18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słoneczna jezdnia

Jacooob • 2014-05-22, 12:02
Interesujący pomysł na zmodyfikowanie jezdni

mp0011

2014-05-22, 12:25
...a wszyscy górnicy, nafciarze, elektrownie na bezrobocie. Nie ma szans, dopóki jest choć baryłka ropy do gdzieś do wyciśnięcia z piasku...

ProVVe

2014-05-22, 12:49
Dokładnie tak jak wyżej... Chyba, że oni już wykupili akcji i jebneli zaporową cenę... W innym wypadku sobie poczekamy... Już czekamy od 2006 :-P

karinawaw

2014-05-22, 12:55
@mp0011 prędzej by się wyczerpały zasoby węgla na świecie niż to by weszło do porządku dziennego.

Ogólnie pomysł mi się wydaje genialny. Mam nadzieje ,że google to podchwyci. To jedyna firma która się nie boi drogich, innowacyjnych i dziwnych projektów. Jak chociażby projekt Google Loon, internet dla całego świata. A powiedzmy sobie szczerze ,że żyjemy w takich czasach gdzie trzeba każdą możliwą energię i miejsce na ziemi wykorzystać w 100 procentach.

bybejita

2014-05-22, 13:12
Powodzenia. Brudasy przerzucą się z torów na rozbieranie dróg.

plonk

2014-05-22, 13:55
@karinawaw i cała reszta zwolenników.

Pomysł może i fajny, ale na boisko szkolne czy domowy podjazd a nie autostradę.
A już na pewno nie ma nic wspólnego z ekologią (jak większość tych zielonych wynalazków).
Jeśli każdy z tych sześciokątów na własny układ scalony, a wymiary jednego sześciokąta to dajmy na to pół metra (przy krótszej przekątnej) , to wyobraźcie sobie ile będzie potrzebnych płytek do montażu układów scalonych, diód led, kilometrów kabli, ile mikrokontrolerów? Przecież tego się k***a nie robi ze zużytych skorupek po ekojajkach tylko z tworzyw sztucznych.
Certyfikaty działania kolektorów są wydawane bodaj na 20 lat. I co k***a? Potem wymiana wszystkich dróg na świecie? Gliwickie drogi betonowe z szynami tramwajowymi działają o wiele dłużej niż 20 lat - czyli można. Autostrady w stanach były budowane w latach 60-tych i jakoś k***a działają - może nie są w idealnym stanie, ale działają.
I kolejne pytanie - a co jak woda wejdzie sobie w zimny styczniowy dzień pomiędzy dwa te 'ekosześciokąty', a w momencie nadejścia zimnej styczniowej, podbeskidzkiej nocy po prostu rozsadzi te płytki w piździeć?
A może będzie tak jak na filmie, że energia zebrana w dzień będzie magazynowana? Dorzucicie baterie powiadacie? Ile? Ile tych baterii w skali całego projektu wyobrażacie sobie tam zamontować? Wiecie z czego robi się baterie? Wiecie że są kurewsko niebezpieczne dla środowiska? Może i wiecie, ale macie mózgi zajęte ekopropagandą, żeby spojrzeć na jakiś film i zadać kilka prostych, konstruktywnych pytań.

Tak mi się coś wydaje, że XIX-wieczne fabryki były w ch*j bardziej ekologiczne niż te wszyskie cudaczne wynalazki, które może same w sobie nie emitują tlenków siarki, ale wymagają tego od producentów. Ja to nazywam "paradoksem sztucznych futer" i mam nadzieję że w końcu ludzie się opamiętają i wywieszą ekologów na latarniach.

cholder

2014-05-22, 14:09
W Polsce może podkreślam może za 200 lat.

tomsson

2014-05-22, 14:12
@plonk

Wystarczy część energii przekazać na podgrzanie takiego panela i nic sie nie zamrozi i nie rozsadzi. Wszystko da się zrobić tylko musi to się komuś opłacać.

zbijok

2014-05-22, 14:16
@up LOL czlowieku ogarnij się.
W dupie mam, czy będą potrzebne mikrokontrolery czy nie, wiem, że to nie technologia na dzisiaj, ale na pewno jest to pomysł dobry, ale za jakieś 100 czy 200 lat.

plonk

2014-05-22, 14:21
tomsson napisał/a:

@plonk

Wystarczy część energii przekazać na podgrzanie takiego panela i nic sie nie zamrozi i nie rozsadzi. Wszystko da się zrobić tylko musi to się komuś opłacać.



Czyli trzeba ją najpierw magazynować. Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. Dokładnie tym razem.

@zbijok - technologia jak najbardziej na dzisiaj - konstrukcja smartphona jest bardziej skomplikowana (nawet w ch*j bardziej), tylko niestety absolutnie k***a nie ma nic wspólnego z ekologią i bezpieczeństwem, czyli tym, na czym opiera się PR tego produktu.

mp0011

2014-05-22, 14:25
@plonk

Generalnie masz rację, ale takie podejście blokuje możliwość wszelkiego rozwoju technologicznego. Każda technologia musi przejść przez okres "niemowlęcy" aby się rozwinąć.

Gdyby tak samo marudzili przy wymyślaniu pociągów (o boże, ile to pali węgla!) jeździli byśmy dalej furmankami.

Zamarzanie w zimę? Te panele mają system własnego, darmowego ogrzewania.
Płytki, chipy i ledy? Nie wszystkie panele muszą je mieć. Większość może tylko łapać światło.
Baterie? starczy jedna duża na 500m. Szkodliwe? Teraz powstały nowe, węglowo-węglowe baterie, bez szkodliwych materiałów... Poza tym, nie ma nawet potrzeby gromadzenia energii w bateriach, jeżeli jest ona dostarczana bezpośrednio do linii przesyłowych oraz do zasilania samochodów czy pociągów. Gdyby wyłożyć tym tylko np. tory, starczyłoby do napędzania tramwajów czy pociągów...




plonk

2014-05-22, 14:33
@mp0011 - ja nie twierdzę, że to zły wynalazek. Twierdzę, że nie nadaje się do tego o czym jest mowa w spocie.
Z chęcią bym sobie taki podjazd w domu zrobił, zeby nie musieć tego odśnieżać.
Widzisz, spot mówi o tym, że drogi staną się ekologiczne (?) i bezpieczne. Brednia. Co więcej - zimowa noc, opady śniegu, droga podgrzewana. Co z tego wychodzi? No po mojemu to mgła.

Pomysł na prawdę nie jest głupi, ale absolutnie nie nadaje się na drogi publiczne. Byłby fajnym, bo ja wiem? Deptakiem nad morzem, rykniem jakiegoś bezzabytkowego miasta kreującego się na nowoczesne, itd.

tyberr

2014-05-22, 14:37
tylko czekać aż zostanie to w Polsce wprowadzone nigdy

Roszpunl

2014-05-22, 14:40
Jest tylko jeden problem. Drogę ciężko podj***ć, na to znajdą się amatorzy...

blachahaha

2014-05-22, 14:40
Złodzieje już szykują się do zdzierania paneli.