18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sadystyczne niszczenie elementów

Autystyczny • 2012-03-07, 17:31
To się dzieje z elementami elektronicznymi,jak podamy na nie za wysokie napięcie. Dobrze,że są bezpieczniki,bo inaczej pożar w chacie murowany... :-/

Janus92

2012-03-07, 23:36
ch*j mnie obchodzi treść filmiku, ale za Czajkowskiego można postawić piwsko.

Yanuha

2012-03-08, 01:26
z parówki wyszła peklosól z Anwilu,a dla pana brawa

BMWswap

2012-03-08, 09:46
korzonek napisał/a:

@up - takie efekty powstają z czymkolwiek byś nie przesadził, nie tylko z napięciem. W sprzętach nie masz w chu* bezp. bo po co. Masz stabilizację przez jakieś trafo itp. i wsadza się je profilaktycznie w "strategiczne miejsca". Dlatego napisałem, że po filmiku się nie wyznasz czym je traktują, bo efekty takie same. Co do ostatniego zdania...... chyba nigdy w serwisie nie pracowałeś ;p
pozdrawiam.



a z czym jeszcze można przesadzić w przypadku elementów elektronicznych jak nie z napięciem lub natężeniem? oświeć mnie proszę. jeżeli uważasz że trafo jest po to żeby cokolwiek stabilizowało to chyba pracowałeś w serwisie ale byłeś od zamiatania :)

wiesz w ogóle co to jest trafo i do czego służy?

emka1990

2012-03-08, 12:18
trafo do obniżania/podwyższania napięcia strony pierwotnej. A od stabilizowania są chyba stabilizatory napięcia ? ;> czyż nie?

zabezpieczenia to też układ diod, ale to przed odwrotnym połączeniem plusa z minusem. mogę się mylić.

taziu

2012-03-08, 15:01
charliegreen napisał/a:

Niektórych elementów to nie rusza





BMWswap

2012-03-09, 00:44
emka1990 napisał/a:

trafo do obniżania/podwyższania napięcia strony pierwotnej. A od stabilizowania są chyba stabilizatory napięcia ? ;> czyż nie?

zabezpieczenia to też układ diod, ale to przed odwrotnym połączeniem plusa z minusem. mogę się mylić.



z transformatorami dobrze kombinujesz. lepiej niz poprzednik :)

korzonek

2012-03-09, 00:47
hehehe ej nie. Priv kolego. Nie zaśmiecajmy tematu :)

Edit: ok to piszę jednak. Jako, ze jestem leniwym gnojem kopiuję priva do kolegi wyżej wypoconego w męczarniach. UWAGA! dużo treści, ale może komuś się zachce czytać:
Nie chce mi się śmiecić w temacie dalej.Z czym możesz przesadzić w układach? Z wieloma rzeczami, ale muszę ci zwrócić honor, bo chyba wszystkie są pochodnymi napięcia i natężenia. + wilgotność otoczenia, ale to się nie liczy ;p . Co do trafa - tam jest takie wyrażenie "itp." i tym podobne. Nie chodziło mi o stabilizację napięcia, a stabilizację i poprawę pracy układu. Głupi trafoseparator powoduje, że masz stabilniejszy układ. w "itp" powinny być: diody, stabilizatory napiecia, filtry w postaci kondziów, cewek i reszty całych układów na tranzystorach i innego gówna którego nie zliczysz. Fakt w serwisie też mi się zdarzyło trochę posprzątać czasem ;] Możesz mi wierzyć, że układy które w życiu widziałem jarały się w najmniej oczekiwanych miejscach w których za ch*ja teoretycznie nie powinny. A to dlatego, że wszystko teraz jest robione u chińczyków (świeć panie nad duszą UNITRY) bez sensu, lutowane na j***nych zworach przy pomocy za gorących lutownic z wykorzystaniem pie**olonej bezołowiowej cyny (:F). Wszystko procentuje potem na wytrzymałość urządzeń za które płacimy krocie, a których produkcja jest g warta. Oto mi chodziło z tym serwisem.
hmmm.... w elektronice prawa Murphiego sprawdzają się idealnie.
P.S Jest 00:35 po północy, a ja jestem po 12 godzinach pracy więc wybacz mi za wszelkie nieścisłości gramatyczne, słowne i literówki. darowałem sobie sarkazm, bo po co.
Pozdrawiam