18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Rząd przeciwko obniżeniu emerytur SB-kom

fabiothethird • 2014-02-27, 12:00
Witajcie Sadole

Dziś przeczytałem dwa artykuły odnośnie generowania przez rząd oszczędności i złapałem niezłego wk***a.

Rada Ministrów negatywnie ocenia poselski projekt ustawy, autorstwa Solidarnej Polski, o obniżeniu świadczeń emerytalnych byłych funkcjonariuszy SB i WRON - wynika z projektu stanowiska rządu, do którego dotarła PAP.Jak dodano, wskazane przez projektodawców skutki finansowe, tj. zmniejszenie wydatków budżetu państwa o kwotę około 300 mln zł rocznie, nie znajdują żadnego uzasadnienia w rzeczywistości - innymi słowy zabierać komuchom nie ma po co! Tymczasem minister Piechociński triumfuje ponieważ resort gospodarki obniży deputaty dla emerytowanych górników co niesamowicie odciąży spółki węglowe (których jest k***a tysiąć pińset, a prezesów jeszcze więcej i im jakoś się wypłat nie zmniejsza) i uwaga da to ogromne oszczędności - 335 milionów zł rocznie - czyli tylko 10% więcej niż zabranie sb-kom! Gdzie tu logika?! Sam jestem Ślązakiem, z okna widzę 4 kopalnie i też się wkurzam, że np. kobiety, które nie przepracowały w życiu ani pół szychty mają po 2 500 emerytury i jeszcze węgiel po mężu, gdy tymczasem ja jestem straszony, że na moją emeryturę nie będzie miał kto robić. Ale k***a - zabrać górnikom, ale SBków zostawić w spokoju?! No gdzie tu sprawiedliwość?! Co ten Tusk z nami robi?

Jedyna nadzieja, że górnicy pojadą do tej warszawki i zrobią im tam Majdan.

Ra...........it

2014-02-27, 12:01
Niech byli SB- cy żreją górników.

santaxl

2014-02-27, 12:06
Volksdeutsche, wracaj do kopalni

Nihilista

2014-02-27, 12:07
Coś w tym jest. Za komuny obie grupy były uprzywilejowane, teraz też źle się wam nie wiedzie - czyli Piechociński powinien zabrać wszystkim, sbecji i górnikom, byłoby sprawiedliwie.

zonk

2014-02-27, 12:09
Akurat deputat to jest tylko dobra wola. Więc rozumiem emerytów, że to boli ale nigdzie nie jest napisane że im się należy węgiel.

Magsurf

2014-02-27, 12:28
Zabrać politykom i sprawa rozwiązana.

longlong7

2014-02-27, 13:49
i wszyscy liczą na górników tak? a co z Tobą? dasz lajka? zapalisz świewczke?

simpekaes

2014-02-27, 14:07
k***a j***ni kretyni! Niech najpierw sobie zabiorą emerytury. I co jak za 10 lat zmieni sie ustroj polityczny w Polsce to obecnym policjantom i funkcjonariuszom s. specjalnych też zabiorą emerytury? Albo naszym rodzicom bo uznają, że ich praca była nie patriotyczna?

kroplowa

2014-02-27, 20:48
@up, dokładnie. Mało kto widzi ten problem tylko krzyczą, żeby zabierać emerytury, zmniejszać, bez względu na prawo. Racja ma być po ich stronie!

Swoją drogą, to ja czekam aż to wszystko pieprznie. To już jest niedalekie. Skoro zabierają kasę emerytom, to znak. że nie ma pracujących, którym można zabierać. Czekam cierpliwie.

PS: Są już zakłady, w które miejsce na świecie uciekną Jareczek z Donkiem jak wybuchnie rewolucja?

evilmatt

2014-02-28, 00:47
Tego się można spodziewać po demokratycznym państwie prawa ;)