18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sprawa w sądzie

goniesuki.nastojaka • 2017-07-25, 17:42
Między 8 a 10 nie można było parkować, pani zaparkowała auto o 9:58 a mandat dostała o 9:59:58 sekund. Ostatecznie sąd stwierdził że jest wolna.


Cheeki

2017-07-25, 23:25
TheDud napisał/a:

Osobiście uważam, że prawo powinno być "sztywne". Robienie jakichkolwiek widełek jest niebezpieczne. Najpierw 9:58, potem 9:56, bo co, cztery minuty to kogoś zbawi? Tylko dwie minuty wcześniej od pani, która została uniewinniona. Potem 9:54, 9:52 itp.



Zdrowy rozsądek, nie żadne sztywne reguły, tyle w temacie.

TheDud

2017-07-26, 01:12
@up Może wystawienie takiego mandatu dwie sekundy przed czasem to można byłoby zaniechać, ale giętkie prawo ma gorsze wady, niż prawo sztywne. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zacznie podważać obowiązujące prawa coraz bardziej. Tak jak wcześniej napisałem, najpierw dwie minuty, potem cztery. Gdybyś był policjantem, albo strażnikiem miejskim, to wystawiłbyś mandat cztery minuty do końca zakazu? Jeśli nie, to pięć minut do końca wystawiłbyś? A sześć? A może siedem? Jeśli nadal nie, to może osiem? Dziewięć? Dziesięć, to raczej tak, ale czemu jak dziesięć minut to mandat, a jak dziewięć to nie ma mandatu? Panie władzo... O jedną minutę będziemy się kłócić? O sześćdziesiąt sekund?

Tak w wielu przypadkach to by wyglądało. Na pewno nie można spodziewać się u każdego zdrowego rozsądku.

jackalski

2017-07-26, 05:34
kevlarx napisał/a:


Nikt nie oświadczył, że wierzy w autentyczność tych procesów, więc wyciągasz pochopne wnioski, przy okazji obrażając bezpodstawnie, z samego siebie robiąc debila.

Porównujemy. I co w tym złego?


Ale co do czego porównujecie?

Może od razu zacząć [i zakończyć] debatę na temat praworządności i tego jak powinny funkcjonować sądy w porównaniu z tym jak rozsądza Anna Maria Wesołowska? Albo prokuratura w porównaniu z Sędzią Dreddem? Porozmawiajmy na temat bezpieczeństwa na drogach na przykładzie filmu Speed?

Rzeczywistość jest dużo ciekawsza niż gówniane reality tv. Nie rozumiem tego, że można się jarać tym.
Ani to sadystyczne, ani mroczne w żaden sposób, ani nawet zabawne.
O czym tu gadać? O wyższości prawa zwyczajowego nad stanowionym? I tak dyskusja nie wyjdzie poza poziom tego co ludzie pamiętają z WOSu.

Policeman

2017-07-26, 09:04
Ludzie, którzy piszą o polskich sądach, że u nas dostałaby mandat, koszta sądowe i jeszcze karę za obrazę sądu - śmiechy chichy. To ludzie, którzy w polskich sądach widać bywają i widzą tę patologię samozwańczej kasty panów, która uważa się za nadludzi. Słyszałem o typie, który dostał karę porządkową 300 zł bo odpowiedział do sędziego "sędzia źle rozumie". Wyobraźcie sobie, że ktoś w was rzuci tortem, no nawet w miejscu pracy. Nie mówię o wielkim torcie w ryj, ale jakimś urywkiem, który w was poleci. Wezwiecie policję i ci dadzą no nie wiem mandat albo i pouczenie, a typ u nas za rzucenie tortem w sędziego przesiedział cały rok.

Ja...........ro

2017-07-26, 09:56
Wezcie wypie**alajcie juz z ta polityka.
Mnie tylko zastanawia, czy gdyby odwrocic płcie - gdyby sedzia byla kobieta a oskarzony mezczyzna, to czy wyrok bylby taki sam czy jednak dowiedzielibysmy sie ze dura lex sed lex?

Tassadar

2017-07-26, 11:24
U nas dostała by 3 lata i zakaz prowadzenia.

Papushka

2017-07-26, 16:34
Dura lex sed lex :D

hycel

2017-08-31, 21:30
Ej to jest na prawdę, czy to jakiś amerykański odpowiednik Anny Marii Wesołowskiej?