18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Społeczeństwo

tr...........ta • 2015-06-21, 19:48
“Nie ma czegoś takiego jak społeczeństwo.” Margaret Thatcher, 1988

“Nie ma kogoś takiego jak Margaret Thatcher.” Społeczeństwo, 2015

:samoboj:

sa...........ek

2015-06-22, 05:02
Margaret Thatcher i Ronald Reagan to para osób która zniszczyła gospodarkę w swoich krajach, zwiększyła bezrobocie,większą nierówność finansową,doprowadziła do biedy miliony osób....

PatrolZG

2015-06-22, 07:29
O proszę nie wiedziałem że tu jest tylu debili. Płacić wypłatę dla nierentownych manufaktur państwowych = kraść pieniądze innym. Ot cały socjalizm.

mi...........80

2015-06-22, 07:41
Oczywiście na sadolu cała kupa fanów tej baby, pewnie dlatego że Mikke się zawsze nad nią rozpływał.

piotrek_poldek

2015-06-22, 09:53
sadystycznymirek napisał/a:

Margaret Thatcher i Ronald Reagan to para osób która zniszczyła gospodarkę w swoich krajach, zwiększyła bezrobocie,większą nierówność finansową,doprowadziła do biedy miliony osób....


Jak można być zindoktrynowany przez lewackie media.
Reagan i Thatcher to bohaterowie, którzy złapali za mordę złodziejskie związki zawodowe i wyprowadzili swoje kraje z zapaści. Przed nią dopłacali miliardy przez to biedne społeczeństwo, żeby związkowcy mogli sobie bąki puszczać na kopalni, jak to jest u nas. Jakoś zlikwidowano te kopalnie i okazało się, że prace można znaleźć gdzie indziej, w bardziej efektywnych sektorach. Zawsze tak jest komuniści, rozdają i zadłużają a na to musi przyjść stabilny i prawicowy rząd, żeby się ludzie nie pozjadali.



Tutaj Lady Margaret masakruje takich lewaków jak ty.

wojniz2

2015-06-22, 09:59
@sadystycznymirek, pie**ol pie**ol. Biedni brytyjczycy. Jakby taczerowa nie skończyła z socjalistycznymi bzdetami w gospodarce, to UK dzisiaj by jeździło zbierać truskawki do niemiec. A tak to cały świat się do nich pcha, a biedni angole dostają takie zasiłki, że nie opłaca im się pracować... bo k***a UK ma na to pieniądze. Tacy biedni anglicy. Jebnij się w ten socjalistyczny łeb, to może przejżysz na oczy, że brytyjczyk nie ma pojęcia co to bieda.

hardowski

2015-06-22, 11:57
k***a, zły temat... :S

iamthelaw

2015-06-22, 14:54
Radwan94 napisał/a:



A czy ty gdy Cię boli głowa ją odcinasz? Jeśli coś jest nierentowne, przynosi straty, a jest potrzebne bo zamknięcie tego grozi zwiększeniem bezrobocia, spadkiem wzrostu płac, protestami itd. To się to przekwalifikuje i szuka szans w innych rynkach, dbając o pracowników przez przekwalifikowanie ich oraz przyzwyczajenie do nowych warunków pracy. Państwo, które nie postrzega siebie jako przedsiębiorstwa, a społeczeństwo jako udziałowców szybko splajtuje, albo zostanie przejęte przez inne przedsiębiorstwa.



Mój ojciec miał problemy z nogą. Zakrzepica itp. Ból taki że spał na siedząco. W ciągu ostatniego roku przeszedł 8 operacji. Nagle coś się pogorszyło zabrało go pogotowie i nogę obcięli. Same operacje kosztowały nfz około 100 000. Niestety w niektórych przypadkach lepiej odciąć coś niż próbować ratować. Taki mamy klimat. A co do bólu głowy, to taki ból zwykle sam mija.

sa...........ek

2015-06-22, 18:13
piotrek_poldek napisał/a:


Jak można być zindoktrynowany przez lewackie media.
Reagan i Thatcher to bohaterowie, którzy złapali za mordę złodziejskie związki zawodowe i wyprowadzili swoje kraje z zapaści. Przed nią dopłacali miliardy przez to biedne społeczeństwo, żeby związkowcy mogli sobie bąki puszczać na kopalni, jak to jest u nas. Jakoś zlikwidowano te kopalnie i okazało się, że prace można znaleźć gdzie indziej, w bardziej efektywnych sektorach. Zawsze tak jest komuniści, rozdają i zadłużają a na to musi przyjść stabilny i prawicowy rząd, żeby się ludzie nie pozjadali.



