18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ruskie standardy uboju trzody chlewnej

Macx83wwww • 2023-12-27, 02:40


Ubój – zabijanie zwierząt rzeźnych przez wykrwawienie w sposób uregulowany przepisami prawa. Można wyróżnić: ubój przemysłowy, dokonywany w rzeźniach; ubój gospodarczy, dokonywany przez hodowcę w celu pozyskania mięsa na potrzeby własne lub jego sprzedaż; ubój rytualny (szechita, halal) dokonywany zgodnie z przepisami niektórych religii. W niektórych krajach zabroniony ze względu na zakaz sprawiania zwierzętom cierpienia.
W Polsce sytuacja prawna uboju rytualnego jest skomplikowana. Ustawa o ochronie zwierząt z 1997 roku nakazuje ogłuszanie wszystkich zwierząt poddawanych ubojowi, jednak w 2004 roku minister rolnictwa dopuścił ubój rytualny rozporządzeniem, wbrew ustawie. § 8 ust. 2 tego rozporządzenia został uznany przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodny z art. 34 ust. 1 i 6 ustawy o ochronie zwierząt, a przez to z art. 92 Konstytucji.
10 grudnia 2014 roku TK uchylił wyrokiem zakaz dokonywania uboju rytualnego. Zakaz ten zdaniem Trybunału naruszał wolność religii i sumienia wyrażoną w art. 53 Konstytucji.

PsikutaBezS

2023-12-27, 05:04
Akurat ubój rytualny zgodny ze sztuką jest najbardziej humanitarny ze wszystkich pozostałych...

psotny_fiutek

2023-12-27, 06:46
Sztruks napisał/a:

Ludzie to k***y



W tym przypadku w dupie byłeś , ch*ja widziałeś bambinisto.

Tak to wyglądało i zapewne jeszcze gdzieniegdzie wyglda to w Polsce.

20-30 lat temu takie coś na wsi to była normalka, najwyżej jeszcze wstępnie świnie ogłuszył siekierą, jak rolnik chciał sobie własną świnie na święta ubić.

A że wszystkie kacapy na wschód od Buga, są za EU co najmniej 30 lat wstecz w rozwoju, robią tak dalej do tej pory. Bieda też ma tu duże znaczenie że robią to w ten sposób.


Lomzak1

2023-12-27, 08:15
psotny_fiutek napisał/a:

W tym przypadku w dupie byłeś , ch*ja widziałeś bambinisto.
Tak to wyglądało i zapewne jeszcze gdzieniegdzie wyglda to w Polsce.
20-30 lat temu takie coś na wsi to była normalka, najwyżej jeszcze wstępnie świnie ogłuszył siekierą, jak rolnik chciał sobie własną świnie na święta ubić.
A że wszystkie kacapy na wschód od Buga, są za EU co najmniej 30 lat wstecz w rozwoju, robią tak dalej do tej pory. Bieda też ma tu duże znaczenie że robią to w ten sposób.



Tak robili tylko amatorzy. Tyle juchy zmarnowane. Zbędne cierpienie zwierzaka i ogólny syf. Amatorszczyzny.

sothis

2023-12-27, 10:56
Lomzak1 napisał/a:

Tak robili tylko amatorzy. Tyle juchy zmarnowane. Zbędne cierpienie zwierzaka i ogólny syf. Amatorszczyzny.



Ładnie podsumowane. No ale cóż, nie każdy się zna. Mnie np źle się robi jak widzę nieudolność wędkarzy w zabijaniu ryb. A to łatwiejsze niż z dużym zwierzęciem. A to są ludzie wiedzący, że mięso nie rośnie na drzewach, od razu w plasterkach i folii. Pomyśl jak do zabicia świni zabrałby się przeciętny młodszy miastowy :D To by zwierzak miał dopiero....

AndrzejDuuupa

2023-12-27, 11:04
Nawet na wsi czegoś takiego się nie robi bez ogłuszania . Taki ubój musi dokonać człowiek z odpowiednim pistoletem i z uprawnieniami aby zwierzę jak najmniej cierpiało.

Vectra88

2023-12-27, 11:28
Nigdy nie zrozumiem jak można zwierzęciu takie cierpienie zadawać przez człowieka myślącego. Okej zwierzak idzie na kotlety,ale to nie można humanitarnie go zabić,tylko z taką pie**oloną znieczulicą?

Krak

2023-12-27, 11:38
PsikutaBezS napisał/a:

Akurat ubój rytualny zgodny ze sztuką jest najbardziej humanitarny ze wszystkich pozostałych...



Dokładnie tak mówią pejsate i ciapate podczas szkoleń weterynaryjnych?

Policeman

2023-12-27, 12:03
PsikutaBezS napisał/a:

Akurat ubój rytualny zgodny ze sztuką jest najbardziej humanitarny ze wszystkich pozostałych...



co ty...

Ok przepraszam, edit, załapalem prosty bait - trolling słowami tego eskimosa o ich armii.

feniks777

2023-12-27, 12:12
wpierw ogluszenie, potem podciecie gardla. Bez ogluszenia to bez sensowny stres, psucie miesa nadmiarem adrenaliny i niebezpieczenstwo dla ubijajacego.

pylaochos

2023-12-27, 12:14
psotny_fiutek napisał/a:

W tym przypadku w dupie byłeś , ch*ja widziałeś bambinisto.
Tak to wyglądało i zapewne jeszcze gdzieniegdzie wyglda to w Polsce.
20-30 lat temu takie coś na wsi to była normalka, najwyżej jeszcze wstępnie świnie ogłuszył siekierą, jak rolnik chciał sobie własną świnie na święta ubić.
A że wszystkie kacapy na wschód od Buga, są za EU co najmniej 30 lat wstecz w rozwoju, robią tak dalej do tej pory. Bieda też ma tu duże znaczenie że robią to w ten sposób.



To że twoja matka ssie ku*asy nie musi być prowadzić spuszczania się w necie, opanuj się, to w końcu jej praca.

RealG

2023-12-27, 13:09
Bardziej zrobiło mi się żal tego świniaka niż większości zamordowanych ludzi pokazanych na hardzie. Chyba czas jechać na badania

AndrzejDuuupa

2023-12-27, 13:12
RealG napisał/a:

Bardziej zrobiło mi się żal tego świniaka niż większości zamordowanych ludzi pokazanych na hardzie. Chyba czas jechać na badania



To normalny objaw dla nas poyebanych sadisticków .

T3RMINATOR

2023-12-27, 13:19
Popełnił błąd, nie podstawił misy na juchę do kaszanki.