18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Słowianie z Polski do przyjaciół Moskali

zomos • 2014-05-17, 12:10
Kod:

"Ty­sią­ce Po­la­ków so­li­da­ry­zu­ją się z wła­dza­mi Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej w po­dej­mo­wa­nych dzia­ła­niach na Ukra­inie" - mo­że­my prze­czy­tać w "Li­ście otwar­tym do Na­ro­du Ro­syj­skie­go i Władz Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej", który pod­pi­sa­ło kil­ka­na­ście zna­nych osób z Pol­ski. Są wśród nich m.​in. prof. UJ Anna Raźny, Zyg­munt Wrzo­dak i prof. Jan Szar­liń­ski - in­for­mu­je "Ga­ze­ta Wy­bor­cza".
Władimir Putin, zdaniem autorów listu, odgrywa "pozytywną rolę" w wydarzeniach na Ukrainie.

Au­to­rzy listu stwier­dza­ją, że "tylko wiel­ka Chrze­ści­jań­ska Rosja może za­trzy­mać marsz »sza­ta­na Za­cho­du« na sło­wiań­skie zie­mie". Ich zda­niem plan włą­cze­nia Ukra­iny do UE i NATO, ma na celu "osa­cze­nie" Rosji. "Świa­do­ma część na­ro­du pol­skie­go, nie­ule­ga­ją­ca kłam­stwom i ma­ni­pu­la­cjom po­li­tycz­nym i me­dial­nym, widzi w tych dzia­ła­niach dal­sze za­gro­że­nia dla wszyst­kich Sło­wian!" - głosi do­ku­ment.

W li­ście mo­że­my prze­czy­tać też apel do władz Rosji o "nie­ustę­pli­wość" wobec władz państw Za­cho­du i Pol­ski. Zda­niem sy­gna­ta­riu­szy re­pre­zen­tu­ją one "dyk­tat neo­kon­ser­wa­ty­stów ame­ry­kań­skich oraz spad­ko­bier­ców lu­do­bój­czej or­ga­ni­za­cji UPA, któ­rych celem jest włą­cze­nie w swoją stre­fę wpły­wów Ukra­iny bez wzglę­du na kosz­ty i stra­ty samej Ukra­iny".

Au­to­rzy listu po­stu­lu­ją rów­nież utwo­rze­nie "Świa­to­wej Rady Sło­wian", która mia­ła­by na celu obro­nę "chrze­ści­jań­skiej wspól­no­ty sło­wiańsz­czy­zny" przed znisz­cze­niem. Sy­gna­ta­riu­sze gra­tu­lu­ją Ro­sja­nom "od­ro­dze­nia" i przy­zna­ją, że "ty­sią­ce Po­la­ków po­zba­wio­nych głosu i do­stę­pu do mass me­diów so­li­da­ry­zu­je się z wła­dza­mi Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej" w spra­wie Ukra­iny. "Do­ce­nia­my tu szcze­gól­ną po­zy­tyw­ną rolę Pana pre­zy­den­ta Wła­di­mi­ra Pu­ti­na" - głosi do­ku­ment.

Jak in­for­mu­je "Ga­ze­ta Wy­bor­cza" pod li­stem pod­pi­sa­li się m.​in. pro­fe­sor i kie­row­nik ka­te­dry Kul­tu­ry Ro­syj­skiej na Uni­wer­sy­te­cie Ja­giel­loń­skim Anna Raźny, b. pro­fe­sor Po­li­tech­ni­ki Kra­kow­skiej Jan Szar­liń­ski, b. poseł Sa­mo­obro­ny Zdzi­sław Jan­kow­ski, b. poseł LPR Zyg­munt Wrzo­dak oraz me­ce­na­si Ry­szard Pa­rul­ski i Ma­rian Ba­rań­ski.


źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gazeta-wyborcza-slowianie-z-polski-do-przyjaciol-moskali/ldlr9

Nie chcę nic mówić że lubię rosję bo rosja jest rosją i niech tam sobie będzie. Ale w sumie w tej rosji to dobrze myślą i dbają o własne interesy a nie o interesy wyimaginowanego ch*j wie czego jak w krajach Unii Europejskiej... k***a dlaczego tak nie może być w Polsce... gdzie jest nowy Piłsudski albo Sobieski...

Oczywiście jak zawsze "GWnoprawda" dopisuje swoje...

andiam

2014-05-17, 12:12
i chcialbys zyc w takiej rosji? GWno to ty wiesz

IRONiczny

2014-05-17, 12:14
Tą babę z UJ pewnie popie**oliło na jakiejś wymianie u ruskich i teraz jej się marzy ruski ku*as w mordzie

zomos

2014-05-17, 12:17
@andiam. ch*j mnie interesuje gdzie chcesz żyć. Ja chcę żyć w Polsce gdzie się myśli o Polakach a nie jak dobrze zrobić Unii albo Rosji... pie**ole ja taki kraj który ciężko nazwać swoim. Od dawna twierdzę że dzisiejsza Polska nie ma z Polską nic wspólnego. To jest tylko terytorium zarządzane na dawnych terenach polskich...

adresikpuma

2014-05-17, 12:33
jakie kary są przewidziane za zdrade kraju? Bo to chyba pod to podpada

zonik

2014-05-17, 12:34
na stos te szmaty czerwone śmierć zdrajcom

ganji

2014-05-17, 12:38
@zooms

A kto cie tu trzyma ? Pakuj sie i sp***alaj do rosji, jak ci sie podobaja takie rządy.

