18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Self ownage Biblioteka

r4dzik • 2010-12-15, 17:50


nawet nie wiem co napisac tutaj, procz tego ze koles musi byc wielkim no lifem. :ok***a:

mam nadzieje ze nie bylo

zn...........nu

2010-12-16, 02:53
dałem piwo na zachętę a teraz poproszę czubównę o tłumaczenie. Język i kultura amerykanska jest zbliżona do kultury małp więc nie będzie z tym raczej problemu

Shadow

2010-12-16, 14:16
@Selekta : Zastanawialiśmy się nad taką sprawą. Moja siostra dużo czyta i wydaje na książki jakieś 1000$ rocznie. Czyta je raz i nigdy więcej po nie nie sięga. Czy istnieje ... coś na kształ wypożyczalni video tylko, że dla książek? Co było by dużo tańsze i gdy jedna osoba przeczyta, kolejna może się nią również cieszyć.
@kombiman: Tak, nazywa się to bi-blio-te-ka. Dostępne w większych miastach. Można je nawet zamawiać!
@Selekta: ... .. k***a
@Hexa lol na szczęście kombiman zacytował całego posta :D



P.S. @up znajomość języka angielskiego w takim stopniu to podstawa, chyba że pracujesz przy łopacie...

shaqqy

2010-12-16, 14:22
@up
bzdura :) i to wcale nie jest wymóg

btw zdziwiłbyś się ile ludzi na uczelniach nie zna angola w takim właśnie stopniu.

I jak ktoś angielskiego nie zna to mnie to nie dziwi, bo obowiązku jak już napisałem nie ma. Oczywiście warto go znać.

Arcziq

2010-12-16, 14:42
Shadow@


Jakiego użyłem translatora??

Shadow

2010-12-16, 16:01
@Arcziq tego w głowie.... tłumaczenie dość wolne, ale prawie zgodne z pierwotną treścią. Nigdy nie pisałem, że znajomość angielskiego jest wymagana, ale wstyd dziś się przyznać, że się go nie zna.

Jestem ledwo po skończeniu magisterki i jakoś nie zauważyłem, aby ludzie na moim roku nie znali angielskiego (uczelnia techniczna, kierunek informatyka, manuale w znacznej większości po angielsku). Może na uczelniach których kierunki są synonimem bezrobotnego, ludki nie potrafią się posługiwać angielskim.

shaqqy

2010-12-16, 16:22
Nie mówiłem o konkretnym roku tylko całej uczelni/uczelniach :)
Na infie akurat wszyscy w jakimś stopniu znają angola, wiem bo sam studiuję infę na PW. Ale jak chodziłem na niemiecki na inny wydział (IŚ) w ramach języka obcego na uczelni cała grupa (ok 10 osób) powiedziała solidarnie, że angielskiego nie umie i dlatego wybrali niemca na B2. I jakoś się tego nie wstydzili. Jak widzisz często ludzie nie znający angola znają inny język i to jest akurat fajne, bo mogą się pochwalić znajomością czegoś co jest mniej popularne, aczkolwiek bardzo chwalone.

Jak jest na uczelniach typu "niższych standardów" jak np. prywatnych nie wiem, ale pewnie jeszcze gorzej ;)

Issander

2010-12-16, 18:20
jakież to jest stare... "wypożyczalnia video" :D

clinton

2011-03-12, 20:45
trzeba namierzyc siorke tego typa bo on jest nolifem a ona zaczytuje sie w ksiazkach za 1000 baksow rocznie, moze ona nie wie ze ma brata, moze mysli ze jego pokoj to graciarnia bo tak tam ciemno a ona ma wade wzroku i typek mysli ze ona mu ksiazki podrzuca a tak naprawde wrzuca je do lamusa... ej to by sie zgadzalo. ok wszystko wporzo