18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

SciFun i magnez

~Sunday • 2013-02-27, 18:18
Cotygodniowa porcja ciekawostek.




Przy okazji dziękuje za wszystkie hejty nadesłane do tej pory i czekam na więcej na PW.
Piszcie śmiało, bo to bardzo motywuje.

taos

2013-02-27, 20:15
@Jasieq God damn it nigga. To bolalo ;_;

RexDex

2013-02-27, 20:18
Jeżeli chodzi o metale i ich tlenki, to niech SciFun przetestuje mieszanke magnez + telenek miedzi ( Mg + CuO ) ;]

Patrykhka

2013-02-27, 20:23
MagneZ to możesz sobie wypić a przyciągać można co najwyżej magneSem.

Łysy OMG

2013-02-27, 20:47
Kiedyś koleżce wpakowałem wiórki magnezowe do fajki. Szliśmy wtedy osiedlową ulicą, był już wieczór. Jak te wiórki się zapaliły, to było tak jasno że kolega myślał iż za nami jedzie samochód i zszedł na pobocze

Zlew

2013-02-27, 21:25
Aluminium sraluminium... Glin k***a!

frendzel89

2013-02-27, 21:32
"W takiej formie nie znajdziecie go nigdzie na ziemi"
Skąd on go k***a wytrzasnął ??

boogeyman

2013-02-27, 21:34
taos napisał/a:

Czy tylko mnie ten koleś zaczyna denerwować?
Napie**ala informacjami z gimbazjum i nagle gwiazda polskiego youtube'a :-x



Twoim zdaniem powinien mówić o barionowych ośrodkach oscylacyjnych (założe się, że ze cholere nie wiesz i bez czytania odpowiednich książek się nie dowiesz) i operować językiem stricte technicznym? Większość nie opanowała nawet podstaw fizyki także przedstawianie nawet prostych zagadnień w sposób ciekawy jest w pewnym stopniu kuriozalnym przeżyciem. Dla mnie (fizyke rozszerzoną będę miał niedługo w małym paluszku bo "maturo nadchodzę") jest to ciekawe. Nie, nie jestem socjalistą

indrikoterium

2013-02-27, 21:36
MauMauMaurycy napisał/a:

Ja pie**ole po pierwsze dlaczego w Tagi jest adbuster jak ten lamus scifunowi do pięt nie dorasta
a dwa ty chyba tylko na yt siedzisz i odświeżasz co 5sec że tak szybko to dałeś ;d




bo adbuster i scifun są braćmi

donRafael

2013-02-27, 21:36
@up Powiedział że z marketu,nie? Wgl to jest gość, który powinien zrobić jakiegoś polskiego Brainiaca

Ja...........88

2013-02-27, 21:44
boogeyman napisał/a:


Twoim zdaniem powinien mówić o barionowych ośrodkach oscylacyjnych (założe się, że ze cholere nie wiesz i bez czytania odpowiednich książek się nie dowiesz) i operować językiem stricte technicznym? Większość nie opanowała nawet podstaw fizyki także przedstawianie nawet prostych zagadnień w sposób ciekawy jest w pewnym stopniu kuriozalnym przeżyciem. Dla mnie (fizyke rozszerzoną będę miał niedługo w małym paluszku bo "maturo nadchodzę") jest to ciekawe. Nie, nie jestem socjalistą



Koleżko, fizykę w małym paluszku to będziesz miał jak zdobędziesz tytuł naukowy profesora. W małym paluszku fizykę to miał Tesla, Einstein, Bernoulli, Newton. Matura teraz to jakiś śmiech na sali.

Onyx1

2013-02-27, 22:14
serio dostajesz hejty na pw?

jasiekn

2013-02-27, 22:15
@boogeyman @Jarema88
Fizykę w małym paluszku, bo zdało się fizykę rozszerzoną, hahaha to jakby powiedzieć, że po biolchemie można ludzi ciąć, bo się medycynę opanowało :D Ja pie**ole, całe życie z debilami.

da...........ek

2013-02-27, 22:32
Laptopy z wyższej półki mają obudowy ze stopów magnezu. Są wytrzymalsze i lepsze niż aluminiowe. Mój leciwy, w tej chwili 6 letni laptop Toshiba ma taką. Nie do zdarcia przez cokolwiek.

mnt_13

2013-02-27, 22:40
obudowy pił makity są z magnezu i wiele gratów z samochodówki kiedyś odlewałem te detale. Dużo ciekawych rzeczy można zrobić z wiórami i pyłkiem, ale trzeba uważać.