18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sposób na odciski palców

polik95 • 2013-09-15, 22:43
Jak szybko zdobyć odciski palców Amerykanów i nie tylko, oto odpowiedź

tak zaj***ne z 9gag

Tajsi

2013-09-16, 08:57
ale trzeba wielkie palce miec jak widać po obrazku

Lordzik92

2013-09-16, 09:10
@ Nemeless
W technologii dostepnej dla cywili, takie rzeczy to sa moze niemozliwe, ale zdziwilbys sie do czego maja dostep polskie sluzby (nie pisze tu o strazy miejskiej itp.), gdzie dla 90% obywateli jest to technologia ktora nie ma prawa istniec, gdyz wiekszosc ludzi nie zdaje sobie sprawy na jakim poziomie zaawansowania obecnie zyjemy. Nie wspominajac o ameryce, gdzie wiekszsoc tych technologii sie tworzy ...

skarpety_atlety

2013-09-16, 09:20
@Kremil w pewnym sensie będzie, jest projekt ustawy audiowizualnej, ktora ma ustanowić pobór opłat za komputery, tablety i inne ch*jstwa. Taka zmodernizowana opłata RTV...

Nameless

2013-09-16, 13:19
No dobra, to po kolei ;)

ellsworth napisał/a:


Naiwny jak dziecko jesteś. :lol:


Nie jestem naiwny, takie są fakty. Jak już coś, to i tak developerzy (i security researcherzy) znaleźliby odpowiednie odniesienia w kodzie systemu, tak samo jak znaleźli wcześniej informację o tym, że taki czytnik linii papilarnych się pojawi. To nie jest trudne.
Poza tym przeczytaj analizę p. Piotra Koniecznego. Zapewne tego nie zrobiłeś, a warto, bo to jest profesjonalista, który swoją drogą pisał też o tych wszystkich aferach z NSA i wpadkach różnych rządów - w tym polskiego. Polecam poczytać.

@braknicku
Przeczytaj to, co napisałem wcześniej. Ten czujnik nie skanuje samych linii papilarnych. To jest nowa technologia.
O ile dobrze pamiętam, to nawet zwiększona potliwość skóry nie powinna być problemem.

@Tajsi
Czytnik uczymy rozpoznawania swojego palca (lub kilku) przez kilkukrotne przyłożenie go i jest on w stanie odczytać "odcisk" pod różnym ułożeniem, z różnych fragmentów przyłożonego palca.

Lordzik92 napisał/a:

@ Nemeless
W technologii dostepnej dla cywili, takie rzeczy to sa moze niemozliwe, ale zdziwilbys sie do czego maja dostep polskie sluzby[...]


Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli o rzekomy dostęp do tych danych przechowywanych tylko i wyłącznie w urządzeniu, to patrz na odpowiedź do @ellsworth ;) Jeśli nie, to proszę, rozwiń myśl.

Błagam, poczytajcie coś w rzetelnych źródłach zanim zaczniecie cokolwiek wyśmiewać/krytykować. Nie chodzi mi o bronienie firmy Apple, która zaliczała przeróżne wpadki - jak każda. Po prostu wk***ia mnie głupie hejtowanie i pieprzenie o czymś, o czym nie ma się nawet bladego pojęcia.
Ja się akurat na tej tematyce trochę znam i po prostu szczerze wam piszę jak jest. Kto nie chce, niech nie wierzy - na siłę tłumaczyć nie będę. Kto ma pytania, albo jakieś kontrargumenty - niech wali śmiało, chętnie podyskutuję.

Kremil

2013-09-16, 15:48
Płeć skarpety_atlety
@Kremil w pewnym sensie będzie, jest projekt ustawy audiowizualnej, ktora ma ustanowić pobór opłat za komputery, tablety i inne ch*jstwa. Taka zmodernizowana opłata RTV...


ich niedoczekanie :D nie dostaną grosza, nie po to zapie**alam na czarno ! jak już nie będą mieli z czego rozkradać sami odejdą ew ktos wypeirdoli ten cały burdel w kosmos

KingOfEvil

2013-09-16, 20:14
Nameless napisał/a:

Przecież odciski palca będą przechowywane w zaszyfrowanej postaci, w elemencie procesora, a dostęp do tego będzie miał tylko ten czujnik. Odciski palców nie będą nigdzie backupowane albo wysyłane do neta, deweloperzy nie mają do nich dostępu.

