18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Scyzoryk ratunkowy - victorinox

Cr...........an • 2013-05-19, 19:13
Na głównej pojawił się filmik jak koleś wycina szybę samochodową piłą łańcuchową, przejrzałem i chyba nie było tu tego filmiku.
Scyzoryk ratunkowy firmy Victorinox: (wycinanie szyby 1:20)

Zdjęcie:

Cr...........an

2013-05-19, 21:47
Kraczełę napisał/a:

k***a. Wchodze na sadistica - Codzienną dawkę czarnego humoru i co widzę na głównej?
Otwieranie szyby scyzorykiem?
:ks_homer:


Pozdrawiam

pkh

2013-05-19, 21:49
Też mam scyzoryk tej firmy i też potwierdzam jego zajebistość - mam go już kilka lat i nie oszczędzam, a jest ciągle jest niemal tak samo ostry :)

maciek24043

2013-05-19, 21:53
W końcu szwajcarski nóż :D

Manillajay

2013-05-19, 22:03
Trochę historii. Pewnie dla 99% ludzi ten nóż jest bezużyteczny, z prostego powodu, został stworzony przez pracownika Victorinox który jest również strażakiem ochotnikiem. Stwierdził że straży przydało by się takie narzędzie i po prostu je zaprojektował.

prowler

2013-05-19, 22:09
mam ten nóż i jest niewiarygodnie przydatny. ciąłem już nim pasy bezpieczeństwa, szybę zespoloną. ten sprzęt nie ma konkurencji na rynku. hejterom ch*j w dupska

dreamair

2013-05-19, 22:10
ch*ja... Mam Workchampa i Skippera. Z tą zajebistą ostrością bym się kłócił. Workchamp mi się rozj***ł, a podobno miał być niezniszczalny. I gdzie te wydane 300zł? Mimo wszystko zajebiste wykonanie.

robert357

2013-05-19, 22:17
No, widać, że otwieracz do kapsli to podstawa. No bo jak tu coś uczcić bo dobrze zrobionej robocie?

OzzykxD

2013-05-19, 22:43
uff... już myślałem że nie ma otwieracza...

Jackyll

2013-05-19, 23:11
Sadystycznie potraktował uszczelki, pasy i szybę, jestem pod wrażeniem, nie pie**olił się z nimi w ogóle nic, a nic.

RockyWood

2013-05-19, 23:12
już wiem skąd na alledrogo tyle tych dobrych używanych szyb samochodowych...

kwasny1991

2013-05-19, 23:41
jezeli chodzi o tluczenie samochodowych szyb, to polecam weglika spiekanego

Ranger

2013-05-20, 09:06
Cytat:

Apropo Victorinoxa kupiłem kiedyś nożyk tej firmy. Wygląda jak badziewny sztuciec ale używam go już kilka lat i ciągle jest zajebiście ostry i praktycznie nie do zaj***nia.



Ten nożyk jest już tak kultowy, że w polskim środowisku nożowym uzyskał ksywkę ''pikutek''.
Victorinoxy mam dwa, moja dziewczyna też posiada jeden z modeli i generalnie jesteśmy zadowoleni. Ostrza ostre tak, że włosy golą, stosunkowo łatwo je naostrzyć, a narzędzia rzeczywiście spełniają swoją rolę - korkociągiem rzeczywiście można otworzyć wino i to wielokrotnie. Kiedyś otwierałem wino chińską podróbką i co prawda butelka została otwarta, ale korkociąg się rozciągnął :D

Co do Rescue Toola to jest to niestety tylko kosztowny gadżet. Może nam się przydać w przypadku zakleszczenia w pojeździe, ale piłka do szyb jest elementem z dupy mimo, że rzeczywiście można nią ciąć szyby w samochodach. Trwa to jednak zdecydowanie zbyt długo, więc będąc świadkiem wypadku prędzej przyjedzie Straż Pożarna niż my wytniemy tą nieszczęsną szybę. Strażakowi również się nie przyda, bo SP posiada specjalistyczny sprzęt do takich operacji.
Gdyby Rescue Tool kosztował stówkę to wtedy można by go kupić, jako narzędzie ostatniej szansy. Przy obecnej cenie lepiej kupić jakiś nóż ratowniczy np. Gerbera za 4 dyszki i wozić w samochodzie.

Aha, jeśli komuś kojarzy się Victorinox z McGyver'em to skojarzenia są jak najbardziej na miejscu. Zależnie od odcinka McGyver używał scyzorków Victorinox i Wenger(teraz ta firma również należy do Victorinoxa ;) ). Najbardziej kultowy jest jednak Victorinox Spartan z pierwszego odcinka.

hgh

2013-05-20, 20:35
Gdzie z tą zabaweczką na akcje ratunkowe?!

Do ratowania ludzi nóż powinien miec jakąś masę własną a nie funkcje śrubokręta albo malutkiej piłki.

Master of Defense Mark I jest do cięcia pasów jednym ruchem, to samo z rozwaleniem szyby w aucie.

Radzi sobie też dobrze w walce wręcz w razie czego.

Nóż z glass-breakerem nie może miec masy cążek do paznokci, tyle w temacie.

Jaranie się Victorinoxem to jak jaranie się iPhone, może ładnie wygląda dla niektórych hipsterów i tyle.