18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ryzyko bezrobocia i biedy. Raport UE.

booore • 2013-01-08, 20:20
Według raportu UE, Polska jest obecnie w grupie krajów, w których zagrożenie biedą i wykluczeniem społecznym jest najwyższe.

Cytat:

W Polsce jest 27,2 procent osób jest zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. To wciąż więcej niż średnia unijna, ale ten odsetek spadł w ostatnich latach i nie jest to najgorszy wynik we Wspólnocie. Największe zagrożenie jest w Bułgarii - ponad 49 procent.

W raporcie liczącym ponad 450 stron unijni eksperci podzielili kraje członkowskie na trzy grupy. Polska jest między innymi razem z Bułgarią, Rumunią, Grecją, krajami bałtyckimi, Włochami, czy Węgrami. W tych państwach istnieje duże ryzyko ubóstwa i małe szanse na wyjście z niego mają osoby, które raz wpadną w pułapkę. Komisja Europejska zaapelowała o skuteczną walkę z biedą i bezrobociem, lepsze systemy zabezpieczenia społecznego, reformy na rynku pracy, dostosowanie staży do jego wymogów, czy likwidację umów czasowych. Ponaglam unijne kraje, by wdrożyły wszystkie zalecenia. Musimy zacząć już teraz, w przeciwnym razie nastąpi załamanie potencjału gospodarczego i koszty społeczne będą jeszcze większe - powiedział komisarz do spraw zatrudnienia Laszlo Andor.

Druga grupa unijnych krajów to między innymi Wielka Brytania, Belgia, Francja, Austria, ale też i Hiszpania, gdzie również istnieje duże zagrożenie biedą, ale i duże są szanse na wyjście z ubóstwa. I ostatnia grupa to między innymi Finlandia, Dania, Szwecja, Holandia. Tam zagrożenie ubóstwem jest niewielkie, ale małe są szanse na poprawę sytuacji osób, które raz przekroczą tę granicę.




źródło

Ciekaw jestem ile jeszcze Polacy wytrzymają zanim naprawdę się wk***ią.
A jak już się wk***ią, to...
No właśnie, co wtedy?

Hu...........ia

2013-01-09, 13:28
Już jeden odważny był, nazywał się chyba Brunon K. i zanim wziął się za porządki, już policja pukała do drzwi. Te ciągłe "konflikty" PO z PiS to gówno prawda. Na bankietach walą w gaz równo za nasze pieniądze, wyzywają się w TV żeby skłócić Polaków. A skłóconymi się łatwiej rządzi. Jeszcze ten j***ny Eurokołchoz. Jedyne co się zwiększyło przez UE w Polsce to przemyt towarów zza wschodniej granicy i podatki. I jeszcze jakieś poj***ne energooszczędne żarówki wymyślili.

AmorPatriae

2013-01-09, 13:30
@Mr_9mm
Chyba ty własnie jesteś gimbusem

kamuha

2013-01-09, 13:41
androgenius napisał/a:

Ja swoje już kedyś powiedziałem: bez wahania jestem w stanie uciąć polityczny łeb w sytuacji gdy będzie się odbywał szturm na bazę tych sk***ysynów, nie miałbym żadnych oporów ani wyrzutów sumienia. Mówię to otwarcie i wiem doskonale,że bym to zrobił. Tylko k***a, zorganizujmy się jakoś, bo sam nie będę na pałę do wawy zapie**alał. Możnaby np. stworzyć jakiś oddział specjalny z ludzi harda i wpuścić nas do jaskini rozpusty jak będzie już zewsząd otoczona. Co wy na to. Od 2 lat czekam na PW na info o akcji, ch*j i tak czekam, swoje zdanie napisałem już kiedyś pod jednym z tematów. Chyba mnie nawet jakimś sądem ktoś straszył wtedy. Powtrzam, jak będzie jazda na nich to dajcie znać, zawsze chciałem wiedzieć jakie to uczucie oberżnąć łeb komuś, kogo się szczerze nienawidzi.



dupy nie ruszyłeś sprzed kompa ale jak się wyraziłeś na samym początku "swoje powiedziałeś". Ile razy zrobiłeś cokolwiek innego? Brałeś udział w jakiejś manifestacji? Organizowałeś jakieś zebranie albo petycję ? Może chociaż podpisy zbierałeś pod petycją w sprawie która zagraża naszej wolności czy bezpieczeństwu (zwiększone podatki lub cokolwiek innego)?
Nawet jakbyś się zdobył na tak wielki cel jak dołączenie do grupy prowodyrów to pożytku byłoby z tego tyle ile z zeszłorocznego śniegu.
Widzisz na miejsce dotychczasowych złodziei wejdą kolejni którzy wykorzystają jedynie sytuację zamieszania na scenie politycznej.

