18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Skarbówka nie śpi! Skarbówka czuwa!

PANzWIOSKI • 2014-03-18, 01:05
Witam! Panowie i Panie
Sytuacja z dzisiaj
Po rozmowie ze znajomą, aż musiałem się zarejestrować i to napisać! (tak mam ból dupy!)
Historia prawdziwa! No to jak już napisałem rozmawiałem z koleżanką, która pracy sie nie boi! Dziewczyna wyjechała do NL aby zarobić sobie jakiś grosz ponieważ w domu się nie przelewa... Większość pewnie wie jak to jest, nadgodziny itp często dostaje się w koperte no i tak było tym razem! Panna zapie**alała od pon-pt + brała dodatkowe prace w weekendy aby kupić sobie mieszkanie. Po 3 latach takiego zapie**alania wróciła do PL, kupiła sobie mieszkanko za nie takie duże pieniądze, oczywiście do remontu (w małej mieścinie oczywiście) i teraz UWAGA!! Skarbówka po ok roku, 1,5 r stwierdziła, że coś jest jednak nie tak.. bo jak to k***a tak młoda osoba mogła się dorobić na mieszkanie?! Teraz musi się poważnie tłumaczyć skąd miała hajs, co, gdzie, kiedy itd! A co jeszcze lepsze stwierdzili, że ma zapłacić zaległy podatek... (przykład Pan Stefan zarobił 50 tys zł, kupił mieszkanie za 70 tys zł i teraz Skarbówka stwierdziła, że oj***ł ich na 20 tys zł ponieważ nie przedstawił tego jako dochód) DAJCIE k***A MAŚĆ!
:pejcz:
i jeszcze wstawie to :kloc: bo lubie!

VanHelsingPL

2014-03-18, 01:27
Dlatego ja nie wrócę.
Stale powtarzam jak smutne jest to że Polska była taką potęgą. A teraz co? Trzeba uciekać bo ci dopie**olą we wszystkim...

PS. Najlepsze jest to że k***a za tych co pracują na czarno i robią w ch*ja państwo, SIĘ NIE BIORĄ, NIC k***A NIE ROBIĄ!

NieWiemZeWiem

2014-03-18, 01:41
dajcie prawice lub po prostu mądrych ludzi do sejmu a skarbówka zapłaci za swoje.

Co do koleżanki powiedz jej aby poszukała sytuacji z jakąś laską, któa ze stanów przywiozła pieniądze i skarbówka chciała zarabiać jej wszystko! bo tak. Laska wygrała w sądzie i chyba dostała jeszcze jakieś zadośćuczynienie, więc niech sobie poszuka

Nutzz

2014-03-18, 01:44
Robię grafiki na zamówienie (błogosławiony deviantART) i sprzedaję je za ocean, ewentualnie do Europy zachodniej. W zależności od stopnia złożoności 100-150 zł/sztuka, wychodzi mi średnio 15 zł za godzinę pracy. A że wszystko idzie przelewem przez PayPala to żadnych podatków nie płacę. Jako że moi klienci zarabiają trzy razy więcej od nas, to robiąc za mniej niż ichniejsi graficy jestem konkurencyjny a i tak mi się to opyla pomimo opłaty za przewalutowanie. Kokosów na tym nie mam, ale teraz pytanie kiedy te małpy policzą sobie że nie powinienem być w stanie zapłacić za mieszkanie i dopie**olą się do mnie.

Sz...........an

2014-03-18, 02:02
VanHelsingPL napisał/a:


PS. Najlepsze jest to że k***a za tych co pracują na czarno i robią w ch*ja państwo, SIĘ NIE BIORĄ, NIC k***A NIE ROBIĄ!



Bo im się to nie opłaca. Biorą się za tych co najłatwiej zgnoić.

Fifka

2014-03-18, 02:11
A ja będę pluł na takich jak vanch*j coś tam. Odczep się od Nas.

KrisCFC

2014-03-18, 04:24
Cytat:

Pan Stefan zarobił 50 tys zł, kupił mieszkanie za 70 tys zł i teraz Skarbówka stwierdziła, że oj***ł ich na 20 tys zł ponieważ nie przedstawił tego jako dochód)



To akurat jest logiczne, że skarbówka się zainteresuje skąd masz dodatkowe 20 tysięcy. Zamiast biadolić idź do skarbówki (lub niech ona idzie) i zapytaj się czy trzeba płacić podatek od pracy za granicą jeśli się przywiozło pieniądze do Polski. ;) A po drugie, będąc w Polsce może się starać o zwrot podatku z pracy za granicą. W tym temacie też warto coś przejrzeć. ;)

Pozdro i nie dajcie się ch*jom...

fryc88

2014-03-18, 07:41
Są sposoby nawet i na skarbówkę, sposób banalny, potrzeba tylko trochę cierpliwości na to.