Tutaj Lady Margaret masakruje takich lewaków jak ty.



Dla ciebie to bohaterka, tak jak dla nazistów bohaterem jest Hitler. Dawaj dowód, np. ceny i zarobki, to wtedy pogadamy o Thatcher.

wojniz2 napisał/a:

@sadystycznymirek, pie**ol pie**ol. Biedni brytyjczycy. Jakby taczerowa nie skończyła z socjalistycznymi bzdetami w gospodarce, to UK dzisiaj by jeździło zbierać truskawki do niemiec. A tak to cały świat się do nich pcha, a biedni angole dostają takie zasiłki, że nie opłaca im się pracować... bo k***a UK ma na to pieniądze. Tacy biedni anglicy. Jebnij się w ten socjalistyczny łeb, to może przejżysz na oczy, że brytyjczyk nie ma pojęcia co to bieda.



Dowodzik daj, jak mawiał twój Korwin.

pi73rmaster

2015-06-22, 19:57
Cytat:

Jeśli coś jest nierentowne, przynosi straty, a jest potrzebne bo zamknięcie tego grozi zwiększeniem bezrobocia, spadkiem wzrostu płac, protestami itd. To się to przekwalifikuje i szuka szans w innych rynkach, dbając o pracowników przez przekwalifikowanie ich oraz przyzwyczajenie do nowych warunków pracy.


Proszę się dokształcić z ekonomii. Miejsc pracy nie tworzymy, by ktoś miał hajs za robotę tylko po to, by obie strony czerpały zysk. Akurat utrzymywanie nierentownych przedsięwzięć (bez obniżenia płac) nie może skończyć się inaczej aniżeli kryzysem gospodarczym. a jedyną przyczyną zawyżonego bezrobocia są właśnie sztucznie utrzymywane i przepłacane posady.
Jeśli ekonomią ma kierować humor potencjonalnych protestujących, a nie logiczna kalkulacja to już rozumiem o co chodziło Churchillowi z tą rozmową z przeciętnym wyborcą.

Dziku11

2015-06-23, 01:45
pi73rmaster napisał/a:


Proszę się dokształcić z ekonomii. Miejsc pracy nie tworzymy, by ktoś miał hajs za robotę tylko po to, by obie strony czerpały zysk. Akurat utrzymywanie nierentownych przedsięwzięć (bez obniżenia płac) nie może skończyć się inaczej aniżeli kryzysem gospodarczym. a jedyną przyczyną zawyżonego bezrobocia są właśnie sztucznie utrzymywane i przepłacane posady.
Jeśli ekonomią ma kierować humor potencjonalnych protestujących, a nie logiczna kalkulacja to już rozumiem o co chodziło Churchillowi z tą rozmową z przeciętnym wyborcą.



Przepraszam najmocniej, ale Pan mnie nie zrozumiał. Nie chodzi, mi o to, żeby państwo wchodziło w tyłek związkowcom, utrzymując nierentowne zakłady pracy, ale żeby wychodząc na przeciw potrzebą rynkowym te zakłady pracy modyfikowało . Państwo w odróżnieniu od przeciętnego wyborcy zarządza troszkę większymi pieniędzmi i majątkiem. Jeśli nie ma myśli nimi zarabiać, a jedynie spełniać przeróżne oczekiwania ludzi, którzy demolują państwo oraz przy najbliższej okazji zwalać swoje obowiązki na sektor prywatny (przykład OFE) to co to za państwo. Kolokwialnie mówiąc to gówniane państwo, które jak to powiedział jeden z ministrów istnieje tylko na papierze.

Ktoś zarzucił mi myślenie komunistyczne, socjalistyczne. Słuszne jestem socjalliberałem, byłym konserwatywnym liberałem i komunistą. Natomiast wiem, że moje myślenie nie znajdzie żadnego absolutnie zastosowania w działaniu, ponieważ wymaga, czegoś co w dzisiejszych czasach jest cnotą. Chodzi tu o pracowitość i uczciwość oraz współpracę na gruncie państwo-obywatel-państwo.