Zamiast pieprzyć głupoty zadziałaj w racjonalny sposób. Skoro jesteś obywatelem któremu zależy na losie tego kraju to sprzeciwiaj się złym decyzjom , ale rób to w taki sposób który sprawi że sytuacja będzie mogła zwrócić się ku polepszeniu.
Mieszkałem wczesniej na osiedlu gdzie był niezły pie**olnik , mnóstwo reklam prywatnych etc.
Chodzenie z bejsbolem i wybijanie z głowy właścicielom posesji tego procederu chociaż miłe dla oka z pewnością nie przyniosłoby pozytywnego rezultatu. Ale istnieją inne metody perswazji.

mr_9mm

2013-01-09, 13:43
@ArmorCośtam
1. Do ciebie to pisałem?
2.Widzę, że nie zrozumiałeś czemu to napisałem.
3.Jeszcze specjalnie zaznaczyłem.

Kakutniaczek

2013-01-09, 14:03
kurczasty napisał/a:

Niestety nikt nie wyjdzie na ulice bo nie ma struktur jakiejś organizacji, która by to poprowadziła.

A co do planów po obaleniu rządu, to byłby dopiero wierzchołek góry lodowej.
Ja osobiście wychodzę z założenia, że zgniły narząd trzeba obciąć bo zarazi inne.

1. Zmiana konstytucji i ordynacji wyborczej, np.
-Jedno mandatowe okręgi wyborcze.
-Wprowadzenie demokracji bezpośredniej na wzór Szwajcarii tylko z wyższym progiem podpisów. ( np. przy zebraniu 2,5 miliona podpisów rządzący muszą rozpisać referendum)
- wycofanie się z konkordatu, nie ze względów ideologicznych a finansowych. Oczywiście dalej państwo powinno finansować kościoły jako zabytki. Przeniesienie religii do parafii, przedewszystkim w celu budowania wspólnot lokalnych

2. Obniżenie pensji polityków do średniej krajowej, likwidacja biur poselskich i dopłat na nie w takim układzie jak są teraz, likwidacja zbędnych ministerstw.

3. Uproszczenie przepisów fiskalnych, np. są teraz trzy stawki VAT'u 0% - 0%, zwolniony i nie obowiązuje
4. Wprowadzenie wyższej kwoty wolnej od podatku
5. Obniżenie VAT'u
6. Likwidacja wadliwych urzędów i zbudowanie ich od nowa z zapałem młodych ludzi i mentoringiem starszych, od Urzędu Skarbowego zaczynając
7. Likwidacja ZUS i KRUS - ustanowienie kilku grup emerytów, rozliczanych na starych zasadach ( obecni emeryci) rewaloryzacja rent i emerytur, pokolenie które będzie przechodzić na emeryturę za 10 lat jedna kwota emerytury dla wszystkich, którzy mieli minimum przepracowanych lat, ostatnia grupa dla ludzi 20, 30 lat - emerytura społeczna pozwalająca egzystować, jeżeli chcesz więcej ubezpiecz się sam.