Ale użyć mózgu trzeba niestety więcej niż raz na jakiś czas w tym kraju... Nie wystarczy wyskoczyć z kasiory i sobie odwalić chaty.

ASAKKU

2014-03-18, 08:12
Niech szybko znajdzie ludzi, którzy zeznają, że dali jej jako darowiznę np: 5000-10000 tys. (trzeba sprawdzić jaka jest kwota wolna od podatku), sporządzasz umowę darowizny (z datą wsteczną ofc) i po ptokach, mogą jej skoczyć :mrgreen:
Z tego co pamiętam to rodzice chyba mogą więcej dać w darowiźnie.
Jak skarbówka będzie wzywać na przesłuchania i się pytała skąd mieli, żeby jej dać, to się mówi, że odkładali, przy okazji jak wyciągali z bankomatu...
Najlepiej mój kumpel powiedział na takim przesłuchaniu:
- Skąd pan miał tyle pieniędzy?
- Zaoszczędziłem.
- To dlaczego trzymał pan te pieniądze w domu a nie w banku?
- bo ja lubię patrzeć na pieniądze...
:mrgreen:

Niestety, ale te k***y z egzekucji nigdy nie ruszają firm, które robią wałki, bo se ch*je zdają sprawę, że firmy mają prawników a oni nie chcą się kopać, tylko łatwo kogoś okraść z jego oszczędności... Wiem co mówię...

idzpanwhuj

2014-03-18, 09:05
Jakkolwiek głupio to zabrzmi ale najlepszym tłumaczeniem jest "prostytuowałam się", polskie państwo nie ma prawa czerpać korzyści materialnych z prostytucji i hazardu, podobną sytuacje konsultowałem ze znajomym dość dobrym prawnikiem i mówił ze nie jedną osobę w ten sposób przed jakimiś starymi podatkami wybronił.

Swoją drogą jakby nie oszukiwała na podatku to by teraz problem nie istniał a z dwojga złego wolałbym żeby to jednak nasz rodzimy urząd skarbowy to ściągnął niż ma w NL zostać :D

kudi88

2014-03-18, 09:24
Opisałeś to zacnie w ch*j, jak by to pisała Twoja koleżanka na plotkach ze swoją kumpelą na gadu-gagu a teraz idę w nastuk. :)

motoguru

2014-03-18, 09:31
Eee skoro zarobiła w NL to niech przywiezie coś w rodzaju PIT'a, że zarobiła te pieniądze i wsio. Inną rzeczą jest przewiezienie takich pieniędzy ( bez zgłoszenia można przewieźć do x tysięcy ) - wtedy może się urząd celny przypie**olić zdaj się. Co do gostka zarabiający 50k, a wydający 70k. Sporo musi na czarno czy na szaro robić. Jeżeli udowodnili 70k, a w tym nie liczą rzeczy typu żarcie i podobne to bardzo dobrze że się przypie**olili. Ja k***A PŁACE WSZYSTKIE PODATKI JAK NALEŻY.

Skyperian

2014-03-18, 09:32
Każdy jest potencjalnym rabusiem i bandytą w oku wielkiego państwa opiekuńczego.

wernetto

2014-03-18, 09:34
Polska jest jednym z niewielu krajów, gdzie liczba urzędników wzrasta zamiast spadać. Biurokracja to nasz znak rozpoznawczy. A przecież ta armia musi z czegoś żyć, a politycy muszą gdzieś swoich znajomych, krewnych i rodzinę rozmieścić.

smieju1

2014-03-18, 09:45
Witam, to mój pierwszy wpis.

No niestety tak już jest że trzeba mieć udokumentowane zarobki.
Najlepiej w takiej sytuacji zeznać że w NL dawała dupy (prostytucja jest nieopodatkowana), bo teraz będzie musiała płacić.
Najlepiej jest sie wcześnie zabezpieczyć i dać ojcu matce wpłacić kasę większą na konto w formie darowizny. Która w pierwszej grupie pokrewieństwa jest nieopodatkowana. A rodzice mający 50-60 lat mogli oszczędzać przez całe życie, wiec kwota koło 100tyś. byłaby realnie możliwa.

I pieprzenie takie że to tylko w Polsce tak jest. Niestety za granicą est to również tak.