18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skutery

BongMan • 2015-05-17, 20:41
Skutery są dla facetów, którzy kochają motocykle i innych facetów.

paka2000

2015-05-17, 23:01
Bo w USA do manualnej skrzyni potrzebują wyższych studiów z zakresu zmiany biegów. Amerykanie to wygodne, spasione prosiaki, które muszą kierować jedną ręką, bo przecież jak mają trzymać hamburgera podczas jazdy? Mam swoje poglądy i uważam, że przez leniwość ludzkości rodzą się właśnie takie wynalazki jak automaty lub bezstopniowe skrzynie biegów. Choć automat z sekwencją jest jeszcze do przyjęcia - przynajmniej można się pobawić w miarę podobnie jak ręczną skrzynią. A jeśli chodzi o wygodę w podróżowaniu, to fajnie do tego sprawuje się dość elastyczny diesel - moment obrotowy i obroty w których go osiągamy pozwalają na to, aby w dłuższych trasach jeździć bez potrzeby zmieniania biegów zbyt często, a w mieście zmieniając biegi nie zasypiam :) Już wolałbym kupić sobie nawet jakiegoś choppera lub coś pokroju Hondy Goldwing niż skuter. :)

Buhaj123

2015-05-18, 00:37
...nazwać skuter motorem, to tak jakby nazwać smarta samochodem...

paco_x

2015-05-18, 09:53
Napinacze, ogarnijcie taki temat jak Suzuki Burgman 650, niby skuter ale waga 278kg, Moc 41 kW (56 PS) / 7.000 min
Moment obrotowy 62 Nm / 5.000 min
No ale dla was to pedalski pojazd :D
Sam smigam cruiserem, no i przyznac musze, ze jak pada to jest slabo....

de_marco

2015-05-18, 09:58
A na jakim skuterze ty jeździsz ?

en-em

2015-05-18, 10:04
paco_x zgadzam się. znajomy jeździ burgmanem i ze świateł płynnie odchodzi całej reszcie,kiedy ja się męczę z zmianą biegów w szlifierce.dopiero około setki łapię przewagę

bezczelny_analityk

2015-05-18, 10:23
Skutery są dla facetów, którzy chcą przewietrzyć sobie p*zdy. :D

PhantomMask

2015-05-18, 10:28
Oho ból posiadania kibla wypływa :roll:

Xx...........oJ

2015-05-18, 11:05
Nie ma to jak jechać po kimś i nie sprawdzić, czy napisało się poprawnie. ;p

lagoru

2015-05-18, 11:28
paka2000 napisał/a:

Bo w USA do manualnej skrzyni potrzebują wyższych studiów z zakresu zmiany biegów. Amerykanie to wygodne, spasione prosiaki, które muszą kierować jedną ręką, bo przecież jak mają trzymać hamburgera podczas jazdy? Mam swoje poglądy i uważam, że przez leniwość ludzkości rodzą się właśnie takie wynalazki jak automaty lub bezstopniowe skrzynie biegów. Choć automat z sekwencją jest jeszcze do przyjęcia - przynajmniej można się pobawić w miarę podobnie jak ręczną skrzynią. A jeśli chodzi o wygodę w podróżowaniu, to fajnie do tego sprawuje się dość elastyczny diesel - moment obrotowy i obroty w których go osiągamy pozwalają na to, aby w dłuższych trasach jeździć bez potrzeby zmieniania biegów zbyt często, a w mieście zmieniając biegi nie zasypiam :) Już wolałbym kupić sobie nawet jakiegoś choppera lub coś pokroju Hondy Goldwing niż skuter. :)