8. Likwidacja NFZ i gruntowna reforma służby zdrowia. Minimalne opłaty, rzędu 5 zł żeby zniechęcić emerytów do chodzenia po lekarzach z nudów. Pula usług medycznych dostępnych dla każdego ( teraz też leczy się żuli mimo, że nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, co więcej mają tomografie od ręki mimo, że inni czekają na nią 3 miesiące, bo oni z urazem głowy) Druga pula usług medycznych obięta ubezpieczeniem dodatkowym

9. Najważniejszą wartością jest wolność nie można jej ograniczać i zabraniać człowiekowi nawet szkodzić sobie samemu. Teraz mamy sytuację, że uważamy, że państwo ma prawo nam wielu rzeczy zakazywać, jednocześnie wiemy że rządzą nami i to prawo stanowią idioci. Widzicie tu sens? Zamiast zakazywać trzeba prowadzić rzetelne kampanie uświadamiające. Dlatego państwo nie powinno karać za aborcje czy posiadanie narkotyków, a uświadamiać o zagrożeniach i problemach. Bo jeżeli ktoś będzie chciał usunąć płód zrobi to tak czy siak za granicą, a jak będzie chciał przyćpać to też to zrobi. Tylko czemu statystyczny podatnik ma płacić 500 zł dziennie za trzymanie studenta w więzieniu za zapalenie jednego blanta, jak ten sam student za max 5 lat mógłby podwyższać PKB państwa.

10. Kwestie moralne państwo nie ma prawa narzucać, żadnych światopoglądów innych niż służących interesowi państwa i jego obywatelom. Najważniejszą jednostką w państwie jest rodzina i to ona kształtuje człowieka. Dlatego prawo na jakim trzeba się oprzeć to prawo naturalne. Zakaz związków partnerskich i adopcji dzieci przez gejów i lesbijki, za to przepisy ułatwiające im odwiedzanie się w szpitalu, czy proces spadkowy.

to tak na szybko kilka kwestii pokazałem jak ja bym rozwiązał, wiadomo została jeszcze cała masa problemów, ale jest nas w końcu 38 milionów to co to dla nas.




Dokładnie ! Mam podobne pomysły co do zarządzania !
Jakby była jakaś instytucja (coś jak NIK) tylko 100 % niezależna. Która kontrolowałaby każde działania państwa (mając za główny cel dobro obywateli)

Widać że młodzi ludzie potrafią podchodzić konstruktywnie do tematów ! Więcej takich ! Wielki Szacunek Kolego !

StanisławIgnacyMickiewicz

2013-01-09, 15:19
miałem na myśli to, kto te zmiany wprowadzi, skoro wyrżniecie wszystkich posłów, senatorów i innych co mają jakąkolwiek styczność z władzą ?

@kurczasty
1. popieram, z tym ,że Szwajcaria nie jest państwem 38 milionowym, tylko kilka razy mniejszym, również powierzchniowo, a na dodatek tamtejsza ludność ma inną mentalność... tutaj zbierzesz kilkudziesięciu chłopa, żeby porozmawiali na drażliwe tematy, to się pobiją, pozabijają, bez podania racjonalnych argumentów. bo moja racja jest najlepsza...
2. zgadzam się.
a co rozumiesz przez pojęcie "zbędne ministerstwo" ?

3., 4., 5., jak najbardziej..

6. co znaczy wadliwy urząd ? najczęsciej jest tak,że to prawo jest wadliwe, a nie pracownik urzędu, który MUSI się mu podporządkować, w przeciwnym razie grożą mu kary dyscyplinarne. Drażni mnie, jak ludzie atakują wszystkich urzedników i oskarżają ich o całe zło na świecie, ddatkowo zarzucając im kradzież ich pieniędzy. nie generalizujmy... ale to już inna para kaloszy.




nygas232

2013-01-09, 15:37
Burzyc to wy chcecie, a budować nie będzie komu

krzyś1990

2013-01-09, 15:43
Jeżeli niechcecie bandy użędasów i polityków proponuje powrót do monarchi.

M00nSpeLL

2013-01-09, 19:47
Debile oczywiście nie wiedzą kto to jest faszysta.

kurczasty

2013-01-09, 22:58
StanisławIgnacyMickiewicz,

Zbędne ministersta, to bardziej skomplikowany temat. Naprawdę uważasz, że większość z nich jest niezbędna?
Tym bardziej, że o większości ministrów w ogóle się nie słyszy.