PancerIV

2014-05-17, 12:40
I to jest prawda.. już przecież lepiej być za mniejszym złem w tych czasach gdzie jesteśmy niewolnikami we własnym państwie.. a może to już nie nasze państwo, a jest to państwo niemieckie zarządzane przez niemiaszków? Od tej europy ludziom w dupach się poprzewracało i myślą, że jest lepiej.. a ja pamiętam doskonale jakie kity wciskali, żeby dołączyć do ten unii i co teraz k***a chleb po 2 zł + a najtaniej 1zł 60 gr (w biedronce) do tego jakie my mamy władze.. co mamy być za "naszymi braćmi ukraincami" po to by dostać kolejny nóż w plecy.. pomyślcie też co będzie jak ukraina by dołączyła do ue.

Raz otwarty rynek pracy w Polsce dla tych bandytów

Dwa to co już maja teraz czyli darmową służbę zdrowia coś czego my nie mamy

Trzy pomyśleliście jakie katastrofalne skutki by były dla nas gdyby ta szarańcza przyjechała tutaj?

Dlatego wolę już te mniejsze zło czyli rosję, ale zaraz pewnie jakiś post pseudo gimnazjalnego patrioty pojedzie po mnie, że jestem "moskalskim agentem i dodatkowo zapewne lewakiem" :)

zomos

2014-05-17, 12:53
Widzę że pełno tu rurkowców co nigdy nie zarobili ani grosza własną pracą. Jeszcze tu pracuję i się spisuje całkiem nieźle bo mafia unijna nie postanowiła nałożyć na moją branżę kolosalnych opłat(jak np. na branże mięsne, rolnicze). Jak zmuszą mnie do zwinięcia biznesu to są lepsze kraje od rosji i unii... A potem będę się modlił po wyjeździe o wojnę co to wyczyści Polskę z rurkowców, rusofili, uniofili, miłośników noży w plecach od przyjaciół i ch*j wie jeszcze czego. Wtedy tu wrócę zbudować swój dom.

Linneus

2014-05-17, 13:05
Panowie, byliście w Rosji? A w Niemczech? Jak nie, to pojedźcie sobie i porównajcie. Jakbyście zobaczyli jak we 'wszechrusi' jest ch*jowo, jak bardzo oligarchowie i elity z Kremla r*chają społeczeństwo w dupsko i jaki jest brud, smród i ubóstwo to byście inaczej śpiewali. Tylko mi nie pierdzielcie, jak to w Rosji jest bosko bo pedałów po ulicach biją.

Co do listu, to słów mi brak. Osobiście stawiam, że ci ludzie są albo niespełna rozumu, albo dostali w łapę od rosyjskiego wywiadu za sianie zamętu. Prędzej to drugie.

prukla

2014-05-17, 13:30
Nie rozumiem dlaczego co niektorzy Polacy koniecznie musza sie wzorowac na obcych nacjach... To My powinnismy dawac przyklad..

Wiert

2014-05-17, 13:56
Ja pie**olę... Gdy tylko zobaczyłem słowa: Wielka Słowiańszczyzna, zagrożenie dla Słowian etc to już wiedziałem, że napisał to kolejny debilny neopanslawista. Czy oni nie potrafią zrozumieć, że Polska nigdy nie była w 100% słowiańska? Czemu mamy żywić jakieś "słowiańskie braterstwo" do Rosjan gdy ani my, ani też oni mamy tylko pewien procent ludności pochodzenia słowiańskiego. Pomijam już bełkot w stylu ochrony Ruskich, która zazwyczaj sprowadza się do dojenia naszego kraju (tak jak to miało miejsce za PRL). A tekst o utworzeniu Światowej Rady Słowian już całkowicie mnie rozwalił. Tak jawnej propagandy ruskiej agentury nie było dawno, bo przecież wiadomo kto miałby przewodniczyć tej Radzie. Niech się Ruskie szpiony walą ze swoją słowiańską miłością.

Kuriki

2014-05-17, 14:25
I znowu to pie**olenie o wyimaginowanym zagrożeniu słowian, narodu polskiego, blablabla ... To się coraz bardziej kretyńskie robi :amused:

Ku...........is

2014-05-17, 15:28
No no pił(pfu)sudski niezłych masz idoli - socjalistów bratających się ze szwabami.Mama zapewne jest z ciebie dumna.

Sutowendlin

2014-05-17, 15:39
Po prostu Ci ludzie wolą biedę niż życie z ch*jem w dupie jak zachodnia europa. Chcą patrzeć na piękne piersi kobiet a nie na szkieletory albo na szmaty (czyt. burki). Bratanie się z kimkolwiek jest chore. Możemy współpracować a nie się bratać. Każde państwo jest militarnie dla nas potencjalnym wrogiem. Słowo klucz do zapamiętania " KAŻDE". Narodowcy również pisali pisma po 11 listopada do rusi w sprawie podpalenia ambasady. Pisali do narodowców z Rosji iż to incydent i prowokacja nie z ich strony. Bo tak w rzeczywistości było. Dzisiaj szykanujemy normalność. Przyjdzie taki czas, że o normalność trzeba będzie walczyć i już ta walka się rozpoczęła. Tak jak było w apokalipsie zapisane.

A ciemnogród niech żyje w matrixie.