18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ślązacy

Hauer88 • 2013-03-09, 17:49
Dla tych co w Ślązakach widzą wrogów [nie licząc RAŚ] co nie utożsamiają się z Polską:










http://www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,18614

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/12060_467018153352953_15247972_n.jpg


I wiele innch

ik...........ea

2013-03-10, 12:30
maniiiek napisał/a:


A teraz przypomnij mi kto się składał na ten przemysł? Cała Polska wam za swoje fabryk i kopalni nastawiała a teraz wielcy pokrzywdzeni jesteście... Myślisz, że tylko u was węgiel jest? Oddajcie nam co w was zainwestowaliśmy i szerokiej drogi. Swoją drogą na prawdę ograniczony jesteś skoro wg ciebie Polska to tylko Śląsk, Warszawa no i pewnie Sosnowiec jeszcze się łapie...



Post roku. Powinni to przeklejać na wszystkie portale i pokazywać jak bardzo ograniczona jest spora część obywateli tego kraju. Czyli przed 1921 r. na Śląsku według Ciebie były tylko same pola? Otóż doceń to, że Ci wytłumacze. Industrializacja na Śląsku postępowała od końca XVIII w. Powstawały kopalnie i huty na wielką skale. Pojawiła się gęsta siatka kolei. Tak, tak to wszystko dzięki Prusakom. Ciężko Ci uwierzyć w to, no ale taka jest prawda. I Prusacy popełnili w tym całym cudzie industrializacyjnym jeden zasadniczy błąd, a mianowicie, że zaczęli edukować autochtonów. Chcieli mieć wykształconą, nowoczesną kadrę pracowniczą, która po pracy zasięgała kultury i wiedzy. Nikt wtedy jeszcze nie przewidywał, z samym Bismarckiem na czele jakie mogą być tego konsekwencje. Największą było przebudzenie miejscowej ludności i tworzenie się polskich ruchów narodowościowych. Ludzie zobaczyli mapki i się obudzili, że przecież tu kiedyś była Polska. Jesteśmy Słowianami, mówiliśmy po Polsku. Do tego wszystkiego nałożył się kryzys I wojny światowej i tyraniczne traktowanie Ślązaków przez niemieckich właścicieli fabryk. To spowodowało, że w roku 1919 doszło do pierwszego Powstania Śląskiego, którego do dzisiaj nikt nie chce świętować poza Ślązakami. A przecież to też był ważny zryw narodowościowy. Więc nie dziwcie się rozgoryczeniu Ślązaków, że nie zawsze lubią się utożsamiać z Polską jeśli Polska nie potrafi uszanować takich wydarzeń.

maniiiek

2013-03-10, 13:06
ikea, czyli to wszystko co obecnie na śląsku się znajduje to jeszcze z czasów przed I wojną światową pochodzi? Ciekawe, ciekawe.... jeszcze nam tu troszkę bredni nasmaruj bo humor mi się poprawił po tych pierdołach. Prawda jest taka, że to co macie obecnie to Gierek wam wybudował. Za co? Za kredyt. Kto kredyt spłacał? Cała Polska. Więc nie pie**ol z łaski swojej.

jahaja1906

2013-03-10, 13:25
@Melooksg
BKS Bielsko nienawidzi hanysów. Zagłębie Sosnowiec&BKS Bielsko - ta zgoda jest określana jako koalicja antyśląska. Więc jakbyś im powiedział, że są ślązakami, to wyłapałbyś klemensa.

Squbany

2013-03-10, 13:32
ikea napisał/a:



Post roku. Powinni to przeklejać na wszystkie portale i pokazywać jak bardzo ograniczona jest spora część obywateli tego kraju. Czyli przed 1921 r. na Śląsku według Ciebie były tylko same pola? Otóż doceń to, że Ci wytłumacze. Industrializacja na Śląsku postępowała od końca XVIII w. Powstawały kopalnie i huty na wielką skale. Pojawiła się gęsta siatka kolei. Tak, tak to wszystko dzięki Prusakom. Ciężko Ci uwierzyć w to, no ale taka jest prawda. I Prusacy popełnili w tym całym cudzie industrializacyjnym jeden zasadniczy błąd, a mianowicie, że zaczęli edukować autochtonów. Chcieli mieć wykształconą, nowoczesną kadrę pracowniczą, która po pracy zasięgała kultury i wiedzy. Nikt wtedy jeszcze nie przewidywał, z samym Bismarckiem na czele jakie mogą być tego konsekwencje. Największą było przebudzenie miejscowej ludności i tworzenie się polskich ruchów narodowościowych. Ludzie zobaczyli mapki i się obudzili, że przecież tu kiedyś była Polska. Jesteśmy Słowianami, mówiliśmy po Polsku. Do tego wszystkiego nałożył się kryzys I wojny światowej i tyraniczne traktowanie Ślązaków przez niemieckich właścicieli fabryk. To spowodowało, że w roku 1919 doszło do pierwszego Powstania Śląskiego, którego do dzisiaj nikt nie chce świętować poza Ślązakami. A przecież to też był ważny zryw narodowościowy. Więc nie dziwcie się rozgoryczeniu Ślązaków, że nie zawsze lubią się utożsamiać z Polską jeśli Polska nie potrafi uszanować takich wydarzeń.



