18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Speed maszyna, czyli skrzydełko w akcji :)

Cimek • 2013-04-29, 21:23


Panowie i kto by tak nie chciał hmm? :emo:

Kolin101

2013-05-01, 13:00
Ale z was debile :D Nie znacie się to nie piszcie głupot. Akurat model typu skrzydło w układzie delta jest jednym z najtańszych i najprostszych modeli do wykonania samemu w domu (nie jest dokładnie taki jak ten, bo to trochę wyższa klasa ale lata tez bardzo szybko). Sam model to arkusz podkładu pod panele za 3 zł, około 2m listewek za 5 zł oraz taśma i kleje za 10 zł. Model buduje się 2 godziny + godzina na montaż wyposażenia (30zł silniczek, 40 zł regulator, 50 zł pakiet 3s, 30zł dwa serwa oraz 100zł wzwyż aparatura z odbiornikiem). Kamerkę na pokład jeżeli nie zależy nam na naprawdę wysokiej rozdzielczości można kupić za 50 zł (breloczek z chin) wtedy nagrywamy w powietrzu i oglądamy na ziemi albo zestaw FPV co już jest trochę droższe no ale nie wszystko można dostać tak łatwo ;D. Jak ktoś ma laptopa to koszty będą bez wyświetlacza, więc nadajnik + odbiornik to od 300zł w górę. Sam jestem modelarzem już kilka lat i normalnie nie mogę wytrzymac jak ktoś pisze, że taki model liczymy w tysiącach. Prawdą jest że możesz wydac na model i 10k $ ale co komu z tego skoro nawet latać nie umie ? Nie zaczyna się od drogich modeli bo każdy na początku się rozbija (mogę to wszystkim zagwarantować) a i kończyć na takowych nie trzeba, bo te tanie dają frajdę.

jbc:
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/12047-delta-z-depronu-w-120minut/http://pfmrc.eu/index.php?/topic/12047-delta-z-depronu-w-120minut/

SzpadyZorro

2013-05-01, 13:36
Wielki browar za podkład muzyczny!

JądroChaosu

2013-05-01, 14:33
@dumad właśnie kończę budowę quada za grubo poniżej tałzena... Jak ktoś jest modelarz a nie pipa to i tak nie kupuje przedrożonych gotowców tylko sam rzeźbi ile wlezie i takie zabawki ma bardzo tanio.

siwymaligan

2013-05-01, 16:39
sam takie rzeczy robię.

quadro:

200zł za zestaw napędowy- silniki+regulatory
280 za jednostkę sterującą, można kupić na hobbyking.com zamiennik (nie polecam do fpv) za ok 10$
50zł za ramę (max)
60zł za bateryjkę
to tyle jak ktoś ma już szpeje do modelarstwa rc, jak nie to:
300 za nadajnik i odbiornik.

kupne quadro nie ma sensu- zrobić coś takiego można przy czwórce piwa.

do tego jak ktoś poszuka to fpv można kupić już za około 200zł za zestaw nadajnik, odbiornik, kamera

na zasięg lotu czegoś takiego patrzy się przez pryzmat zasięgu nadajników.
bez ulepszeń obraz lata na jakieś 700m, z dopałami zdarza się nawet do 5km
wszystko zależy od klasy nadajników.

a dobry szybowiec może się w powietrzu utrzymywać kilka, kilkanaście godzin jak złapie dobrą termikę

Tassadar

2013-05-01, 21:37
czonczuch
Fajna sprawa, ale napewno żeby takie coś wykonać trzeba mieć wiedzę pieniądze i dużo czasu. Może kiedyś jako hobby jak już będę tak bogaty że będę mógł się zajmować ciekawymi rzeczami.