Za Wikipedią aktualnie istniejące ministerstwa:


Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (administracja publiczna; informatyzacja; łączność; wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne)
Ministerstwo Edukacji Narodowej (oświata i wychowanie)
Ministerstwo Finansów (budżet; finanse publiczne; instytucje finansowe)
Ministerstwo Gospodarki (gospodarka)
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (kultura i ochrona dziedzictwa narodowego)
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (nauka; szkolnictwo wyższe)
Ministerstwo Obrony Narodowej (obrona narodowa)
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (praca; zabezpieczenie społeczne; rodzina)
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (rolnictwo; rozwój wsi; rynki rolne; rybołówstwo)
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (rozwój regionalny)
Ministerstwo Skarbu Państwa (Skarb Państwa)
Ministerstwo Sportu i Turystyki (kultura fizyczna; turystyka)
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (sprawy wewnętrzne)
Ministerstwo Spraw Zagranicznych (sprawy zagraniczne; członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej)
Ministerstwo Sprawiedliwości (sprawiedliwość)
Ministerstwo Środowiska (gospodarka wodna; środowisko)
Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (budownictwo, gospodarka przestrzenna i mieszkaniowa; gospodarka morska; transport)
Ministerstwo Zdrowia (zdrowie)

Ja bym to stanowczo ograniczył ! Zobacz, że część rzeczy się dubluje, a część ministerstw to ni wiem czym się zajmuje bo efektów nie widać.

A co do zarzutu o urzędników, słuchaj nie chodzi mi o fachowców, najlepsi by zostali. Chodzi o krewnych i znajomych królika wepchniętych gdzieś do roboty. Spotkałem się kiedyś z porównaniem Polski do przedsiębiorstwa. Pokaż mi przedsiębiorstwo gdzie 30% zatrudnionych pracuje w sekretariacie.

Urzędnik ma być dla obywatela, a nie odwrotnie.

A czemu likwidować a nie naprawiać? Bo w pewnym momencie nie ma już co łatać, lepiej uszyć od nowa.

W 20 leciu międzywojennym mieliśmy jeden z najlepszych wywiadów na świecie. Mimo, że byliśmy młodym państwem. Zobacz sobie film pogranicze w ogniu o tylko kilku akcjach tego wywiadu.
Po WW2 Mosad zupełnie od zera stworzył jeden z najlepszych wywiadów, który skutecznie wyłapał zbrodniarzy wojennych.

Liczy się zapał, energia i poświęcenie dla kraju, a tego nigdy w Polsce nie brakowało, tylko było często marnotrawione.

Narzekamy na rząd teraz, ale to jeszcze nic właśnie są marnowane najnowsze pokolenia młodych ludzi, zmusza się ich do emigracji, a to jest paliwo do rozwoju dla Państwa, efekty ostatnich 20 lat rządów dopiero przyjdą jeżeli się nie obudzimy.
Chociaż czasem się zastanawiam czy i tak nie jest już za późno...

Kaprys

2013-01-10, 01:26
k***a. Ja się cieszę, że w końcu dostałem umowę 'na stałe'. Cieszę się, że moja kobieta w końcu znalazła jakąś pracę po kilku miesiącach, i ma 'o dzieło'. ale jak ona zapie**ala, to wyprzedzi mnie w pensji. Pracuje drugi miesiąc na akord, a już ma pierwsze miejsce w rankingu. W ilości przerobionego towaru. Jest nielubiana wśród starych kurew, co pomawiają ją o ciągnięcie gały kierownikowi za zawyżone wyniki. A moja mi mówi, że kierownik fajny, rzeczowy, ale zaj***łaby mu w z kopa w frędzla, jak by śmiał zaproponować. Znam ją, byłby materiał na harda.

raistpol

2013-01-10, 04:15
@up

no te chalupnicze skrecanie dlugopisow...musiala technike opanowac do perfekcji

booore

2013-01-10, 11:38
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Zawsze brałem udział we wszystkich wyborach, swego czasu nawet aktywnie działałem na rzecz partii politycznej. I tak w sumie, to mogę szczerze powiedzieć: gówno z tego.
Rewolucja? Nie.
Droga legalna? Owszem, ale z wykluczeniem wszystkich z "karuzeli władzy".
POPiSy, PeeSeLe, eSeLDeki - jeden ch*j, ciągle ci sami, okopujący się przy korycie. Kto zostaje? Nowa Prawica? Palikoty? ONR?

Nie widzę żadnego Lidera.
Coś mi się jednak zdaje, że tkwimy w "ciemnej dupie".