18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sprawdź, czy jesteś schizofrenikiem

KosmoZielarka • 2013-12-23, 23:00
Artykuł z portalu wykop.pl, umieszczam, bo ciekawy.
Generalnie chodzi o to, że mózg zdrowego człowieka, gdy ten widzi wklęsłą maskę ulega złudzeniu optycznemu i wydaje mu się, że maska jest wypukła. Za to umysł schizofrenika nie poddaje się złudzeniu i widzi maskę taką, jaką ona w rzeczywistości jest, czyli wklęsłą.






Link do artykułu:
http://www.wykop.pl/ramka/1541673/sprawdz-czy-nie-masz-schizofrenii/

Link do innego filmu na ten temat:
http://www.newscientist.com/video/18741687001-hollow-mask.html

Kuriki

2013-12-23, 23:21
KosmoZielarka napisał/a:

Generalnie chodzi o to, że mózg zdrowego człowieka, gdy ten widzi wklęsłą maskę ulega złudzeniu optycznemu i wydaje mu się, że maska jest wypukła. Za to umysł schizofrenika nie poddaje się złudzeniu i widzi maskę taką, jaką ona w rzeczywistości jest, czyli wklęsłą.




Stwierdzam fake albo wyjątek od reguły. Część wypukłą widziałem jako wypukłą, a część wklęsłą za wklęsłą. Czyli złudzeniu nie uległem, a wcale nie jestem schizofrenikiem :nietoperz:

Pącki

2013-12-23, 23:56
@up Alkoholik też mówi, że nie jest alkoholikiem :lol:

PoMaluchu

2013-12-24, 00:18
@ Kuriki, kłamiesz zwyczajnie, albo masz inną chorobę póki co nie zdiagnozowaną.

benzedrine

2013-12-24, 00:41
a co jeśli raz wklęsła robi mi się wypukła, a raz nie? :wtf:

ma...........80

2013-12-24, 00:59
benzedrine napisał/a:

a co jeśli raz wklęsła robi mi się wypukła, a raz nie? :wtf:



Czyli negujesz sam siebie, znaczy się, rozmawiasz sam ze sobą... ;-)

Nik benzedrine... pszypadek ? :shock:

606

2013-12-24, 04:07
Fejk, przecież Charlie Chaplin był czarnobiały.

squallaz

2013-12-24, 05:51
To wklęsłe wygląda jak morda bez naniesionych tekstur.

JA...........or

2013-12-24, 09:34
Przez pierwsze 2 obroty widzialem wklesla maske i nie wiedzialem o co chodzi, potem juz tylko wypukla, niesamowite, czy jestweem troche schizofrenikiem >?

hgh

2013-12-24, 11:35
Uf k***a, uf, już się przestraszyłem, że jak wypukły po niepomalowanej stronie, to schizofrenik.

Kuriki

2013-12-24, 12:30
Pącki napisał/a:

@up Alkoholik też mówi, że nie jest alkoholikiem :lol:


PoMaluchu napisał/a:

@ Kuriki, kłamiesz zwyczajnie, albo masz inną chorobę póki co nie zdiagnozowaną.




Intrestink. Tel mi moar :nazimaja:

KosmoZielarka

2013-12-24, 14:26
Kuriki napisał/a:




Stwierdzam fake albo wyjątek od reguły. Część wypukłą widziałem jako wypukłą, a część wklęsłą za wklęsłą. Czyli złudzeniu nie uległem, a wcale nie jestem schizofrenikiem :nietoperz:



I wszyscy jesteśmy w piekle, amen.

ChybaTy1

2013-12-25, 00:14
Kuriki napisał/a:

Stwierdzam fake albo wyjątek od reguły. Część wypukłą widziałem jako wypukłą, a część wklęsłą za wklęsłą. Czyli złudzeniu nie uległem, a wcale nie jestem schizofrenikiem



Jakby autor tematu nie wyjaśnił przed filmem o co chodzi to uległ byś złudzeniu optycznemu jak wszyscy.