18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Smaczki z odtwórstwa historycznego- wizyty w szpitalu

Nec969 • 2013-01-31, 14:44
Jak wiadomo machanie mieczami i toporami bywa kontuzyjne. Oto zbiór kilku co ciekawszych historii na temat reakcji lekarzy: zasłyszanych, własnych i znalezionych na necie:)

Rozmowa lekarzy w karetce
-Co to jest?
-Chyba ścięgno
-To weź mu to do czegoś przyszyj

Moi lekarze zawsze reagowali nadzwyczaj normalnie
-co się panu stało
-z miecza dostałem
-chwileczkę [podnosi słuchawkę] Aniu przyślij kogoś z nićmi bo pan z miecza dostał. Co do pana- następnym razem proszę sobie zrobić oplot kolczy na hełmie.

W karetce pogotowia:
-Ile pan ma lat?
-30
-I nie pan w tym wieku innych zajęć? A co na to żona?
-Nie mam żony
-Mądry chłopak- ratujemy!

W bohurcie (napieprzanie się do upadłego) brakło mi powietrza - nie mogłem oddychać - wracam z pola, ludzie mnie po drodze rozbierają, padam na trawę i ledwie zipię podchodzi pani doktor z pielęgniarką
-Jak mogę panu pomóc
-ma pani piwo
-?? nie
-to mi pani nie pomoże
co za ludzie co za ludzie wypowiedziała odchodząc i wymach*jąc rękami

Chirurgia płucna w Czerwonej Górze, środek nocy, pół turnieju, w strojach oczywiście, mnie odwiozło. Nieszczęśnik z łóżka obok (nowotwór, płuco na śmietnik), po dwóch dniach nabrał śmiałości i zeznał:
-Panie, myślałem, że umarłem i przyszli po mnie.
No i pan doktor w Lublinie, po szyciu tych ścięgien:
-Zrobię sobie ksero dokumentacji, bo mi koledzy nie uwierzą

Pamiętam jak kumpla w płycie wwieźli do gabinetu na łóżeczku na kółkach,podbiegła pięlęgniara ze strzykawką,i z wyrazem rozpaczy rozłożyła ręce
-i gdzie ja to mam panu wbić??

Tekst ratownika z karetki do koleżanki z dyspozytorni:
-Szykujcie nożyce do blachy albo cęgi do metalu - rycerza wieziemy!

Lekarz przy tomografie do ciężkozbrojnego
-k***a panie! Nie no- w czymś takim na tomograf!? Maszynę mi pan rozpie**oli!

Dowieźli do szpitala gościa w stroju historycznym:
-A pan widzę z tego turnieju, nieźle pan tym mieczem oberwał, hełmu pan nie nosi?
-A tam zaraz oberwał... wyj***łem się na schodach.

Mam nadzieję że się podobało :kaleka:

bloodwar

2013-01-31, 19:53
Mój znajomy dostał mieczem w łapę, akurat w miejscu łączenia blach więc poszło po ciele, lekarz popatrzył fachowo na ranę i pyta: a od czego to takie cięcie? (co jest głupim pytaniem patrząc na kolesia w pełnopłytówce - pewnie od miecza bo brzytwą przy goleniu by się tak nie skaleczył :-) No to kolega tłumaczy, że zachciało mu się zaabawy w rycerstwo i ze mieczem dostał, na to lekarz: mogli panowie się pobawić w samurajów, tam przy jednym złym cięciu nie trzeba zszywać bo cała ręke odpada. Traf chciał że kolega pół roku później trafił na ten sam oddział z prawie odciętą ręką po zabawie mieczem samurajskim, tego lekarza który wcześniej go operował ściągnęli z domu mimo że nie miał dyzuru zeby sobie słit focię zrobił :-)

Tanovan

2013-01-31, 20:15
Dokładnie, Nec ;P albo "kto by wiązał ten głupi hełm!" i potem jebdup i tyle. z resztą rany twarzy w normanach i pochodnych są tak normalne jak siniaki :) a z ciekawości, używając sformułowania miejscowego żulka, bracie w klimacie z którejżeś jest drużyny?

Nec969

2013-01-31, 20:27
Tanovan, Nordlige Sverda Hird a na kręgach tarcz naszych promienie słońca niby ostrza widnieją- a poza tym pijemy i dupcymy ;) A Kolega po tarczy widzę Bielska Najemna? :) W boju się spotkamy a zapewne nawet już się spotkaliśmy i piliśmy tylko o tym nie wiemy- jak to na wyjazdach bywa:P

Loaloa

2013-01-31, 20:44
Jednego tej całej braci rycerskiej nie mozna odmówić - zakutych łbów.

Tanovan

2013-01-31, 21:08
Spotkaliśmy się, o ile byłeś na Trzcinicy tudzież innych Ogrodzieńcach czy Midgardzie :) Tak jest, od Sławomira ja łotr co mnie za włosy Łoles nazywa ;C na szczęście skurczysyny szybko rosną

jock69pl

2013-02-01, 11:09
Dodam coś od siebie
"Rana szarpana nagim mieczem"

cykut

2013-02-01, 15:37
Dobre. Do tematu dodam opowieść kumpla, którą usłyszał od kumpla a ten jeszcze od innego itd...

Wraca koleś po zgrupowaniu bractwa do domu. Na wierzchu płaszcz, pod płaszczem kolczuga i miecz. Podbija do niego podpity drech i wali swoje "daj k***a na piwo". Ten mu na to by sp***alał. Drech wyciąga scyzoryk i pakuje gościa w brzuch. Koleś go odpycha i wyciąga spod płaszcza miecz. Dzielny dres robi oczy jak kot srający na pustyni i krzyczy "O k***a nieśmiertelny" i zaczyna sp***alać.

atha

2013-02-01, 22:19
Ostatnio byłem u dentysty i przede mną była jakaś szczeniara. Kiedy wszedłem do gabinetu dentystka jeszcze coś tłumaczyła dziewczynie: No musi Pani smarować dziąsła tą maścią i jak po trzech dniach się nie poprawi to będzie trzeba zrobić test ciążowy. Mina dziewczyny od momentu usłyszenia tego do chwili kiedy dentystka zaczęła się śmiać była niesamowita.

patyk161

2013-02-02, 19:42
Już wiem jak się dostać na tomograf bez kolejki :)

pes88skp

2013-02-03, 02:34
Dawno się tak nie uśmiałem-piwko leci

Skasik

2015-02-12, 22:30
Nec969 napisał/a:

@JohnyBanana
No i jeszcze tenisa- bo ludzie sami sobie gwarantują problemy ze stawami na starość, piłkę nożną- bo egoiści sobie mogą kostkę zwichnąć... Nie będę już mówił o sportach ekstremalnych. Najlepiej to by było przykuć ludzi do materaców i karmić przez słomkę żeby nie musieli wstawać bo się przewrócą :P

To są KONTUZJE a nie zawody masochistów, gdzie wygrywa ten który częściej będzie w szpitalu.



Starasz się być sarkastyczny odpisując na wypowiedź,
która już jest sarkastyczna... brawo