18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Sławomir Opala nie żyje-popełnił samobójstwo

roma21 • 2014-07-28, 12:35
Cytat:

Sławomir Opala, znany policjant z wydziału zabójstw i pierwowzór policjanta „Despero”, którego grał Marcin Dorociński w Pitbullu, nie żyje. Popełnił samobójstwo – poinformował onet.pl. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że odebrał sobie życie w nocy z soboty na niedzielę w domu rodziców w Górze Kalwarii To on był pierwowzorem postaci odgrywanej przez Marcina Dorocińskiego w świetnym serialu o pracy polskich policjantów „Pitbull”. Sławomir Opala jako policjant pracował m.in. w wydziale zabójstw, kilka lat temu odszedł ze służby. Jego postać została przedstawiona m.in. w telewizyjnym serialu dokumentalnym „Prawdziwe psy”, na kanwie którego powstał właśnie „Pitbull”.

Opala został w 2011 r. aresztowany w związku ze śledztwem ws. działalności gangów związanych z tzw. starym Pruszkowem. Zarzucano mu udział w mafii, branie łapówek, wymuszenia rozbójnicze. Według prokuratury przekazywał gangsterom informacje o planowanych akcjach policji. W zamian miał dostawać pieniądze i narkotyki.sprawie Opali kluczowe okazały się zeznania „Brody” – gangstera, który złożył zeznania obciążające także bossów z Pruszkowa „Wańki” i „Malizny”. W zamian za współpracę z organami ścigania uzyskał status świadka koronnego.
Opala początkowo nie przyznawał się do winy, by w końcu dobrowolnie poddać się karze. 2,5 roku spędził w więzieniu. Na wolność wyszedł w 2013 roku. Wkrótce potem udzielił wywiadu Onetowi, w którym zapowiadał m.in. wydanie książki. Ale mówił także, dlaczego trafił do więzienia.
– Pracowałem z dala od policji i wtedy doszło do mojego aresztowania. Przesiedziałem trzydzieści miesięcy za free. Zdarzyło się raz, może zdarzyć się i drugi, bo niby dlaczego nie? Pół roku boksowałem się z myślami, aż sobie to wszystko ułożyłem – mówił Onetowi.



oraz

Wczoraj w nocy Sławek popełnił samobójstwo. Jest to dla nas cios, po którym się nie podniesiemy. Nie chcę pisać więcej.
Kasia Dąbrowska.

Niczego się nie bałem. To była czysta kalkulacja. Kiedy zdecydowałem się na samoukaranie, miałem już rok spędzony w areszcie śledczym. Zacząłem liczyć, co bardziej się opłaca. Czy iść na wojnę z prokuraturą i nawet przez dziesięć lat chodzić po sądach, czy wziąć na klatę to, co jest i wyskoczyć na połowę kary – czyli w sumie po piętnastu miesiącach odsiadki. Rok już miałem zaliczony w areszcie, zostały trzy miesiące. To tyle, co powisieć na szelkach w kiblu.


Mam 47 lat, z wykształcenia jestem psem, do branży nie mogę wrócić. A ze swoim CV nie pójdę przecież ani do pośredniaka, ani nie roześlę go po firmach. Tak naprawdę nie wiedziałem, co mnie czeka za bramą. Czy dostanę zielone światło na początek, czy może przejdę twardy reset i wszystko będę musiał zaczynać od zera. Na szczęście przyjaciele podali pomocną dłoń. Pracuję, wróciłem do normalnego życia, o więzieniu już zapomniałem.


Cytat:

"Z ogromnym żalem i szokiem chce Was poinformować ze nasz przyjaciel Slawek popełnił dziś nocy samobójstwo. Ostatnie lata i przeżycia były dla Niego straszne, oskarżenie o rzeczy ktorych nie zrobił, wyrok skazujący i pobyt w więzieniu...próby powrotu do normalengo życia.....brak mi k***a słów......Musiało byc naprawde zle a my nic nie widzieliśmy i nie pomogliśmy - zawsze uważałem "Slawek to twardziel, prawdziwy pies da radę" wyjdzie z każdego gowna...zycie i kilku sk***ysynow z jakimi sie zetknął jednak go złamało...
Slawek, nie napisze ze sie zgadzam z tym co zrobiłeś nie godze sie z tym, nie ogarniam tego, ale bedzie mi Ciebie tutaj bardzo brakować , do zobaczenia po tamtej stronie.....pie**ole ten swiat"




Niewygodny dla polityków ? czy za dużo wiedział ?

Duch

2014-07-28, 12:38
Napewno sam się powiesił :maja:

Re...........ms

2014-07-28, 12:50
Zajebisty serial, ale typa chyba nie znam.

garota

2014-07-28, 12:54
Seryjny samobójca to akurat dobre określenie w świecie psów. Naprawdę sporo ich ma problemy z alkoholem, narkotykami itd. To jest dobra mieszanka kierująca do sznura.

zonk

2014-07-28, 12:56
Skoro miał powiązania mafijne to niech sp***ala.

Cyrk

2014-07-28, 13:08
Kolejne "samobójstwo". k***a, gdzie my żyjemy?

szopenfeldziarz

2014-07-28, 13:19
Cyrk napisał/a:

Kolejne "samobójstwo". k***a, gdzie my żyjemy?



Pozadawaj się z gangsterami, ciekawe jak skończysz.

Ku...........cz

2014-07-28, 14:23
Cytat:

Niewygodny dla polityków ? czy za dużo wiedział ?

Zesrał się a nie wiedział. Przekrętów narobił, miał wielu "przyjaciół" którzy już powychodzili z pierdla do tego groźba kolejnych wyroków i poleciał

Nie róbcie kolejnego bohatera męczennika z nikogo niezwykłego