18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słuchanie radia za pomocą trawy

nemiroff • 2012-12-21, 13:02
Tam wszystko jest możliwe.... :samoboj:
Czekamy na wypowiedzi lokalnych erudytów :idzwch*j:


fifi

2012-12-21, 18:26
genghiskhan - dźekuje :)

genghiskhan

2012-12-21, 18:29
fifi napisał/a:

genghiskhan - dźekuje :)


teraz spojrzałem na wiek - wybaczam starcze/babuszko

queke3arena

2012-12-21, 21:04
@zbijok 25hz do max 18khz już od około 17 roku zycia...

oc...........an

2012-12-21, 21:25
A mnie ciekawi, czy przebywanie w pobliżu takiej anteny jest niebezpieczne dla zdrowia?

BTW: słyszałem, że jeśli przyniesiesz jajko w pobliże takiej wieży, to zagotuje się ono na twardo (czy to prawda czy fałsz niestety nie wiem, może głupoty gadam...)

zmarly1

2012-12-21, 22:26
Jak na to pacze i tak slucham...skupienie pelne znane tylko ludziom po 3 bongosie, stwierdzam ze ruskie puszczaja male radyjko z zepsutym glosniczkiem zza kamery a dwoch oskarowych atorow beztrosko jara trawe na oczach rozemocjonowanej gawiedzi...
....
....Voilà.....
:kawa:

ritu4l

2012-12-21, 22:27
A przepraszam bardzo, odbiór jak odbiór ale czy do odsłuchania audycji nie jest potrzebny przetwornik elektroakustyczny przekształcający prąd elektryczny w falę akustyczną? GŁOŚNIK?

genghiskhan

2012-12-21, 22:45
DUST DEVIL napisał/a:

A mnie ciekawi, czy przebywanie w pobliżu takiej anteny jest niebezpieczne dla zdrowia?

BTW: słyszałem, że jeśli przyniesiesz jajko w pobliże takiej wieży, to zagotuje się ono na twardo (czy to prawda czy fałsz niestety nie wiem, może głupoty gadam...)


zobacz im do rozporków a się dowiesz :idea:

Putinov

2012-12-21, 23:45
0:57
fake k***a :walikonia:

abcdefghaijklm

2012-12-22, 01:21
Voorhees napisał/a:

@up

Bo to, czego dotyka jest pod kurewsko potężnym napięciem, ot cała logika.



pewien jestes ze napieciem ? proponuje powrot do gimnazjum i zapoznanie sie z czyms takim jak natezenie ;)

Suszec

2012-12-23, 18:58
Szalej napisał/a:

Jak by dotknął ręką to by miał audycje na żywo.



Raczej na martwo.

CezariX

2013-01-09, 00:08
me vs nublet napisał/a:

pewien jestes ze napieciem ? proponuje powrot do gimnazjum i zapoznanie sie z czyms takim jak natezenie



No to teraz dowaliłeś kolego... Poprawiać kogoś i poniżać gdy to właśnie ty nie masz racji... Przeproś i idź paść kozy :lol:

Popierając tezę o tym że jest to "wysokie" napięcie (może nie aż tak bo na oko widać, że raczej nie przekracza 2kV) natężenie przepływu "prądu" jest niewielkie. Częstotliwość zaś jest bardzo wysoka porównując do 50Hz do których jesteśmy przyzwyczajeni w gdniazku, gdyż mamy tu do czynienia z zakresem do 20kHz. (zakres słyszalny)

"me vs nublet" rozumiem, że tego nie rozumiesz gdyż byś musiał bynajmniej technikum elektryczne skończyć, a nie gimnazjum... :-?

Pozdrawiam,
inż. Elektrotechnik :samoboj:

P.S. można zauważyć, że dotykanie tą trawką przez gumowe rękawiczki ich boli... Byłbym skłonny twierdzić, że dotknięcie gołym palcem by go nie zabiło, a nawet bardzo nie raniło tylko bardziej łaskotało niż do tej pory. Miałby poprostu "małą" czarną dziurę na środku palca :ok:
Przepływ ładunków i tak był zamknięty między nadajnikiem a ziemią poprzez trawkę i jego ciało.
Jednak nie polecam tego sprawdzać... nie biorę odpowiedzialności za sprawdzanie tej tezy w rzeczywistości :dead:

gregorio80

2013-02-06, 01:14
Dodam jeszcze że przebywanie tak blisko anteny nadawczej o mocy wyrażanej w dziesiątkach lub setkach KILOWATÓW to proszenie się o raka. Dotyk spowoduje poparzenia skóry (tzw. efekt naskórkowości występujący przy wysokich częstotliwościach).
Dlaczego słychac radio? Wynika to z rodzaju modulacji amplitudy sygnału czyli AM, czyli moc nadajnika jest modulowana bezpośrednio dźwiękiem, i poprostu trawa/róża czy co oni tam mieli pali się bądź paruje w rytm modulacji. Jak by to był nadajnik telewizyjny lub radiowy nadający z modulacją FM to h*ja by usłyszeli i za jakiś czas by się okazało że są bezpłodni lub/i mają raka. Przebywając tak blisko anteny nadawczej to troche tak jakby siedziec w mikrofalówce, też fale radiowe tyle tylko że inna częstotliwośc.