18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć i dragi - czyli prawdziwe oblicze Meksyku - Dokument

metal15 • 2012-04-15, 07:46
Moim zdaniem najlepszy dokument o tej tematyce, z zeszłego roku także informacje są "świeże" polecam każdemu poświęcić tą niecałą godzinkę 8-) Dowiecie się wszystkiego co ciekawe, między innymi jak wygląda palące się pole zioła, jakiej broni używają kartele, jakimi samochodami się wożą , jakie mają metody lub jak wygląda 205 milionów $ w gotówce
W tamtym świecie nie ma pie**olenia; podpadasz=giniesz i tyle

Cytat:

Narkotyki, morderstwa, handel ludźmi, wojna - oto stałe elementy codziennego życia w Ciudad Juarez w Meksyku.

Meksyk ze względu na swoje położenie - pomiędzy USA a krajami Ameryki Łacińskiej - jest naturalnym szlakiem przemytu narkotyków. Krajem od lat władają kartele narkotykowe, toczące z policją, a od paru lat także z wojskiem, permanentną wojnę. Ofiarami tej wojny są nie tylko dilerzy, gangsterzy, policjanci i żołnierze, ale także zwykli Meksykańczycy, ginący codziennie od zabłąkanych kul. Szczególnym polem walki jest graniczące z USA miasto Ciudad Juarez. W samym tylko 2009 roku zginęło tam ponad 2500 osób. Twórcy filmu "Meksyk. Złoty strzał", pokazując drastyczne sceny z ulic Ciudad Juarez, starają się odpowiedzieć na pytanie, kiedy może zakończyć się to krwawe żniwo i co tak naprawdę dzieje się w tym liczącym 1,5 miliona mieszkańców mieście. Dokument pokazuje także tragiczne konsekwencje uzależnienia od narkotyków.









a tutaj dodaję jeszcze dla zainteresowanych link do tematu o innej historii z miasta Ciudad Juarez
http://www.sadistic.pl/ciudad-juarez-vt54717.htm

WujekSeszka

2012-04-15, 10:00
Gdyby usypać ścieżkę ze wszystkich narkotyków znajdujących się w meksyku, to byłaby długa w ch*j.
Świetny dokument, ukazujący, że uprawa roślin może być dochodowa, ale tylko dla tych na szczycie piramidki. Niby niewolnictwo oficjalnie zniesiono, ale powiedzcie mi, co powiedzieć o tych zwykłych robotnikach...?
Ogólnie - zasłużone piwo za zmarnowanie prawie całej godziny, którą mógłbym przeznaczyć na uczenie się do matury :amused:

metal15

2012-04-15, 10:14
@up
"co powiedzieć o tych zwykłych robotnikach"
oglądałem kiedyś też dokument o tych robotnikach żyjących w buszu którzy liście koki produkują, mało tego że produkują to sami je na jakąś tam paste czyli już półprodukt przerabiają, a dostawali za to jakiś minimalny % wartości, tak minimalny że aż śmieszny i ledwo starczał im na przeżycie... takie życie, każdy każdego dyma jak może. A te piwko to ja rozumiem że takie niewidzialne :lol: no chyba że ktoś mi wypił :oops:

horihan1

2012-04-15, 13:31
Daje piwo, za to że chciało ci się uploadować tak długi materiał :D

stery_srh

2012-04-15, 14:08
Wysyłają swoje wojsko, żeby "szerzyć pokój i porządek" na innym kontynencie, a nie potrafią sobie poradzić z problemami na własnym podwórku. No, ale to co się dzieje w Meksyku, to przecież nie terroryzm. ;-)
I co z tego, że , ginie tam dziennie więcej osób niż np. w Iraku...

mefe

2012-04-15, 14:31
Polecam całkiem niedawno wydana książkę na ten temat: ''El Narco'', pewnego brytyjskiego reportera działającego na tych terenach. Temat jest bardzo aktualny i ciekawy.

AHAHAHA_NO

2012-04-15, 14:43
Hamerykanie nie pchają się do Meksyku, bo wiedzą, że to nie wietnam czy irak i nie będą mogli tak po prostu uciec do domu. Jedynym sposobem na powstrzymanie karteli byłoby po prostu, przepraszam za wyrażenie, wyrżnięcie wszystkich mafiozów i skorumpowanych członków instytucji państwowych, zruwnanie z ziemią plantacji i zasypanie ziemi solą. Inaczej nic się nie zmieni. A ponieważ hamburgery nie są jeszcze na to gotowi to w meksyku nadal będzie toczyć się wojna domowa.

crazy

2012-04-15, 15:05
Za To lubie Sadistica można się posmiać z filmików ale i obejrzeć coś ciekawego, jakiś fajny dokument. Piwko

Przemol942

2012-04-15, 17:02
Świetny dokument. Piwko!

laser5x

2012-04-15, 19:41
Gdyby to zalegalizowali i opodatkowali to by cały interes zbankrutował <facepalm>

RmX

2012-04-15, 21:49
Tuska też by trzeba było tak w jego wozie spalić jak tego byłego prezydenta Meksyku który skutecznie rozbijał kartele, a teraz jakieś skorumpowane kurestwo w rządzie to nawet USA im nie pomoże

Grzemot

2012-04-15, 23:30
oO nie myślałem, że to na taką skale tam sie dzieje...

Dla wkręconych w te klimaty i lubiących dobre seriale polecam Breaking Bad ;)