Oczywiście poszedł głupi hejt gimbazy i "znawców" od sprzętu, którzy nawet nie wiedzą o czym piszą i z czego się śmieją.
A jak ktoś jest ciekaw jak przedstawia się rzetelna (czyt. napisana przez profesjonalistę) analiza bezpieczeństwa tego czytnika, to szczerze polecam: Czytnik linii papilarnych w najnowszym iPhone 5S – analiza bezpieczeństwa

I podstawowa sprawa: Ten czujnik skanuje nie linie papilarne, a głębsze warstwy skóry. Więc kopia odcisku palca odpada, a zniszczenie linii papilarnych też nie powinno być problemem dla użytkownika.

PS Coś dla fanów Google/Androida, dla zachowania proporcji: Google zna wszystkie hasła do sieci Wi-Fi na świecie?
Dziękuję uprzejmie za uwagę :)



Solidna dawka nasrania do tępej łepetyny.
Odciski palców z hasłami do wifi równasz? :D
Co tam się będę wysilał, wypie**alaj do kolejki w nowym jorku po nowego ajfona ;>

Nameless

2013-09-16, 20:44
@up
A kto napisał, że równam odciski palców z hasłami do sieci WiFi? Odnośnie czego było pierwsze zdanie Twojego komentarza? Jak uważasz, że nie mam racji, to zamiast cisnąć po mnie zbij mnie z pantałyku, dowiedź, że nie mam racji. No proszę k***a. Taki mądry jesteś anime-pedale?

Wypie**alaj, to sobie możesz mówić do swojej szmaty, starych, kumpli (jeśli ich masz), a nie do mnie. Jak masz jakieś rozsądne argumenty zamiast takiego pierdzenia jakie prezentujesz, to zapraszam do dyskusji NA POZIOMIE. Ja do Twojego zniżać się nie będę.
Jak Ci się nie chce wysilać na normalną dyskusję, to po ch*j w ogóle otwierasz dupę?

PS Nie, nie mam zamiaru kupować iPhone 5S, ani teraz, ani w przyszłości.

Lordzik92

2013-09-16, 21:26
Nameless napisał/a:


Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli o rzekomy dostęp do tych danych przechowywanych tylko i wyłącznie w urządzeniu, to patrz na odpowiedź do @ellsworth ;) Jeśli nie, to proszę, rozwiń myśl.
.



Ja pisalem o rzeczach, ktore sa objete tajemnica istnienia, i nie wolno o nich mowic ;) Ale zapewniam cie ze jest ich sporo. A inwigilacja trwa na calego ; Zreszta jak w PL wybuchnie bunt, to zobaczysz jak sie k***y ladnie przygotowaly na takie ,,zdarzenia losowe"...

Nameless

2013-09-16, 21:30
Masz rację ;) O wielu rzeczach nie wiemy i o wielu dowiemy się dopiero jak nas sk***ysyny zaskoczą.

Suetekh

2013-09-16, 22:25
Jakiś poj***ny hamburger się wysrał, że będą pobierać odciski za pomocą Japka i jego czytnika. Większej bzdury nie można wymyślić. Dlaczego?
Proszę: w hamburgerowni ubiegając się o prawo jazdy podaje się odcisk palca i tu już NSA czy inna agencja ma je do dyspozycji. Będąc aresztowanym również(banał a jednak o nim zapomniał twórca ). Nie będąc obywatelem Ju Es of Ej mamy paszporty biometryczne więc paluch jak i skan oka mają na tacy, nie wiem czy tak dokładnie w paszporcie ale w samej wizie do Ju Es of Ej jest skan oka plus paluchy.
Jakiś hamerykański gimbus coś wymyślił a kisiel leje się przez cały internet... Nie trzeba znać się na tajnikach techniki i budowie czytnika, wystarczy pomyśleć przez chwilę zanim się wyleje jad na klawiaturę.

slavo1

2013-09-17, 00:35
to samo gówno co paszporty biometryczne