18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Rząd chce integrować Romów i Polaków

Garrone • 2014-10-07, 21:04
Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie wypracowania mechanizmów, które umożliwią integrację Romów i Polaków, a także wpłyną na poprawę sytuacji społeczno-ekonomicznej tej grupy etnicznej.

Uchwała obejmuje wdrożenie „Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020”. Program zakłada realizację działań edukacyjnych i prozawodowych, których celem jest zmniejszenie skali marginalizacji Romów. Chodzi o to, aby uregulować życie społeczne tej grupy etnicznej oraz ułatwić im wejście na rynek pracy poprzez promocję form oraz metod zatrudnienia i organizacji pracy.

Uczestnikami programu a zarazem jego wykonawcami mają być jednostki samorządu terytorialnego i podległe im placówki oraz organizacje pozarządowe. Program będzie finansowany z rezerwy celowej budżetu państwa, środków samorządowych oraz unijnych. Łącznie wykonanie programu w latach 2014-2020 pochłonie niemal 75 mln zł.

Polskie Radio

mika006

2014-10-07, 21:08
wujek samo zlo sie ucieszy

maxiq

2014-10-07, 21:39
ale ja nie chce :(

Herhard

2014-10-07, 21:41
k***a,co?!? Z jakiej rezerwy? To przecież z naszych pieniędzy do ch*ja.

Garrone

2014-10-07, 21:43
Herhard napisał/a:

k***a,co?!? Z jakiej rezerwy? To przecież z naszych pieniędzy do ch*ja.



No, tak samo jak festiwal kultury gejowskiej. Wszystko gra - Polska bogaty kraj biednych ludzi :)

BongMan

2014-10-07, 21:53
Nie przejdzie. Między cyganami a Polakami jest jedna zasadnicza różnica. Cyganie sobie nawzajem nie szkodzą i trzymają się razem.

kamuha

2014-10-07, 21:53
Kolejna lewacka prawidłowość. Szukaj uczciwie pracy to taki ch*j dostaniesz. Bądź gruzem to wydamy na ciebie pieniądze żebyś zechciał przyjść do pracy.

ko...........ca

2014-10-07, 21:54
up Bongman pierniczysz

mazin

2014-10-07, 21:55
Z takiej integracji mogą wyniknąć ciekawe rzeczy i można nauczyć się wielu nowych umiejętności, np. podczas seminarium na temat "Jak ciągnąć zasiłek przez całe życie", "101 sposobów kradzieży", warto odbyć warsztaty "Wróżenie i juma", "Jak przygotować cegłę na zimno dla całej rodziny" oraz "Dlaczego trzynastolatka to stara dupa". Obowiązkowe zaliczenie z chowania noża w rękawie, chowania pięciu laptopów w kwiecistej spódnicy, unikanie mydła i wody oraz półgodzinny kurs z literatury cygańskiej (w programie wszystkie dzieła - lektura i omówienie).

Ki...........ut

2014-10-07, 22:09
Garrone napisał/a:

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie wypracowania mechanizmów, które umożliwią integrację Romów i Polaków, a także wpłyną na poprawę sytuacji społeczno-ekonomicznej tej grupy etnicznej.


Się k***a najpierw zajmijcie poprawą sytuacji materialnej własnych obywateli, w budżecie dziura jak sam sk***ysyn, społeczeństwo bidne jak łotewski chłop a ci będą romów k***a wspomagać z pieniędzy zadłużonego po uszy podatnika. k***y przebrzydłe. na takie marnotrawstwo pieniędzy, bo inaczej tego w wypadku romów nazwać nie można, może sobie pozwolić jedynie jakiś bogaty idiota, nasze władze to niestety coś jeszcze gorszego, to idioci żyjący ponad stan bez grosza przy duszy.

RockyWood

2014-10-07, 22:11
@up

czyżbyś był już po ? :D

Za jakiś czas na takie same "dotacje" będą mogli liczyć imigranci z Afryki i muzułmanie - kto wie - może nawet będziemy się zrzucać na postawienie meczetu?

Ku...........cz

2014-10-07, 22:51
Cyganie jedyne z czym się integrują to atmosfera. Tego gówna w krakowie jest tyle że się opędzić nie idzie. Wciskają róże, żebrzą na każdym rogu, wyzywają, plują. Banda ścierw

NIGDY nic do nich nie miałem do momentu jak wtargnęłi na MOJĄ posesje i obrażali/pluli na MOJĄ śp. Babcie która miała wtedy lat ponad 90. ŚCIERWA. Nie urodziłem się "rasistą". Stałem się "rasistą" dzieki takim zachowaniom

Forczman

2014-10-07, 22:57
To jakby chcieć zintegrować orła i gołębia. Niby oba to ptaki, ale jednak jeden to dumny drapieżca, mieszkający na swoim terytorium, a drugi tylko sra, śmierdzi, żre co rzucą i wszystkich dookoła wk***ia.

premium122

2014-10-07, 23:08

Nie maja wstydu, ze sie wazniejszymi rzeczami nie zajmuja.
Te 75 mln przekazac indiom razem ze wszystkimi cyganami z Polski i problem raz na zawsze z glowy.