18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sam nie wierzę w to jakim jestem dobrym człowiekiem!

DarkSlayer • 2019-12-18, 13:52
Poszedłem do sklepu zrobić resztę zakupów na święta.

Pod sklepem zauważyłem stojącego mężczyznę, około 50 lat, ubranego nawet schludnie, niestety zapach świadczył o tym, że to prawdopodobnie bezdomny.

Ludzie omijali go z obrzydzeniem, a gdy wychodziłem ze sklepu, pojawiła się straż miejska która zwyczajnie się z niego nabijała i próbowała go wygonić. Żal mi się zrobiło tego biednego faceta, więc wrzuciłem zakupy do samochodu i wróciłem pod sklep.

Podszedłem do niego i zaproponowałem, że zrobię mu zakupy. Wziąłem go za rękę, ku przerażeniu przechodniów oraz złości strażników miejskich i weszliśmy razem do sklepu. Poprosiłem, aby wybrał sobie najpotrzebniejsze rzeczy.

Oponował, nie dałem jednak za wygraną. Chodziliśmy więc po sklepie, a facet za każdym razem, gdy miał wziąść coś z półki pytał mnie, czy może. Poszliśmy do kasy, mina kasjera i ludzi stojących za nami bezcenna. Nie mogli uwierzyć, że można być tak dobrym człowiekiem. Gdy wychodziliśmy ze sklepu, strażnicy miejscy oniemieli.

Gapie, ktorzy się zeszli w międzyczasie opuścili głowy i powoli zaczęli odchodzić, widać dotarło do nich, jacy z nich bezduszni ludzie. Gdy żegnałem się z tym bezdomnym, widziałem w jego oczach łzy, powiedział, że podałby mi rękę, ale dawno jej nie mył.

Sam szybko uścisnąłem mu dłoń i pożegnałem się. Gdy wsiadłem do samochodu, wybuchnąłem płaczem. Dotarło do mnie, że zachowałem się jak trzeba. Nadmienię, że jestem ateistą, z katolikami nie mam nic wspólnego.

Bierzcie przykład.

Załączam paragon który zatrzymałem na pamiątkę.


miki660

2019-12-18, 13:58
Jednak jest jeszcze w Polsce empatia. Szanuje.

bylewolne

2019-12-18, 13:58
Serce rośnie. Takich ludzi potrzeba na tym świecie.

Chandni

2019-12-18, 14:07
Wspaniały czyn!

ar2r00000

2019-12-18, 14:08
Człowiek sk***iel kupił bibułkę ale tytoniu zapomniał

Zcarg

2019-12-18, 14:11
wódka wódka wódka i piwo do popity. Akurat na święta

freaky

2019-12-18, 14:20
Dżin: Spełnie twoje trzy życzenia. Możesz poprosić o co tylko chcesz.
Bezdomny: 1. Gorzka żołądkowa 2. Żubrówka 3. Bibułka mascotte extra
:amused:

Swoją drogą, jak usłyszę w telewizji, że znaleziono zamarzniętego bezdomnego, który usnął na mrozie z powodu nadmiernej ilości spożytego alkoholu, to pomyśle o tobie.

KamilxDD

2019-12-18, 14:22
Trzymaj PIWO, obyśmy Twojego koleżkę zobaczyli niedługo na hardzie, sztywnego z zamarzniętą wódką w kieszeni :D

poligon6

2019-12-18, 14:32
Ładnie to tak meneli truć żubrem? Mogłeś mu równie dobrze naszczac do ryja.

Budrys2000

2019-12-18, 14:33
Jesteś cichym bohaterem, prawdopodobnie niczego większego już w życiu nie dokonasz.

dżonyłojlker

2019-12-18, 14:36
KamilxDD napisał/a:

obyśmy Twojego koleżkę zobaczyli niedługo na hardzie, sztywnego z zamarzniętą wódką w kieszeni



Nie przewidują u nas aż takich mrozów, żeby wódka zamarzała.

;-)

r061071

2019-12-18, 14:38
poligon6 napisał/a:

Ładnie to tak meneli truć żubrem? Mogłeś mu równie dobrze naszczac do ryja.


mam info od tego bezdomnego -stań pod sklepem to skorzysta i ci chetnie nasika do ryja

poligon6

2019-12-18, 14:41
r061071 napisał/a:

mam info od tego bezdomnego -stań pod sklepem to skorzysta i ci chetnie nasika do ryja



I jak? Smakowało ci?