18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Spamerzy dalej atakują polskich użytkowników - Allegro.pl

Mizantrop • 2012-09-28, 00:13
Pewna strona o tematyce bezpieczeństwa komputerowego informuje o pojawieniu się nowej fali ataku spamowego na polskich użytkowników internetu. Tym razem spamerzy wykorzystali wizerunek Allegro.pl. Wiadomości e-mail wysłane w ramach ataku zawierają odsyłacz do strony, na której znajduje się szkodliwy program.
Treść wiadomości o temacie „Odzyskaj Dostęp Do Konta Allegro” docierającej do użytkowników internetu ze sfałszowanego adresu powiadomienia@allegro.pl (w rzeczywistości wiadomości wysyłane są z innych adresów, które nie znajdują się w domenie @allegro.pl) wygląda następująco (zachowano pisownię oryginalną; odsyłacz do strony WWW został celowo zamazany):

Cytat:

>>Drogi Użytkowniku!
Ktoś próbował przejąć Twoje konto w serwisie allegro.
Aby temu zapobiec wygenerowaliśmy nowe hasło do Twojego konta.
Udaj się pod Adres http://www.xxxxxxxx.tk/
Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto
Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.
Z Poważaniem Grupa Allegro<<



Znajdujący się w wiadomości odsyłacz prowadzi do strony, której odwiedzenie może doprowadzić do infekcji komputera koniem trojańskim. Należy mieć świadomość tego, że spamerzy mogą kontynuować atak i przygotować kolejną partię wiadomości e-mail z nowym odsyłaczem, a nawet z wykorzystaniem wizerunku innej firmy.

Autor ostrzeżenia podkreśla, że serwis Allegro.pl nie ma nic wspólnego z wysyłaniem wiadomości e-mail docierających do użytkowników w ramach omawianego ataku spamowego. Cyberprzestępcy wykorzystali wizerunek firmy, aby zwiększyć zasięg swojego mailingu.

Przypominamy wszystkim użytkownikom internetu, że należy traktować z ograniczonym zaufaniem wiadomości e-mail zawierające odsyłacze. W razie najmniejszych choćby wątpliwości co do legalności wiadomości, najlepiej potwierdzić jej pochodzenie u źródła.

k18t

2012-09-28, 00:18
to taka darmowa reklama Kasperskiego?

323233

2012-09-28, 00:20
k18t napisał/a:

to taka darmowa reklama Kasperskiego?

Nie,moja mama dostała taka wiadomość pomimo,ze NIE MA KONTA NA ALLEGRO.Wiec To jest prawda.

EDIT: Nie mam tam konta a dostałem tez,macie dowód.

Mizantrop

2012-09-28, 00:23
k18t napisał/a:

to taka darmowa reklama Kasperskiego?



Idź tam rób co robiłeś i mnie nie dobijaj. Ja tu chcę wykazać odrobinę dobrej woli i ostrzec może kogoś przed niechcianymi zakupami i zostaję oskarżony o kryptoreklamę. Ehh, co za czasy nastały.

.:...........:.

2012-09-28, 00:24
Spamerzy to atakują tutejsze SB.

k18t

2012-09-28, 00:56
Brüste napisał/a:



Idź tam rób co robiłeś i mnie nie dobijaj. Ja tu chcę wykazać odrobinę dobrej woli i ostrzec może kogoś przed niechcianymi zakupami i zostaję oskarżony o kryptoreklamę. Ehh, co za czasy nastały.



Piwko dla Ciebie za ostrzeżenie, ale bezstronny tekst nie powinien zawierać nazw producentów, a jeśli już to co najmniej dwóch.

Mizantrop

2012-09-28, 01:02
k18t napisał/a:



Piwko dla Ciebie za ostrzeżenie, ale bezstronny tekst nie powinien zawierać nazw producentów, a jeśli już to co najmniej dwóch.



Poprawiłem na obiektywną wersje

bigwolk

2012-09-28, 01:39
Pisałem parę dni temu w tej sprawie do allegro. Szybka odpowiedź (po północy) i odzyskaj-allegro. tk już było zdjęte następnego dnia rano, goście ścigani.

Dzichader

2012-09-28, 02:00
323233, Masz konto na onecie i piszesz o bezpieczeńswtwie

323233

2012-09-28, 03:05
323233 napisał/a:

323233, Masz konto na onecie i piszesz o bezpieczeńswtwie

o2 pajacu

Su...........cz

2012-09-28, 11:59
Cała ta sytuacja niesamowicie mnie bawi, ponieważ "haker" okazał się takim idiotom, że sam siebie wj***ł. W screenach (które sam udostępnił), jest jego konto skype, które po krótkich poszukiwaniach, okazuje się być własnością:

Cytat:

Domain: http://www.PLHOST.TK
Username: Armaged0n
Password: (I can generate one)
Email: toxik_tomek@wp.pl

TomekTujaka – garbclub.opole.pl
Email: toxik_tomek@wp.pl
Pochodzenie: piorunkowice
Data urodzenia: Wrzesień 10 1995
AIM ID: Nie podane
ICQ#: Nie podane
Tlen: tom322@tlen.pl
Gadu-Gadu: 9066762
Adres strony (bez http://): Nie podane








Mało tego, ten gimbo haker, kupił botneta od osób trzecich:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:BAVq8LnEA-cJ:www.hackforums.net/showthread.php%3Fpid%3D25379315+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a




http://niebezpiecznik.pl/post/dane-kont-do-allegro-sa-gno-warte-czyli-kulisy-ostatnich-atakow-z-falszywymi-mailami-od-allegro-i-kaspersky

Radysh

2012-09-28, 13:47
Super r*chacz Wyprzedziles mnie. Ale nic to. Wez Ty sobie wyobraz co mu zrobia rodzice gdy Alledrogo zglosi podszywanie sie i probe oszustwa "odpowiednim wladza"?

Gosc ma ok 17stu lat... :D A glupi jak przedszkolak.

Bezkarny Mistrz

2012-09-28, 17:30
Sprzedam baze danych allegro - 300 tysiecy rekordów bez haseł.

matol

2012-09-29, 09:30
Super r*chacz napisał/a:

Cała ta sytuacja niesamowicie mnie bawi, ponieważ "haker" okazał się takim idiotom, że sam siebie wj***ł. W screenach (które sam udostępnił), jest jego konto skype...



Brawo Jasiu! Ale możliwe, że nie jest aż takim "idiotom", bo gdybyś doczytał do końca teksty z linków, które udostępniłeś, to zauważyłbyś, że:
"PS. Uważnych czytelników musimy zasmucić — nazwa użytkownika Skype na screenshotach nie należy do atakującego (a przynajmniej tak twierdzi, żartując, że on nie jest Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym ;) "
Ale też możliwe że jest i teraz się wypiera :-P

Dalione

2012-09-29, 09:39
@matol
Nie no k***a, na pewno by się przyznał że to jego i jeszcze domówkę by urządził.