18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rycerstwo Polskie

ArchMag • 2015-02-07, 20:40
Zgodnie z zapowiedzią LINK

walki polskiego rycerstwa na międzynarodowym turnieju walk rycerskich

Rise of the Knights III - Bernau 2015

NIEMCY vs POLSKA

RAMSTAK - FRISIA [ GERMANY ] vs SILESIA RAUBRITTER [ POLAND ]



( na 25 sekundzie .... mózg nie dostał tlenu )



i

POLSKA vs WŁOCHY

KSR SIERADZ 2 [ POLAND ] vs THE PIEMONTE [ ITALY ]




więcej walk na kanale

https://www.youtube.com/channel/UCKejP2rX8AS4I1SgHJ9tXSw



ps. ekspertów proszę o podanie dokładnych zasad walki

brudny

2015-02-07, 20:52
Gdyby nadać temu jakieś bardziej jasne reguły i lepszą oprawę- mógłby być potencjał, wszak mordobicie zawsze w cenie.

jeremii500

2015-02-07, 21:00
A po co reguły.
Dodałbym tylko błoto i wodę ;)

Xarnas

2015-02-07, 21:59
Gdyby nie posiadali zbroi, lepiej by się oglądało.

Grzegorz.C

2015-02-07, 22:50
Skoro kibolscy ustawkowicze są bydłem to czy można inaczej nazwać tych rycerzyków? ;)

Warchlak1920

2015-02-08, 02:22
Czysta napie**alanka, na ch*j zasady. Nawet na ustawkach kiboli jest wyższy poziom kultury. Tutaj tylko widzę tylko jeb, jeb. ... , jeb". Po ch*ja jakieś zasady, tylko by popsóły zabawę :)

Sieciechh

2015-02-08, 08:38
Cytat:

ps. ekspertów proszę o podanie dokładnych zasad walki



Na bohurcie Twoim celem przewodnim jest jak najszybsza pacyfikacja przeciwnika, w jaki sposób to zrobisz - Twoja sprawa. Przeciwnik ma paść na glebe i finito. Zasad praktycznie nie ma, a jeśli już, to minimalna ilość, jak np. zakaz zadawania sztychów.

Snoon

2015-02-08, 11:35
po to im te stalowe zbroje by mogli sobie odpuścić zasady

zakuty łeb to i zasad się nie nauczy - sam wymyśliłem - hue hue hue

Pinek123

2015-02-08, 19:28
Akurat raczej najpierw na tą zbroję która nie rzadko przekracza koszt 5 tyś zł trzeba zarobić, a raczej nie są to już ludzie którzy dostają na blachy kieszonkowe od rodziców. Dużo bohurtowców, czyli rycerzy sportowców, to żołnierze zawodowi, zawodowi sportowcy (rugbiści, zawodnicy mma, bokserzy), ale także ludzie pracujący za biurkiem, którzy ćwiczą, chodzą na siłownię i traktują wysiłek fizyczny jako ważny element swojego życia. Nie są to ludzie którzy raz na pół roku zakładają zbroję i leja się w niej okazjonalnie. W całej Polsce rozsiane są szkoły fechtunku gdzie uczą się między innymi walk bohurtowych i pojedynkowych. Nie ma w tym ani krzty udawania, ciosy zadawane są z pełną siłą, bez udawania. Ale i tak zawsze znajdzie się jakiś internetowy napinacz piszący jak ten wyżej "zakuty łeb to i zasad się nie nauczy".. Gościu, śmieszny nie jesteś, a zasady są opisane szczegółowo i są restrykcyjnie przestrzegane. Zakaz uderzania w krocze, w stopy, w kark poziomo od tyłu, zakaz uderzania i kopania w kolano przeciwnika, to tylko nie wiele z szeroko opisanych w regulaminach zasad. Sam walczyłem w takich formułach, mam pozrywane więzadła w obu kolanach, jedno operowane, 9 miesięcy bez sportu, a półtora roku czekania na operację, mam 23 lata. Więc internetowi napinacze, ogromny ch*j wam w dupsko za hejtowanie i siedźcie sobie dalej w domach przed komputerami prowadząc szlachetną walkę ze wszystkim co przekracza Wasze umiejętności fizyczne. Bez pozdrowień cioty! Szacunek dla bohurtowców, ludzi z pasją!

PękniętySłoik

2015-02-09, 00:38
Chłopaki się biją, fajnie się ogląda, ogółem fajna sprawa. ALE: nie nazywajcie proszę zgrai napie**alających się gości w aluminium RYCERZAMI, bo mają z tym cały ch*j wspólnego. To tak jakby nazwać tych cwe*i w jarmułkach, z Krytyki Politycznej naczelnymi piewcami myśli narodowej Romana Dmowskiego.

ArchMag

2015-02-09, 12:38
Banek - Twoja ocena jest błędna ( wynika to najprawdopodobniej z totalnej nieznajomości tematu )
Uzbrojenie i opancerzenie wykorzystane w walkach są odwzorowaniem średniowiecznych wzorców.
Każdy element ( nawet dziwnie wyglądające hełmy ) ma potwierdzenie oryginalności - z średniowiecznej ryciny, jakiejś ikonografii lub opisu pochodzącego z tamtej epoki.
Metal tak samo - zbroje i broń są kute z materiałów dostępnych w średniowieczu - są to różne stopy żelaza.
Wiedza historyczna na temat średniowiecza jest u tych ludzi bardzo duża , niektórzy posiadają własne herby.

* ciekawostka - na niektórych filmach z walk rycerskich https://www.youtube.com/channel/UCKejP2rX8AS4I1SgHJ9tXSw - przy pasie rycerza jest wstęga ...z wyhaftowanym imieniem Pani Jego serca ( tak pod walentynki napisałem :lol: )

HalfGod

2015-02-09, 12:55
Fajnie popatrzeć jak inne kraje dostają wpie**ol.

msta

2015-02-09, 13:09
Ale bym Góre (GoT) zobaczył w takim widowisku :D


ArchMag

2015-02-09, 13:28
LegendarnyRumcajs napisał/a:

Rycerze to pedały




:brawo2: .... już widzę jak mówisz im to prosto w......... topór