18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skandaliczna interwencja ratowników medycznych?

~Angel • 2015-01-28, 12:16


spoiler


Źródło: http://www.bytomski.pl/997/21152-skandaliczna-interwencja-ratownikow-medycznych

maveric666

2015-01-28, 12:21
może ci ratownicy są z Ukrainy tam to codzienność

JA...........or

2015-01-28, 12:26
Ok
To sa polskie media, zal.
Nikt nie zastanawia sie ze ta noga jest podtrzymywana celowo, a wozek jest prowadzony z tylu, na filmie moze lekko ratowniczka pociaga za noge ale chodzi jej glownie o podtrzymanie tej nogi.
W DPS to czesto nie dbaja o pacjentow i teraz zwalaja wine

ke...........71

2015-01-28, 12:37
Zajebiscie latwo jest manipulowac opinią publiczną

kydeM

2015-01-28, 15:29
Nie widzę tutaj nic skandalicznego. Noga jest podtrzymywana bo prawdopodobnie jest złamana. Po chwili przenieśli pacjentkę na podłogę a z niej na połatkę.
Jak ktoś nigdy nie miał do czynienia z ratownictwem to z boku faktycznie może to dziwnie wygląda ale sytuacje dostosowuje się do pacjenta.

Ostrovsky

2015-01-28, 17:45
blond szmata - powinni ją wyj***ć w dupsko, a później z pracy

ramzeselo

2015-01-28, 18:51
a jaki wogóle był powód wizyty ratowników w dps?? Może opiekunka miała zły dzień lub okres i stąd te złamania,bo napewno nie zrobiło tego pogotowie.

Pacjentka domu dla psychicznie chorych przewlekle. I wszystko jasne. Trzeba teraz zgonić na pogotowie w dodatku filmem na którym pacjentka jest już pobita , nieprzytomna a pogotowie stara się jej pomóc.

czosnek93pb

2015-01-29, 00:49
Mi coś tutaj nie pasuje , oni nie ciągną ją za noge a potem za nogi oni je lekko podtrzymują , druga sprawa jest na wózku bo możliwe ze nie ma miejsca na nosze , kolejna sprawa , koleś z tyłu ewidentnie stara się ją trzymać , by sie ciało nie ruszało , ewidentnie starają sie pomóc a babka w korytarzu sobie stoi z kubeczkiem i chyba ciastkiem , i spokojnie się przygląda .

TajemniczyZbir

2015-01-29, 00:49
Dlaczego w tych wiadomościach nie ma nawet informacji na temat powodu obrażeń? Liczne obrażenia, jak widać nie miała szans na ratunek, a oni k***a doszukują się taniej sensacji bo jest kawałek interwencji ratowników. Gdzie byli pracownicy placówki, że w ogóle doszło do czegoś takiego?
Nie znam się ale dla mnie wygląda wszystko OK, najlepiej jakby odezwał się ktoś obeznany w temacie.

Sidi666

2015-01-29, 02:22
Złamany kręgosłup? Krwotok wewnętrzny? Ktoś z pracowników DPS musiał jej spuścić niezły wp***dol, a potem próbują winę zrzucić na ratowników. Nogi są podtrzymywane - nikt jej za nie nie ciągnie. Fakt, że poziom ratowników medycznych spada na łeb na szyję, gdyż dyrektorzy szukając oszczędności wywalają dobrych, doświadczonych ludzi i zastępują ich tanimi żółtodziobami tuż po szkole (najczęściej są to mało przydatni strażacy po kursach czy też pożal się Boże szkółkach), ale tu ewidentnie nie ma się do czego przyczepić. Żeby spowodować u pacjentki wewnętrzny krwotok musieli by ją zrzucić ze schodów. A kręgosłup u starszych , osteoporotycznych osób często łamie się sam z przeciążenia (złamania kompresyjne). Pacjenci z DPSów są tak zaniedbani, że w życiu nie oddałbym tam pod opiekę jakiejkolwiek bliskiej osoby. Na 99% winni zgonu są opiekunowie w DPSie albo ktoś z odwiedzających (mogła dostać wpieprz, bo np nie chciała podpisać testamentu sporządzonego przez bliskich).

Doktór

2015-01-29, 02:24
Chwila, chwila. Po pierwsze to nikt nie został osądzony, nawet oskarżony a już publicznie sugeruje się, że to ratownicy tak tę starszą kobietę urządzili. Już samo to dyskwalifikuje ten artykuł.

Jeżeli była nieprzytomna i w ciężkim stanie to logiczne jest, że chcieli podjechać wózkiem jak najbliżej wejścia żeby położyć poszkodowaną na deskę, później na nosze, tym bardziej, że zapewne na tym wózku już się znajdowała.

Druga sprawa to liczne złamania w tym złamanie kręgosłupa. Spotkaliście się kiedyś z sytuacją kiedy po upadku z krzesła/ławki/wózka komuś łamie się kręgosłup, żebra etc. i doznaje przy tym krwotoków wewnętrznych?

Bo ja w swojej kilkuletniej karierze jeszcze na takie nie trafiłem, zwykle to słodkie pie**olenie sprawców żeby w infantylny sposób zakryć swoją winę, powiadamiamy wtedy policję z automatu.

Oczywiście szczegółów nie znam i nie wiem jak naprawdę było w tym przypadku, mogę jedynie spekulować i podejrzewać, ale przede wszystkim nie wie tego ten brukowiec.

