18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skandal w XV Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej

technik_oskar • 2014-03-07, 00:41
Wszyscy od jakiegoś czasu jesteśmy zasypywani w mediach o wydarzeniach na Ukrainie, sporze o Krym na ciostku - tak więc zakładam, że temat wszystkim znany. Natomiast o tym temacie, który Wam przedstawię nie usłyszycie w mainstreamowych mediach.

Otóż Sekretarz Generalny NATO Anders Fogh Rasmussen, dnia 05.03.2014 ogłosił, że NATO zawiesiło współpracę z Rosją w związku z wydarzeniami na Ukrainie. Tymczasem polskie wojsko przyjęło gościnnie przy ciostkach i Coli (co uwidocznione na zdjęciach) dziś w XV Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej wysłanników Sił Zbrojnych Rosji i Białorusi.

Wszelka współpraca została zawieszona ze względu na to iż Rosja nie przestaje naruszać suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w związku z czym NATO zdecydowało się podjąć serię natychmiastowych działań – powiedział w środę Rasmussen.

Polska, mimo iż jest członkiem NATO dziś przyjęła wojskowych z Rosji i Białorusi. „Przedstawiciele SZ Rosji i Białorusi kontrolowali realizację postanowień Dokumentu Wiedeńskiego” - czytamy na stronie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

http://15bz.wp.mil.pl/pl/index.html
(informacja została usunięta z aktualności na oficjalnej stronie w nocy z 6-7.03.2014)

Co ciekawe - rosyjsko – białoruskiej delegacji przewodniczył płk Aleksandr Wichrow, a w spotkaniu wzięli udział polscy wojskowi: dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Sławomir Kowalski, dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Piotr Żurawski, dowódca 11 Mazurskiego Pułku Artylerii płk Dariusz Adamczyk oraz dowódca 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk Wiesław Marszałek.

Dowódcy przedstawili prezentacje na temat podległych sobie jednostek wojskowych. „Na zakończenie inspekcji generał Sławomir Kowalski wręczył przewodniczącemu inspekcji ryngraf 15 Brygady Zmechanizowanej” - pisze portal 15 BZ.

Wojskowi tak tłumaczą dzisiejszą wizytę:
Podstawę do wizyty inspektorów stanowił Dokument Wiedeński z 1999 roku (z późniejszymi zmianami) o środkach budowy zaufania i bezpieczeństwa zawarty w 1999 roku. Przewiduje on przekazywanie rocznej informacji o konwencjonalnych siłach zbrojnych, w tym ich organizacji i uzbrojeniu oraz planowaniu obronnym. Dokument wprowadził także system wcześniejszego powiadamiania o określonych rodzajach działalności wojskowej oraz mechanizmy weryfikacji przez wizyty oceniające w jednostkach wojskowych, a także inspekcje i obserwacje manewrów wojskowych.

15 BZ nie informuje, czy ostatnie wydarzenia na Ukrainie były tematem rozmowy wojskowych Polski, Rosji i Białorusi.






link do artykułu:
http://niezalezna.pl/52600-nato-zawiesza-wspolprace-z-rosja-do-polski-przyjechali-wojskowi-od-putina


źródło:
http://niezalezna.pl/
http://15bz.wp.mil.pl

eru3

2014-03-07, 00:50
No i słusznie:
z 1999, a mamy 2014. USA, NATO namiesza, a kto z syfem potem zostanie? MY! Poza tym, umowy obowiązują i zobowiązują więc co w tym dziwnego? Mamy się zachować jak byle lasia, foch i koniec jakiejkolwiek współpracy, uzgodnień i wszystkiego? Wypiąć dupę, bo się Nam nie podoba to co robią? Tak nie postępują osoby konsekwentne.

technik_oskar

2014-03-07, 01:02
@eru3

Kolega chyba źle interpretuje politykę Rosji. Temat przekazałem bez nakładu własnej interpretacji tylko po to byś mógł ruszyć głową. Ale widzę, że społeczeństwo już tego nie potrafi - szczególnie to młodsze. Jesteście przyzwyczajeni do mediów, które Wam lansują mózgi i wyciągają wnioski za Was.

To teraz kolego spróbuj odpowiedzieć na pytania:

-dlaczego ta informacja została usunięta z oficjalnej strony Wojska Polskiego po 4 godzinach od dodania?

-dlaczego rosjanie realizują postanowienia Dokumentu Wiedeńskiego z 1999 roku właśnie teraz [marzec] gdy jest zagrożenie eskalacji konfliktu z Ukrainy na kraje Bałtyckie podczas gdy kraje realizują go pod koniec każdego roku?

eru3

2014-03-07, 01:37
Jesteś trzy lata starszy ode mnie tylko - na pewno to kupa więcej doświadczenia. Ale nadal jesteś młody, zupełnie jak ja. Poza tym TV nie oglądam, więc media raczej nie mają mnie jak lansować.

1. Pewnie w świetle ostatnich wydarzeń nie zostałaby to odebrane dobrze lub mają coś do ukrycia.

2. Przeoczyłem informację w tekście o niespodziewanej realizacji postanowienia Dokumentu Wiedeńskiego. Nie mam pojęcia, bo zwyczajnie nie siedzę super w temacie. Ty mi możesz objaśnić, z chęcią posłucham - wydajesz się mieć sporą wiedzę w tym zakresie.

Po prostu uważam, że jeżeli stanie się coś poważnego to jako kraj blisko Rosji, kraj bez możliwości realnego przeciwstawienia się militarnego powinniśmy działać ostrożnie.
Nawet jak się nie nie stanie, to jednak jest to Nasz sąsiad i partner w wielu sprawach. Nierozsądnie jest psuć sobie relacje, na które potem się pracuje latami, jak nie dziesięcioleciami.

Ponadto stare umowy obowiązują i zobowiązują. Chyba, że zaszły jakieś ekstraordynarne warunki: ale o tym się dowiem od Ciebie. Po prostu spór na jednym tle, nie powinien być przenoszony na inne: tak działają osoby odpowiedzialne, konsekwentne i rozważne. I chyba tak powinniśmy starać się być widziani na arenie międzynarodowej. Nie wchodząc w szczegóły.

A teraz z chęcią dowiem się odpowiedzi na pytanie numero dos.