18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Silnik stirling,a 1-0 koncerny naftowe

ogurx • 2012-01-10, 00:01
Silnik na świeczkę dzięki któremu (po ulepszeniu) moglibyśmy z powodzeniem wykończyć kraje w kótrych cena litra paliwa dochodzi do 6 zł ;)

W sumie fajne takie coś na biurko :-D

angelboy

2012-01-10, 02:09
Cena dochodzi do 6zł ? Stary to Ty za granicą chyba nie byłeś xD tam ceny za litr chodzą nawet w przeliczeniu na nasze po 8 - 9 zł

bartula

2012-01-10, 02:19
@angelboy, nie porównuj zachodniej Europy do Polski. Oprócz tego, że u nas paliwo kosztuje ok. 5,60 a u nich w przeliczeniu ok. 7-8 zł (Niemcy, UK), to nie zapominajmy, że oni więcej zarabiają, heloł.
I nie wstawiaj "xD", proszę :(

=CAMEL=

2012-01-10, 03:33
To sprawdź sobie ile Węgrzy za paliwo płaca. Jak dla mnie taki gadżet super sprawa.

A do przedmówcy odnośnie wyższej sprawności silnika elektrycznego...Prąd (w Polsce) mamy głównie ze spalania wungla, więc powinieneś wziąć pod uwagę całą sprawność elektrowni i strat przekazu takiej energii i oczywiście koszta magazynowania-jeśli mówimy o pojeździe musi mieć akumulatory. Pomijając koszta elementów tego łańcucha zastanawiająca jest sprawność jako wykorzystanie kaloryczności źródła energii (czyli pomnożone sprawności poszczególnych elementów łańcucha-w największym uproszczeniu elektrownia, przesył, sprawność akumulatorów) Ta daaaam. Nowe źródło energii jest nam zajebiście potrzebne lub lepsze wykorzystanie surowców (kiedyś czytałem bardzo interesujący projekt o kanonierce) a stare pomysły nie są złe tylko do zmodernizowania.

stefans666

2012-01-10, 07:10
Zajebista Zapalniczka i przy okazji ruskich z gazu ziemnego byśmy wykończyli:D Piwo za że pale

rockface123

2012-01-10, 08:07
:szloch: czy mi też się to skojarzyło z profesjonalną maszyną-samo-gwałcącą :(


zapeldalam na odwyk

cyklop28

2012-01-10, 08:35
stary.. jakby to miała być rewolucja to od razu będzie akcyza na świeczki i naftę.. więc zapomnij.. bedziesz świeczkę za 6zł kupować

C'est Ca

2012-01-10, 09:24
Wiedziałem, że znajdą sie specjaliści sadistic i wytłumaczą o co tutaj chodzi :D

Andrev

2012-01-10, 09:57
ogurx napisał/a:

@up
czytaj
:homer:


czytam i umiem czytać i widzę że takie gówno napędza się z świeczki ale nie wmówi mi nikt że na świeczce ruszysz tym gównem pojazd skoro jednym palcem można takie gówienko zatrzymać to w skali większej moc płomienia musi byc proporcjonalnie większa żeby moc się skądś wzięła a mimochodem to nie są świeczki tylko małe palniki które wpie**alają swoje, a jeśli wierzysz że na świeczce gdzieś zajedziesz to tylko tylko dziewica wie :kawa:

hellmartin

2012-01-10, 09:58
co z tego że zapie**ala jak nie ma mocy. Silnik charakteryzują obroty i moment obrotowy. P=obr * M . Obroty są, momentu nie ma P=0 więc nie rób ludziom wody z mózgu tym swoim perpetum mobile
Palcem bym zatrzymał to twoje zbawienie ludzkości a spróbuj silnik w samochodzie zatrzymać palcem i filmik z tego wyczynu możesz wrzucić na sadola (prawdopodobnie na harda)

ogurx

2012-01-10, 10:01
@up
po ulepszeniu i o pojeździe pisałem wcześniej

dth

2012-01-10, 10:15
podlacz to do alternatora i zbuduj sobie mala elektrownie..

pi...........ka

2012-01-10, 10:56
pierwsze co mi przyszlo do głowy to zeby włozyc w to palec XD

Nakwasowany

2012-01-10, 11:57
koncerny naftowe nei pozwola na wprowadzenie tanszych rozwiazan.