Jak można stawiać takie wyroki przed społeczeństwem i oczerniać tę grupę zawodową, która zapie**ala za ch*jowe pieniądze ponosząc ogromną odpowiedzialność. Jak można z góry zakładać, że ratownicy, którzy przyjechali ratować zabili pacjentkę? Czyste sk***ysyństwo.

surojak

2015-01-29, 02:36
No no z tego co widzę mamy sporo przedstawicieli naszej wspaniałej służby zdrowia. Same komentarze usprawiedliwiające bo przecież nasze szpitale działają idealnie. Nie muszę tutaj dodawać, że na 36 państw ue zajmujemy dumne 32 miejsce jeśli chodzi o te usługi. Nikt tutaj z obecnych nie dodaje, że ta babka zmieniła swój stan świadomości na grobowy po otrzymanych obrażeniach.

Ja fachowcem nie jestem ale z tego co się orientuje i pamiętam jak ktoś leży w szpitalu ze złamaną nogą to jest ona umieszczona w "nosidełku" i ta oto noga jest podtrzymywana od łydki z dołu ku górze.-

1. Jak tutaj widać "podtrzymywana"a zdecydowaie jest ona trzymana za kostkę i od góry.
2. Druga noga lata sobie swobodnie i potem zostaje złapana i skrzyżowana z drugą.(nowe metody widzę)
3. Każdy widział jak duże są wózki z tego co widać po korytarzu spokojnie można było wprowadzić nosze lub "deskę" jaką często się widzi używaną podczas wypadków samochodowych.
4. Mogę zakładać, że ta babka gdzieś musiała siedzieć na łóżku lub krześle bo gdyby leżała i jest podejrzenie złamań i obrażeń narządów wewnętrznych to się nikogo nie SADZA!.
- Pozycja bezpieczna jak każdy kiedyś widział jest leżąca na jednym boku i w taki sam sposób właśnie w leżący jest ona transportowana, czy może z tego co widzę w tv i na szkoleniach najpierw poszkodowanego sadza się w wózku??
5. PODSUMOWANIE:
-skoro babka miała problemy tylko i wyłącznie z dusznością to leżała na łóżku i postanowili j***ni lenie wziąć ją na wózek bo nie będą musieli starej wariatki nosić na noszach.
-w takim razie obrażenia ze złamanym kręgosłupem i żebrami wywołali "ratownicy" TFUUU, którzy po przez swoją niekompetencje doprowadzili do licznych złamań i krwotoku wewnętrznego i co za tym idzie do śmierci tej kobiety. (kto będzie tęsknił po wariatce)
-gdyby nie monitoring nigdy to by nie ujrzało światła dziennego.



p.s Wy k***y paskudne cieszcie się, że ja nie jestem, Królem Polski bo dowiedzielibyście się co to gniew i posłużyli jako przykład dla innych, że niekompetencja nie będzie tolerowana w tym zawodzie i że za spowodowanie śmierci niewinnej osoby ponosi się odpowiedzialność.



Darinx

2015-01-29, 03:28
Program "Uwaga" i skończyłem czytać. Ale na filmiku rzeczywiście widać łamagi z interwencji.

seba944

2015-01-29, 06:24
Jako student tego wspaniałego kierunku chciałbym wyrazić swoje zdanie. Po pierwsze dziękuje w imieniu całego mojego roku za obrone naszego imienia, bo w sumie tak jak to powiedział Doktór "Jak można stawiać takie wyroki przed społeczeństwem i oczerniać tę grupę zawodową, która zapie**ala za ch*jowe pieniądze"
Ale teraz pora na pare wyjaśnień, to co większość z pseudo mądrych użytkowników znajdzie na wikipedi albo w jakiejś ksiązce mija że w rzeczywistości w znaczny sposób z ksiązkową teorią. Na dzień dzisiejszy nie ma ratowników po jakiś śmiesznych kursach itp, nawet dwuletnie studium ratownictwa medycznego zostały zlikwidowane w związku z czym trzeba ukończyć 3 letnie studia licencjackie aby móc podjąc prace w zawodzie. Wielu pracodawców chciało by zostawić ratowników starej daty którzy już są od wielu lat w tym zawodzie ale nie mogą ich zatrudniać ponieważ w wielu przypadkach nie mają wymaganych jak na tą chwile przez chory rząd kompetencji do bycia pełnoprawnym Ratownikiem Medycznym.

Sorojak widze że się bóldupi bo w du pie był i c h uja widział. Nie życzę tobie nawet jednego dnia pracy jako ratownik, ponieważ jest to mega powołanie i ludzie nie idą w ten zawód żeby robić hajs jak lekarskie cioty, tylko na prawde ratować ludzi. Dawka stresu jak i wywierana presja czasowa zarówno z czasem dojazdu, poprawnością wykonywania procedur jest naprwade duża. Nie mów że jak byś był "Królem Polski" to byś skazał bo pewnie nic nie robiśz tylko zbierasz puszki razem ze twoim starym, albo dymasz matke na hajs i żyjesz z jej kieszeni.

Złamanie kręgosłupa??? Masywny krwotok wewnętrzny??? Tvn jest bardzo śmieszny. ratownik nie będzie rozcinał babci i sprawdzał co się dzieje- on ma ją uratować a skoro babcia miała takie urazy to z ręką na sercu jest to niemożliwe aby powstały one w transporcie poszkodowanej. Opcje sa dwie babcia dostała srogi wpierd ol za zachowaniei zjechała obsłudze DPS a ci zadzwonili po ratowników. W trakcie wywiadu nieotrzymali oni informacja na temat tego co się stało więc można im teraz wcisnąc wszystko .