18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ściągnij mi film

Ja...........ro • 2012-04-10, 12:17

Tak, obrazek z kwejka. Mimo 80% gówna, ten jednak uznałem za genialny.

mooogen

2012-04-10, 12:33
Kill it With FirE!!!!

rockface123

2012-04-10, 12:33
ch*j mnie to skąd to jest podoba się i daje piwo :|

the_satyr

2012-04-10, 12:37
k***a, niech twórca tego debilnego obrazka poczyta najpierw co nieco o polskim prawie ,a później robi takie idiotyzmy

nie można zamknąć kogoś za ściąganie filmów i muzyki z internetu, jeśli osoba ściągająca nie zarabia na tym i nie udostępnia pliku osobom trzecim ,a takie pierdoły to można do gimnazjum zanieść.

Ja...........ro

2012-04-10, 12:43
@up
Polskie prawo? LoL!!!
W Szwecji jest Szwedzkie prawo, w Wielkiej Brytanii Brytyjskie, a w Hong Kongu prawo Chińskie może jeszcze powiesz?
Podać przykłady, że wszędzie jest prawo amerykańskie?
Żebyś się k***a nie zdziwił licząc na swoje "prawa".

the_satyr

2012-04-10, 12:50
"Polskie prawo dopuszcza możliwość pobierania z internetu materiałów już udostępnionych."

"Samo ściąganie filmów z internetu nie jest nielegalne i nie grozi za to odpowiedzialność karna. Zgodnie z prawem takie działanie można bowiem uznać za dozwolony użytek osobisty. Art. 23 ustawy o prawie autorskim mówi, że wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu."

"Policja
Pobieranie plików z internetu na własny użytek nie łamie prawa, bo mieści się w granicach dozwolonego użytku. Policja nie kontroluje osób, które mają na komputerze filmy i muzykę, którą ściągnęły z sieci."

najpierw poczytaj trochę, albo zapytaj się kogoś kto się zna, nie wiem, może mamy jak ci w gimnazjum nie chcą powiedzieć ,a później coś pisz

Ja...........ro

2012-04-10, 12:56
wyniosłeś coś z tego czytania? z tej wiedzy? Miałeś bezpośrednio do czynienia z przypadkiem łamania Twoich praw przez instytucje państwowe, np. Policję, Urząd Skarbowy, Komornika czy różne kancelarie prawne? Jak się to sprawdza w praktyce, oświeć mnie proszę.
Masz k***a świerzutki przykład Twoich "praw"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11495097,Pieszy_stracil_prawo_jazdy.html

Dodam, że polskie prawo dopuszcza "zabezpieczenie" twojego całego komputera i wszystkich nośników danych w celu weryfikacji, czy zawierają materiały niedozwolone, niebezpieczne, nielegalne czy ch*j wie jakie. Możesz dać swoje dane? Złożę na Ciebie donos że ściągnąłeś sobie najnowsza płytę Justina Bibera i puszczasz ją wszystkim znajomym po pracy i o ile uda Ci się gdzieś w okolicy nowego roku odebrać kompa z prokuratury, to podzielisz się tu z nami swoimi doświadczeniami ze stosowania twoich praw w praktyce. Hmm?

darecki328

2012-04-10, 13:16
@up
tak k***a "świerzutki" jak ch*j , dysleksie...

the_satyr

2012-04-10, 13:28
ciężko niektórym wyjaśnić pewne sprawy, ja ci o prawie związanym ze ściąganiem filmu z internetu, a ty mi wyjeżdżasz z jakimś facetem co pił piwo, co ma piernik do wiatraka?

widzę, że żyjesz sobie w jakimś wyimaginowanym świecie, gdzie każdy chce cię do więzienia wsadzić i na każdym kroku cię ktoś chce wyr*chać

wowka01

2012-04-10, 13:37
up up up
Że tak wtrącę.
Byłem kiedyś na imprezie prawników. Wyszedłem po dziesięciu minutach, bo się z takimi dogadać nie idzie jeśli chodzi o normalne tematy. Zamiast chlać wódę to oni pie**olą o rozprawach. Teraz tak samo opuszczam ten temat i tu nie wrócę. Nie mogę was po prostu słuchać. Jeden mądrzejszy od drugiego...