Błagam - przestań pisać - bo widzę, że jesteś opóźniony. Przez leniwość ludzką rodzą się takie wynalazki jak automatyczna skrzynia biegów ? Takie wynalazki rodzą się bo niektórzy ludzie (na pewno się do nich nie zaliczasz - piszę to bo nie wiem czy zrozumiesz pocisk) mają więcej pomyślunku i potrafią stworzyć coś więcej niż bezsensownego bluzga - urządzenie które wydłuża żywotność silnika (na automacie silniki mogą zrobić średnio + 200 tyś km względem zwykłej skrzyni) plus zwiększenie szybkości zmiany biegów (nikt nie ma szans w zmianie biegów w manualu z obecnymi automatami).
Rozumiem, że niektóre osoby lubią jeżdzić w manualu - to po prostu kwestia wyboru - tak samo jak kwestia wyboru ścigacz/turystyk/skuter. Sam jeździłem 15 rodzajami samochodów i w zależności od samochodu bardziej preferowałem różne typy skrzyń.

Np. w BMW E39, E60 (diesle i stare teypy skrzyń automatycznych) jak dla mnie lepsze są manuale - spowodowane jest to wolnymi automatami (trzeba odczekać ćwierć sekundy zanim gaz zareaguje), poza tym ślizganie bokiem w automacie jest katastrofą.
Wszystkie terenówki (miejskie - nie wykorzystywane w terenie) i vany (np. VW Touareg, Dodge Caravan) - MUSZĄ mieć automatyczne skrzynie biegów - zazwyczaj ich biegi są bardzo krótkie (duża masa pojazdu to wymusza) i można się naprawdę ZAJEBAĆ ich ciągłą zmianą - strasznie to irytuje.
Infinity g35x - ten samochód po prostu nie nadaje się do manuala - jedyna opcja automat (super szybki i doskonałe reagowanie poszczególne warunki jezdne) ew. łopatki do zmiany.

eterhal

2015-05-18, 12:32
E tam. Właściciele skuterów postrzegani są jako pedały i żadną argumentacją tego nie zmienicie. Brak skrzyni to brak frajdy z jazdy, i o ile w samochodach faktycznie jak pisze up czasem lepszy jest automat, to w motocyklu moim zdaniem manual jest bezkonkurencyjny. Toż skuter wygląda jak gówno dla dziewczyn, brzmi jak gówno dla dziewczyn, i jeździ się nim jak gównem dla dziewczyn. Jeszcze ten automat... Ludzie, kogo wy chcecie przekonać? Macie gówno dla dziewczyn i nie ma co z tym polemizować. Lepiej jak najszybciej to zmienić. Skuterowcom nawet nie pokazuje się lewej... A jak ktoś szuka pojazdu na długie trasy to nie skuter, a szosowo-turystyk jest idealny. Skutery to gówna do niczego.

rollins napisał/a:

kiedy ja się męczę z zmianą biegów w szlifierce.dopiero około setki łapię przewagę



Z całym szacunkiem, ale jeśli na ścigaczu nie potrafisz odejść puszkom na skrzyżowaniu, to nie potrafisz posługiwać się skrzynią biegów, i właśnie dla takich jak ty są skutery. Rozważ zmianę, bo się zabijesz.

thcthc

2015-05-18, 13:01
a ja mysle, ze bez krabiego sadistic nie byl by taki sam, mozecie mowic co chcecie ale czasem dobre jest sie z niego posmiac podluchac opowoadan, owszem sam lubie po nim pojechac ale wydaje mi sie ze bez niego byo by nudniej
ale co ja tam wiem

paco_x

2015-05-18, 13:23
Burgman przyspieszenie 0-50km/h 2s, 0-100km/h 6,9s
Dla przykladu moj Intruz zbiera sie od 0-100km/h w 6,1s...

Gr00baz

2015-05-18, 15:20
Na kiblu się sra a nie jeździ. Czekam na bul dupy skuterowych braci.

paco_x

2015-05-18, 15:27
No a niektorzy jezdza na recznym :D

ellsworth

2015-05-18, 17:49
Skuter to nie jest ty pojazdu, tylko "nadwozia". Tak jak naked, chopper, cross itd. ale widać niektórzy nie potrafią tego zrozumieć.