18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słupsk 10-01-1989r

Anus • 2014-01-10, 23:19
Dzisiaj mija kolejna rocznica śmierci chłopaczka z mojego miasta i tak postanowiłem pokazać jak sadystycznie było kiedyś na ulicach Słupska. Dla zainteresowanych do poczytania co jak gdzie i dlaczego :kawa:


W sobotę, 10 stycznia 1998 r. ok. godziny 19.45, Przemysław Czaja wraz z dwustu osobowym tłumem kibiców wracał z meczu koszykówki. Kibicom towarzyszył radiowóz policji. W pewnym momencie część grupy wtargnęła przy czerwonym świetle na przejście dla pieszych przy ul. Szczecińskiej. Jak ustalono w trakcie śledztwa, jeden z policjantów – Dariusz Woźniak – wysiadł z radiowozu i udał się w pościg za uciekającymi na jego widok kibicami, podczas gdy drugi funkcjonariusz – Robert K. – pozostał w radiowozie. Woźniak dogonił i :kop: uderzył kilkakrotnie Przemysława Czaję pałką policyjną m.in. w okolice głowy i szyi. Poszkodowany zmarł po kilkunastu minutach (ok. 20.20) w wyniku wylewu spowodowanego odniesionymi obrażeniami. Obaj policjanci, pomimo próśb kibiców, odmówili wezwania karetki pogotowia.
Po tragicznej śmierci Słupsk stał się areną trwających przez kilka dni zamieszek między kibicami a policją, które przybrały na sile szczególnie w nocy z 11 na 12 stycznia. W miejskich walkach brali udział głównie kibice (przybyli również z innych miast). Na ulicach Słupska płonęły barykady, rzucano kamieniami i butelkami z benzyną, zdemolowano 22 policyjne radiowozy, policja odpowiedziała gazem łzawiącym.
Sytuacja została opanowana w środę 14 stycznia, po zgromadzeniu w mieście ok. 1000 policjantów wyznaczonych do patrolowania ulic. Dzięki wysiłkom lokalnych władz udało się uspokoić atmosferę przed mającym się odbyć pogrzebem chłopca. W rezultacie walk 239 dorosłych osób zostało zatrzymanych, 72 policjantów zostało rannych, z czego dwóch wymagało leczenia szpitalnego.




cd.

http://www.youtube.com/watch?v=HOV0HmrWtxA


:terror: :terror: :terror:

rekin84

2014-01-10, 23:45
A ten policjant poniósł jakieś konsekwencje?

zonk

2014-01-11, 00:09
Szkoda policjanta. Przez durnego szczyla miał nieprzyjemności.

Sz...........an

2014-01-11, 00:37
Ja to się starym tego dzieciaka dziwię, że go puścili na mecz gdzie wiadomo co się dzieje po takich meczach...

wieniu

2014-01-11, 00:53
Przyznam, że ten pałkarz, też niezłe k#rwisko, zabił i zero skruchy, jak gadał z matką (@Anus dzięki za linki), to już się zastanawiał co on to nie zrobi bo kłódkę ukradli z piwnicy.

Ścierwa wszelakiej maści obojętnie skąd powinny być utylizowane.

de_ent

2014-01-11, 01:39
Pamiętam to, jeszcze mafia policyjna do końca tego mordercę chroniła jak mogli, w więzieniu też na lewych papierach siedział żeby się więźniowie nie dowiedzieli. Dziwne że on jeszcze żyje.

alhazar

2014-01-11, 08:44
Pamiętam jakie zadymy były wtedy w Słupsku. Mało nie rozj***li tego miasta ze wściekłości. Szkoda chłopaka, bo miał całe życie przed sobą, a taka k***ica policyjna jednym ciosem pałki przekreśliła wszystko. Nawet gdyby małolat robił burdę to mógł potraktować go pałą po plecach, kopem w dupę i wypad. Oglądałem dokument na temat tego policjanta. Typowy społeczniak, który pałowanie ma we krwi. Koło mnie mieszka też taki sk***iel, który jak wpadał na mecz to pałował wszystkich. Nie ważne czy miałeś 10 lat czy 40 - wpie**ol murowany. Później jego bili jak przeszedł na emeryturę.

Jedno pocieszenie jest takie, że to co on przeszedł na kryminale, to my sobie nawet nie wyobrażamy. Nie mógł zjeść spokojnie, wysrać się czy wykąpać. Każdy "charakterny" robił mu jazdę. Policjant zabił dzieciaka? Bardziej wybuchowej kombinacji pod celą nie może być.

macleod

2014-01-11, 09:42


Nie przepadam za tego typu muzyka, ale ten tekst jest naprawdę dobry... :kawa:

siemien

2014-01-11, 11:03
ch*j z tym policjantem, ch*j z tym chłopakiem. Kiedyś to sie k***a ludzi bali. Dlaczego zapominamy o fkacie że to rząd powinien obawiać sie obywateli a nie na odwrót. Wyjść na ulice, spalić kilka radiowozów, zaatakować ten k***isołem na wiejskiej... Ehh ale zpomniałem z najbardziej bitmego narodu zostaliśmy włożeni w ramy cipek i założyli nam kagańce. Niedługo wszyscy się zesramy bo jak teraz nic nie potrafimy zrobić, to nie zrobimy tego nigdy. k***a.

jaro1

2014-01-11, 12:02
pamiętam... miałem 10 lat wtedy, siedziałem w domu i obczajałem z okna co się dzieje,
radiowozy i suki wracały całe poobijane i pajęczyny na szybach, jak już się uspokoiło to pamiętam jak szliśmy ulicą wojska polskiego to łzy leciały od granatów łzawiących...

gumis1412

2014-01-11, 19:38
P.S. w temacie jest 1989 a w artykule 1998.

Dalias

2014-01-13, 00:03
Przejście przez przejście przy czerwonym świetle - świetny powód do spałowania człowieka. Co to był za kretyn?

kubalagt

2014-01-13, 00:24
Do dzisiaj w miejscu gdzie zginął ten chłopak stoi pomnik ku jego pamięci.

O_Co_Ci_Chodzi

2014-01-13, 00:24
Szeryfian napisał/a:

Ja to się starym tego dzieciaka dziwię, że go puścili na mecz gdzie wiadomo co się dzieje po takich meczach...



Na meczach koszykówki prawie nie ma zadym. Zupełnie inny klimat. Poza tym to było na ulicy...