Geialny komentarz .Winszuje!
Dodam ze takich narodowych zrywow na Slasku byly AZ 3 ! do tego niejeden plebiscyt.Nigdze w zadnym wojewodzctwie tyle nie bylo! Ludie tam walczyli i umierali za Polske.Ale to mialo miejsce dopiero po Pruskiej edukacji.Bo w obecniej Polsce to choduja ciemnogrod nie znajacy swojej kultury i historii,podjudzany jakas chora autonomia ktora ma ich wyzwolic,a tak naprawde ma na celu spowrotem wprowadzic naszych rodakow pod jarzmo niemcow ktorzy nigdy was jak swoich traktowac nie beda!.

ik...........ea

2013-03-10, 13:44
maniiiek napisał/a:

ikea, czyli to wszystko co obecnie na śląsku się znajduje to jeszcze z czasów przed I wojną światową pochodzi? Ciekawe, ciekawe.... jeszcze nam tu troszkę bredni nasmaruj bo humor mi się poprawił po tych pierdołach. Prawda jest taka, że to co macie obecnie to Gierek wam wybudował. Za co? Za kredyt. Kto kredyt spłacał? Cała Polska. Więc nie pie**ol z łaski swojej.



Niestety polemika z idiotą nie ma sensu, ale żeby nikt Cię nie traktował poważnie, muszę napisać kilka prawd. Gierek to wybudował od podstaw Sosnowiec i tam ulokował największą ilość zakładów produkcyjnych. To był Zagłębiak, który chciał stworzyć nowe centrum GOP właśnie w Sosnowcu. W całej Polsce powstały fabryki gdzie produkowano płyty betonowe do budowy blokowisk. Gierek inwestował w przemysł w całym kraju. A kopalnie? Przede wszystkim radziłbym Ci nie słuchać, któregoś z Twoich bliskich, który nie został przyjęty do pracy na Śląsku i wrócił w rodzinne strony by psioczyć jaki to Śląsk jest zły. Na Śląsku od końcówki lat 40 nastąpiło rabunkowe wydobycie węgla, praktykowane, o zgrozo, jeszcze do dzisiaj, które skutkowało i skutkuje szkodami górniczymi, zapadaniem się miast (Bytom). To przypomina wyciskanie cytryny. Wycisnąć do cna i wyrzucić. Tak się traktuje Śląsk. No ale Ty w swoje wsi widzisz tylko dziurawą drogę, a wszędzie indziej drogowe węzły, kopalnie, fabryki. Zostawiam Cię z Twoimi kompleksami i ograniczeniami umysłowymi. Jak zrozumiesz słowa takie jak wiedza, pokora, prawda historyczna i zerwiesz ze stereotypowym myśleniem pozbawionym argumentów, to napisz wtedy być może sobie porozmawiamy na tematy bolesne dlatego podzielonego narodu przez takich idiotów jak Ty teraz.

maniiiek

2013-03-10, 14:11
ikea napisał/a:

Niestety polemika z idiotą nie ma sensu


Umiesz coś poza ubliżaniem robić? A może jakieś kompleksy masz? Ja do ciebie z kulturą, bez wyzwisk a ty tylko epitetami rzucać umiesz... Tak cię twoja śląska matka wychowała?
ikea napisał/a:

Przede wszystkim radziłbym Ci nie słuchać, któregoś z Twoich bliskich, który nie został przyjęty do pracy na Śląsku i wrócił w rodzinne strony by psioczyć jaki to Śląsk jest zły.


To nie ja pie**olę jaki to świat spoza śląska zły. Zwracam jedynie uwagę, że cały kraj sporo kasy w was wpompował a wy się na ofiary kreujecie. Nie wciskaj mi więc chamie nie moich słów!
A co do pracy w kopalni to spora szansa, że się załapię. I to nie w jakiejś tam starej, z problemami i wysychającymi źródłami a nowoczesnej kopalni rzut beretem od mojego domu, która właśnie powstaje. A jak nie w kopalni to w elektrowni - akurat wykształcenie mi na to pozwala.
ikea napisał/a:

Zostawiam Cię z Twoimi kompleksami i ograniczeniami umysłowymi.

I znowu mnie obrażasz ot tak.... Widać kto tu ma kompleksy. Człowiek wspomni jedynie, że Śląsk całej Polsce sporo zawdzięcza to taki hanysik z Bożej łaski mało łba nie urwie...
ikea napisał/a:

Gierek to wybudował od podstaw Sosnowiec

Bo Sosnowiec to już nie jest Śląsk :-D A Huta Katowice to też w Sosnowcu? Serio pytam, bo może czegoś znowu nie wiem...
ikea napisał/a:

Jak zrozumiesz słowa takie jak wiedza, pokora, prawda historyczna i zerwiesz ze stereotypowym myśleniem pozbawionym argumentów, to napisz wtedy być może sobie porozmawiamy na tematy bolesne dlatego podzielonego narodu przez takich idiotów jak Ty teraz.

Czego tobie z całego serca życzę.