18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Sowiecki dzięcioł znów działa?

Metalowyyy • 2014-09-16, 18:37
Radar DUGA znów działa! - taka informacja obiegła wczoraj Polskę. Charakterystyczny dźwięk zwany "rosyjskim dzięciołem" zarejestrowano w Świnoujściu na częstotliwości 15 MHz. Z licznych doniesień wynika, że pojedyncze osoby wykrywały go już co najmniej kilka miesięcy temu. Dla przypomnienia, oba nadajniki znajdujące się w kompleksie Czarnobyl-2 działały na częstotliwości od 4 do 30 MHz.
Pozahoryzontalne radary znane powszechnie jako "Oko Moskwy" były w czasach zimnej wojny strategicznym systemem wczesnego ostrzegania służącym do wykrywania pocisków balistycznych nadlatujących nad terytorium Związku Radzieckiego. Czy Rosjanie postanowili ponownie je włączyć? W obliczu ostatnich wydarzeń na wschodzie i coraz bardziej śmiałych posunięć Rosji wydaje się to prawdopodobne.
Jest tylko jeden problem - radary DUGA zostały rozebrane po upadku ZSRR. Jedynym, który przetrwał do dzisiejszych czasów jest ten w Czarnobylu. Byłem tam pół roku temu, wchodziłem na niego i nie było widać żadnych śladów użytkowania, zaś kompleks pozbawiony był jakiegokolwiek personelu. Co więcej, zarówno sam radar, jak i otaczające go urządzenia, systemy a nawet sterownia zostały poważnie uszkodzone przez ostatnie 25 lat odkąd został wyłączony. Naprawienie go kosztowałoby wiele pieniędzy i zajęło długie miesiące, jeśli nie lata.
Faktem jest jednak, że sygnał "rosyjskiego dzięcioła" odebrano i brzmi on identycznie do tego, który wykrywano, gdy radary DUGA jeszcze działały. Co więc je wytwarza? Najbardziej logicznym wyjaśnieniem jest to, że Rosjanie mogli zbudować nową konstrukcję opartą na sprawdzonej zasadzie działania. Na to nie ma jednak żadnych argumentów. Pozostaje więc czekać na kolejne doniesienia.
Polecam zapoznać się z wywiadem przeprowadzonym z osobą, która wykryła sygnał w Świnoujściu: Na YT nie znalazłem tego filmu

Oczywiście WP z góry zakłada, że to Rosjanie. Bo czemu by nie. :mrgreen:

Zaj***ne z https://www.facebook.com/Napromieniowani?fref=nf

Ja...........ro

2014-09-17, 01:25
miałem napisać krótko co myślę... a wyszedł elaborat. napiszę zatem tak:
I have a baaaad feelings about this.

Marshal

2014-09-17, 01:49
misiek08 ladnie napisal o tym ze to nie problem zrobic i puscic kable pod ziemia...
Zreszta a propos tego odbiornika w Czarnobylu i samego Czarnobyla. Ciekawe ze teraz im kasy na ta cala "Arke" zabraklo nie? A jak to walnie to dopiero bedzie ciekawie...

kalium

2014-09-17, 01:52
pie**olicie farmazony wszyscy razem do kupy. To nie te czasy, reliktem przeszłości się podniecacie bo komuś pinga na jakichś falach. Bo jak "ruscy" to zaraz muszą anteny wyj***ć pod same obłoki. k***a, ludzie, ogarnijcie się. Bo jakoś na siłę chcecie udowodnić, że oni wciąż są do tyłu. Może i są, sęk w tym że dużo bardziej z przodu niż my.

Miszi

2014-09-17, 01:53
Toć to żadna DUGA, a nowszej generacji radiolokacyjny system pozahoryzontalny określony mianem 29B6 Kontener. Zbudowany w 2002 roku kompleks odbiorczy w pobliżu miasta Kowyłkino (jakieś 500 km na płd.-wsch. od Moskwy); sama instalacja radarowa znajduje się 300 km na północ. Do stałej służby wszedł dopiero w grudniu 2013 roku.

MCMerci

2014-09-17, 10:04
Ruskie się w tańcu nie pie**olą, więc jeśli coś robią, to to nie jest radar-ch*joza...

Hasek

2014-09-17, 12:54
@Darex, chodziło mi o to, że nie ma możliwości by ruskie uruchomiły czarnobylski radar a nie, że to nie ruskie.

Darex

2014-09-17, 15:02
Hasek napisał/a:

@Darex, chodziło mi o to, że nie ma możliwości by ruskie uruchomiły czarnobylski radar a nie, że to nie ruskie.



No na razie takiej możliwości nie ma, ale separatyści nad tym pracują ;)

PanAndrzej

2014-09-18, 00:43
Czarnobylską DUGE podobno rozbieraja, nawet w materiałach od Podniesińskiego można to zauważyć ( to ten typek od alone in the zone).

The.prophecy

2014-09-18, 16:57
Wiem, że to z pogranicza szukania na siłę spisku, ale... "Systemy GPS, geolokalizacja, mikroprocesory i nanotechnologia" mają do namierzania rakiet a dzięcioła używają do zmiany pogody. Wielkie anomalie pogodowe, gwałtowne burze, tornada poprzedzały doniesienia, że 'słyszano' dzięcioła.

Dla ciekawskich, nie podam źródła bo jak ktoś chce to znajdzie, polecam też lekturę o amerykańskim woodpecker czyli HAARP.