18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Samoobrona

HeadHunter88 • 2013-04-04, 12:16
Kilka chwytów samoobrony



Marcin_92

2013-04-07, 11:52
samoobrona pod tytułem "atakuje Cie worek ziemniaków"

adam665

2013-04-07, 11:54
Gdyby ktoś szukal tutułu nutki : Thé à la menthe

Polnischefuhrer

2013-04-07, 12:05
normalnynick napisał/a:

@UP

idź się pie**olnąć o drzewo, wszystko jest możliwe z odpowiednią techniką

nie ten up


odpowiednią czyli k***a jaką ?!? ty myślisz że ktoś po przyśpieszonym kursie samoobrony będzie walczył technicznie ?!?
każden instruktor tych kursów ci powie że najlepiej sp***alać i że jak chcesz się nauczyć bić to lepiej zapisz się np. na boks

Ad...........sa

2013-04-07, 12:06
Krav maga i defendo. Owszem na ulicy nie będzie to tak efektownie wyglądało ale po miesiącu treningów będzie efektywne i dresiwo nie zabierze Ci telefonu.

Squbany

2013-04-07, 12:43
Czy widzieliscie chociarz jedna taka sytuacje w zyciu ,aby ktos w praktyce wykorzystal tak swoje umiejetnosci?
-Bo ja nie
Caly filmik jest ustawiony osoba A i B doskonale wiedza co bedzie sie dzialo.Owszem przydaje sie na planie filmowym a nie w zyciu.

Shadow323

2013-04-07, 12:48
Wszystko pięknie ładnie jak zna się kolejny ruch " napastnika"
ch*j nie samoobrona ...

Pirat353

2013-04-07, 12:48
ten filmik byłby fajny gdyby nie ta żydowska muzyka

Antybozia666

2013-04-07, 12:52
Andrzej Lepper - jedyny człowiek który powiesił się w samoobronie !

swistakwb

2013-04-07, 13:01
Israeli Krav Maga. Sam trenuje kilka lat:)

MichaU

2013-04-07, 13:15
swistakwb napisał/a:

Israeli Krav Maga. Sam trenuje kilka lat:)



Ty to jesteś.

lansnaskary

2013-04-07, 13:52
hm, no w tekkenie tak umiałem

ukcioo

2013-04-07, 14:09
kto normalny pada jak ten człowiek z 0:30?

Blademaster95

2013-04-07, 14:23
Ok, już umiem, dawać coś trudniejszego !

normalnynick

2013-04-07, 16:29
Cytat:

odpowiednią czyli k***a jaką ?!? ty myślisz że ktoś po przyśpieszonym kursie samoobrony będzie walczył technicznie ?!?
każden instruktor tych kursów ci powie że najlepiej sp***alać i że jak chcesz się nauczyć bić to lepiej zapisz się np. na boks



a czy ja gdzieś mówiłem, że po przyśpieszonym kursie można iść składać samemu grupę karków?

lartex

2013-04-07, 17:39
Widzę, że hołdujecie zasadzie ' nie znam się, to się wypowiem'. Na filmiku goście wykorzystują techniki Aikido i jak przy każdym materiale prezentującym tę SZTUKĘ są komentarze odnośnie skuteczności. Jako, że w tym temacie jestem osobą raczej praktykującą to może postaram się Wam co nieco przybliżyć. Wykonanie techniki w sposób identyczny jak na filmiku ( gość robi ładny przewrót, upada na ziemię fikając w powietrzu) jest praktycznie niemożliwe, bo człowiek, który Cię atakuje , robi to po to żeby trafić i nie jest przygotowany psychicznie na niepowodzenie swojej akcji, sama technika w sobie działa i obrona jest jak najbardziej możliwa lecz zwykle jest to o wiele krótsze i bardziej 'surowe' ( KAŻDA jedna technika w Aikido zakłada, że przed wykonaniem 'zmiękczamy' przeciwnika wykonując uderzenie, czyli ktoś podchodzi do Ciebie z łapami - schodzisz mu z linii ataku, buła w ryj i kończysz techniką). Oczywiście jeśli trafiamy na boksera, czy kogoś kto potrafi dobrze uderzać seriami sprawa się bardzo komplikuje i trzeba liczyć na mnóstwo szczęścia :D ale nie oszukujmy się - sztuki walki są dla ludzi inteligentnych i ja nigdy nie widziałem żeby 'profesjonaliści' szukali zadymy, zwykle takie sytuacje prowokują menele, naj***ni kozacy z dyskotek itp. na tym poziomie Aikido do samoobrony jest w zupełności wystarczające. Poza tym - Aikido jest sztuką posiadającą swoją filozofie (do) i stawia na oszczędzanie życia a nie jego niszczenie, i na koniec, czy widzieliście kiedyś kogoś kto ćwiczy np boks zawodowo 30 lat i ma się dobrze? nie ? ja też, a sam osobiście znam wielu ludzi którzy ćwiczą Aikido 20 lat ++ i wyglądają i czują się świetnie, i są nadal w formie :)