo ich dochody przekraczają granice.
To co jest tutaj opisane doskonale pokazuje obecny system.
j***ć socjalizm. Usunąć 500 plus.



Powiedz to tym, którzy mają dzieci i na tyle honoru, aby pracować za najniższe stawki.
A spółdzielni mieszkaniowej nie obchodzi, że masz niski dochód. Musisz płacić.
To samo za prąd, wodę, gaz, szkołę (wbrew pozorom szkoła jest kosztowna i to w h*j).

whistan

2016-06-11, 10:23
up jak sie nie ma za co utrzymać to się nie robi dzieci

Arachmit

2016-06-11, 11:01
bleblebator1 napisał/a:



Powiedz to tym, którzy mają dzieci i na tyle honoru, aby pracować za najniższe stawki.
A spółdzielni mieszkaniowej nie obchodzi, że masz niski dochód. Musisz płacić.
To samo za prąd, wodę, gaz, szkołę (wbrew pozorom szkoła jest kosztowna i to w h*j).



Ok powiem to co napisał whistan.
Ja osobiście nie zdecydował bym się na dzieci nie mając przynajmniej części pewności że dam rade utrzymać je z żoną, bo co będzie za parę lat to nikt nie wie.
A pracować z najniższą stawkę to żaden honor. Jak za mało zarabiasz w pracy, idź do pracodawcy i powiedz mu że chcesz podwyżkę a jak nie to szukasz innej pracy. Jeżeli jesteś w tym co robisz dobry, to na pewno Ci da podwyżkę, no a jeżeli nie potrafisz nic i on tylko na to czekał no to cóż... U mnie w pracy są osoby które tak zrobiły i jednym dali podwyżki, jednym podziękowali za prace, więc zmienili zakłady lub wyjechali za granice.

stacu5

2016-06-11, 11:45
Najprościej to niech każdy płaci za siebie.

bleblebator1

2016-06-11, 11:51
whistan napisał/a:

up jak sie nie ma za co utrzymać to się nie robi dzieci


A kto będzie pracował na wasze emerytury?
Araby, które płodzą dzieci jak króliki aby zasiedlić europę i brać dżizję?
Przy takim podejściu niedługo rzeczywiście będzie u nas więcej muzułmanów niż polaków. A i tak dostaną więcej niż nasze dzieci.

korinogaro

2016-06-11, 12:17
@Arachmit... bardzo ładny wywód tylko nijak się nie odnosił do tego co napisałem.

p0lybius

2016-06-11, 12:20
Cytat:

Cytat:

up jak sie nie ma za co utrzymać to się nie robi dzieci



A kto będzie pracował na wasze emerytury?



Uwaga, teraz przedstawię myśl na którą nie wpadł żaden rząd, żadni emeryci, żaden przeciętny sadol, a o którym mówią od dawna ekonomiści - może by tak samemu zarabiać na swoją emeryturę?

Problem demograficzny, 500+, dziury budżetowej, celowego bezrobocia i siedzenia na zasiłkach, wykorzystywania i cwaniakowania przy programach socjalnych, szarej strefy, patologii w postaci ZUSu i głodowych emerytur rozwiązany. Niestety, to rozwiązanie usuwa jedną z możliwych opcji kupowania elektoratu ich własnymi pieniędzmi, podobnie jak takie 500+, stąd nigdy nie doczeka się realizacji.

parolpl

2016-06-11, 12:38
@polybius wystarczą konta w państwowym (bo prywatny może nagle paść) banku, zamrożone do momentu przejścia na emeryturę. Tylko teraz zastanów się co taka partia zrobi z kilku tysięczną armią urzędników( w tym części popleczników) ? :)

_Azazel

2016-06-11, 12:42
Wypie**olić podatek dochodowy i obniżyć VAT, w Rumunii tak zrobili, każdy krzyczał że jak to, że to tak nie można. Efekt? Gwałtowny wzrost i nadwyżka budżetowa.