Kolin101

2013-05-02, 14:58
@Tannaim, Czytasz Ty jakieś dłuższe wypowiedzi wgl :D ? Napisałem trochę wyżej co zacytuję że nie trzeba mieć dużo kasy, ani talentu ani nawet czasu żeby latadło w tym stylu zbudować:
Cytat:

Ale z was debile Nie znacie się to nie piszcie głupot. Akurat model typu skrzydło w układzie delta jest jednym z najtańszych i najprostszych modeli do wykonania samemu w domu (nie jest dokładnie taki jak ten, bo to trochę wyższa klasa ale lata tez bardzo szybko). Sam model to arkusz podkładu pod panele za 3 zł, około 2m listewek za 5 zł oraz taśma i kleje za 10 zł. Model buduje się 2 godziny + godzina na montaż wyposażenia (30zł silniczek, 40 zł regulator, 50 zł pakiet 3s, 30zł dwa serwa oraz 100zł wzwyż aparatura z odbiornikiem). Kamerkę na pokład jeżeli nie zależy nam na naprawdę wysokiej rozdzielczości można kupić za 50 zł (breloczek z chin) wtedy nagrywamy w powietrzu i oglądamy na ziemi albo zestaw FPV co już jest trochę droższe no ale nie wszystko można dostać tak łatwo ;D. Jak ktoś ma laptopa to koszty będą bez wyświetlacza, więc nadajnik + odbiornik to od 300zł w górę. Sam jestem modelarzem już kilka lat i normalnie nie mogę wytrzymac jak ktoś pisze, że taki model liczymy w tysiącach. Prawdą jest że możesz wydac na model i 10k $ ale co komu z tego skoro nawet latać nie umie ? Nie zaczyna się od drogich modeli bo każdy na początku się rozbija (mogę to wszystkim zagwarantować) a i kończyć na takowych nie trzeba, bo te tanie dają frajdę.

jbc:
http://pfmrc.eu/index.php...onu-w-120minut/http://pfmrc.eu/index.php...onu-w-120minut/


Cimek

2013-05-22, 02:09
Realbartu napisał/a:

Cimek Twoje toto?
Więcej info podrzuć na ten temat, cena, zasięg...



Znajomego, stałem obok i namierzałem wzrokowo


Dla pytających ile toto kosztuje, to w granicach 3-4 tyś trzeba za wszystko liczyć :)

[quote="Kolin101"]Ale z was debile :D Nie znacie się to nie piszcie głupot. Akurat model typu skrzydło w układzie delta jest jednym z najtańszych i najprostszych modeli do wykonania samemu w domu (nie jest dokładnie taki jak ten, bo to trochę wyższa klasa ale lata tez bardzo szybko). Sam model to arkusz podkładu pod panele za 3 zł, około 2m listewek za 5 zł oraz taśma i kleje za 10 zł. Model buduje się 2 godziny + godzina na montaż wyposażenia (30zł silniczek, 40 zł regulator, 50 zł pakiet 3s, 30zł dwa serwa oraz 100zł wzwyż aparatura z odbiornikiem). Kamerkę na pokład jeżeli nie zależy nam na naprawdę wysokiej rozdzielczości można kupić za 50 zł (breloczek z chin) wtedy nagrywamy w powietrzu i oglądamy na ziemi albo zestaw FPV co już jest trochę droższe no ale nie wszystko można dostać tak łatwo ;D. Jak ktoś ma laptopa to koszty będą bez wyświetlacza, więc nadajnik + odbiornik to od 300zł w górę. Sam jestem modelarzem już kilka lat i normalnie nie mogę wytrzymac jak ktoś pisze, że taki model liczymy w tysiącach. Prawdą jest że możesz wydac na model i 10k $ ale co komu z tego skoro nawet latać nie umie ? Nie zaczyna się od drogich modeli bo każdy na początku się rozbija (mogę to wszystkim zagwarantować) a i kończyć na takowych nie trzeba, bo te tanie dają frajdę.[quote]

No panie! Jeżeli twierdzisz że delta z paneli podłogowych to podobny model do Zagiego którego widać na filmie, to gratulacje!


Tutaj nie ma grama depronu w tym modelu, a aby unieść dość dużą ilość energii to model musi mieć ładowność, druga sprawa przy tak ciężkim modelu i przy takich prędkościach model musi być sztywny i nie pokryty firanką babci. Jak będziesz pisał kolejne posty tego typu, to radzę wylogować się ,przemyśleć parę rzeczy...


Model może kosztować 1000zł, ale pamiętajmy że bezpieczeństwo tutaj jest najważniejsze.


Ten model posiada Autopilota, a po co? To nie muszę pisać.