18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rybi pasożyt

Centurion • 2009-09-17, 21:38
Pasożyt dostaje się przez skrzela do wnętrza ryby instaluje się na czubku rybiego języka.
Następnie wbija kleszcze znajdujące się w jego nogach i sączy krew aż do momentu kiedy rośnie na tyle że język staję się niedokrwiony i obumiera. Wtedy robaczek sam przykuwa się do całym swoim ciałem do jego mięśni. Dzięki temu ryba może normalnie funkcjonować z takim substytutem języka.






















inmind

2009-09-18, 00:43
jem surową, ale głowy nie ruszam :bomba:

szysza

2009-09-18, 01:14
To tak, jak z pszczola. prawdziwi faceci nie jedza miodu. Zuja pszczoly. Czy jakos tak. Dawno temu, w odleglej galaktyce, na ba bashu bylo, czy gdzies tam.

wolo

2009-09-18, 01:30
"Jest to jedyny znany pasożyt funkcjonalnie zastępujący narząd nosiciela."
z tego linka z wiki

szysza

2009-09-18, 03:46
To tak na chlopski rozum, skoro to pasozyt, to jesli zastepuje narzad wlasciciela to juz nie jest pasozytem, jeno symbiontem. Jesli w swojej chlopskiej logicie sie myle, poprawcie mnie.

k***a. Zle napisalem. To pasozyt jest, wiec skoro zastepuje ozor ryby, a ta nie odczuwa strat z racji tego, ze jakis robal tam jej pozarl jezor, to ile w tym pasozytnictwa, a ile symbiontu? Ot, tak mnie naszla ciekawosc.

smk666

2009-09-18, 09:08
O ile dobrze pamiętam lekcje biologii sprzed paru lat to takie powiązanie nazywamy komensalizmem. Ryba nic tutaj nie zyskuje, a robak ma żywiciela.

studnia3

2009-09-18, 09:39
dobrze przygotowana głowa świeżej ryby to przecież rarytas ;)

justeen

2009-09-18, 10:58
szysza napisał/a:

Szczerze? I tak wpie**alajac rybe, pogryziesz i polkniesz to scierwo. Wiec, w czym rzecz? Troche wiecej mieska, za mniejsza cene/robote.


kiedyś sie obudzisz z robakiem zamiast języka i już nie bedziesz taki obojetny