Ja...........ro

2012-04-10, 14:36
the_satyr napisał/a:

ciężko niektórym wyjaśnić pewne sprawy, ja ci o prawie związanym ze ściąganiem filmu z internetu, a ty mi wyjeżdżasz z jakimś facetem co pił piwo, co ma piernik do wiatraka?

widzę, że żyjesz sobie w jakimś wyimaginowanym świecie, gdzie każdy chce cię do więzienia wsadzić i na każdym kroku cię ktoś chce wyr*chać



Żyj dalej myśląc, że jesteś chroniony przez prawo w świecie pełnym sprawiedliwości i poszanowania praw. a co ma piernik do wiatraka? No k***a mac. Zacznij myśleć, może tyle. Już wyżej podawałem Ci przykłady ale nie zrozumiałeś przenośni, więc podałem przykład z alkoholem, bo może to powinieneś zrozumieć, ale widzę, że jednak też nie.
Więc proszę, wyjaśnię specjalnie dla Ciebie, co miałem wyżej na myśli:
Wielka Brytania:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/23_letni_brytyjczyk_pierwsza_ofiara_walki_z_naruszaniem_223659.html
Szwecja:
http://di.com.pl/news/34897,0,USA_naciskaly_na_Szwecje_w_sprawie_The_Pirate_Bay.html
Chiny - jedno słowo:
Megaupload.
A o słynnej akcji ABW na studenta nie słyszał? też mam linki słać? ostatni Marsz Niepodległości w Warszawie? od początku daje ci przykłady, że w walce z państwem swoimi prawami możesz się podetrzeć. walisz mi jakimis cytatami (bez paragrafu, dodam, równie dobrze mogłeś je z dupy wyciągnąć, ale co tam), ja ci piszę że gówno to warte i już.
Wpłynie skarga z kancelarii, zabiorą Ci kompa bo mogą, takie jest prawo. Zostaniesz bez kompa na pół roku, rok, albo i dwa zanim Ci go oddadzą (chyba, że zapłacisz jakieś tam kary) a odwołania od tego nie ma, że straciłeś kompa do pracy, że miałeś tam magisterke albo nagie foty żony które podczas "sprawdzania" wyciekły do sieci. kompa odzyskasz, ale straconego czasu, danych, potencjalnego zarobku, znacznego spadku wartości sprzętu w okresie "sprawdzania" nikt ci nie zwróci.
mamy państwo policyjne baranie, ja to chociaż widzę. życzę ci, byś odłożył sobie na mega fajny sprzęt, wymarzony komputer, wydaj na niego 10tyś oszczędności i miej swietny sprzęt. Życzę, by zaraz potem wzięli Ci go na "weryfikację" by oddać po roku sądzenia, nawet bez kary. przekonasz się, jakie masz prawa. idź w ch*j...

darecki328 napisał/a:

@up
tak k***a "świerzutki" jak ch*j , dysleksie...


ojtam ojtam, literówka. my bad

the_satyr

2012-04-10, 14:51
jaczuro nie będę się więcej zniżał do twojego poziomu myślenia, więc swoją rozmowę z tobą zakończę na tym poście.
skoro uważasz, że ściągnięcie filmu na swój użytek jest porównywalne z prowadzeniem strony udostępniającej pliki szerokiemu spektrum odbiorców i stronie the pirate bay i nadal nie widzisz między nimi różnicy, to nie mamy o czym rozmawiać




a tu masz źródło cytowanych tekstów baranie

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Co-wolno-sciagac-muzyka-filmy-i-e-booki,wid,13275480,wiadomosc.html?ticaid=1e3f6&_ticrsn=3

Ja...........ro

2012-04-10, 15:09
dzięki, chociaż można poczytać.
Masz poczytaj to:
http://wyborcza.pl/1,75480,11440328,Kancelarie_przeszukuja_siec__by_znalezc_piratow.html
I uwierz mi, widzę różnicę między masowym udostępnianiem i pojedynczym ściągnięciem pliku.
Co nie zmienia faktu, że najczęściej jest to zwykła kradzież, nawet jeśli chodzi tylko o "użytek własny"
Sęk w tym, że tak czy inaczej najważniejsze prawo jakie masz, to płacić za wszystko i umrzeć przed 67r życia a znajomość kodeksu jest najczęściej nieistotna.

Ceylon1

2012-04-10, 19:41
Po 1.Wielcy znawcy internetu i memów to nie jest z żadnego kwejka tylko gimbusy przekleiły z 9gag'a
2.Nie mówcie o polskim prawiem bo to nie ma nic do rzeczy tylko i wyłącznie ktoś to przetłumaczył z w.w strony.

SH_AmAn_PL

2012-04-10, 21:50
a ja nie uznalem go za genialny . wypie**alaj