18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Różnica między Polakiem, a Ślązakiem

Sothoth • 2013-03-05, 09:42
- Jaka jest różnica między Polakiem a Ślązakiem?

- Zasadnicza. Z tak ważnym pytaniem ''JAK ŻYĆ'', Polak zwraca się do psychologa, a Ślązak do proktologa.

Swirussss

2013-03-05, 09:54
a hodowca papryki do premiera

rysiek0

2013-03-05, 13:01
ch*j wam w dupę, gdyby nie Śląsk to by polska nie istniała. Cała warszawka utrzymuje się ze śląska. kiedyś jeszcze mogła ze stoczni ale rządy tuska doprowadziła do ruiny nasze stocznie, I tak jestem ze śląska i nie nie mówię po śląsku. I właśnie dla tego chcemy autonomii! Żeby tacy żydzi jak w warszawie nie kradli naszych pieniędzy! Naszych ciężko wydobytych z ziemi!

Kowalien

2013-03-05, 13:29
wungiel tyż wożny

Sothoth

2013-03-05, 14:22
rysiek0, serio doszukujesz sie tu czegos wiecej niz zabawnej gry slow?

Casperro

2013-03-05, 17:33
jak bardzo trzeba być zakompleksionym żeby żart tego typu wziąć za najazd na swoją nację? :D

St...........el

2013-03-05, 19:17
Casperro - nie trzeba w ogóle być zakompleksionym, ale wk***ionym na maksa, że Kaczyński, Tusk, czy Palikot egzystują w środowisku ludzi wpływowych, a to my ich utrzymujemy. W którymś miejscu trzeba dać temu upust, raczej nie przy filmiku z r*chaniem w gałki oczne :roll:

Pater patriae

2013-03-05, 21:23
Sam często napie**alam o polityce, ale bez przesady, przecież ten temat ma się do niej, jak lewaki do myślenia :mrgreen:

kamuha

2013-03-05, 22:07
rysiek0 napisał/a:

ch*j wam w dupę, gdyby nie Śląsk to by polska nie istniała. Cała warszawka utrzymuje się ze śląska. kiedyś jeszcze mogła ze stoczni ale rządy tuska doprowadziła do ruiny nasze stocznie, I tak jestem ze śląska i nie nie mówię po śląsku. I właśnie dla tego chcemy autonomii! Żeby tacy żydzi jak w warszawie nie kradli naszych pieniędzy! Naszych ciężko wydobytych z ziemi!



Widzisz . Twoim problemem jest kompleks kosu i węgla na punkcie Warszawy.
Czy ktokolwiek wspomnial o stolicy?
Nie . Ale odebraleś to jako atak na siebie.
Jakich waszych pieniędzy? a od kiedy to coś co należy do Państwa Polskiego jest majątkiem mniejszości narodowej. Nikt nie każe Ci pracować 100m pod ziemią. Wiec nie rob z siebie żywiciela narodu.
W dupie mamy zacofane elektrownie węglowe. Gdyby nasza ówczesna władza zrobiła to samo w latach 70-80 co Margaret T. w Wlk Bryt to nie mielibysmy tak zacofanego systemu energetycznego jaki mamy teraz.

Mieszkasz przede wszystkim na ziemi polskiej, a dopiero potem w regionie "śląsk".

na koniec krótka anegdotka : Jakiś czas temu miałem nieprzyjemność (niesmak pozostał po jednym z naszych rodaków) wizytacji w pewnym przedsiębiorstwie u naszych sąsiadów w oddziale który nadzoruje nasz teren. Duzy boss podchodził do każdego i każdy miał się przedstawic , imię i skąd pochodzi.
Wszyscy grzecznie i kulturalnie. Poza jednym wybitnym który przedstawił się : AJEM Zenek from SILESIA.
Konsternacja na twarzy szefa. Szefo zwrócił sie do nas z zapytaniem czy on nie przyjechal z nami?
Nie trudno zgadnąć że nam nie bylo przyjemnie, a szef traktowal tego jegomościa z ignorancją. Takich przykładów dzięki którym patrzą na nich jak na idiotów znam jeszcze kilka.
Gdybysmy porobli autonomie to mieszkałbys teraz w państewku śląskim które niewypłaciłoby się tym węglem za limity CO2.
p.s. mam kumpli na śląsku , ale w odróżnieniu od Ciebie oni używają mózgów i nie srają wyżej niż dupę mają.

rysiek0

2013-03-06, 08:16
kamuha napisał/a:



Widzisz . Twoim problemem jest kompleks kosu i węgla na punkcie Warszawy.
Czy ktokolwiek wspomnial o stolicy?
Nie . Ale odebraleś to jako atak na siebie.
Jakich waszych pieniędzy? a od kiedy to coś co należy do Państwa Polskiego jest majątkiem mniejszości narodowej. Nikt nie każe Ci pracować 100m pod ziemią. Wiec nie rob z siebie żywiciela narodu.
W dupie mamy zacofane elektrownie węglowe. Gdyby nasza ówczesna władza zrobiła to samo w latach 70-80 co Margaret T. w Wlk Bryt to nie mielibysmy tak zacofanego systemu energetycznego jaki mamy teraz.

Mieszkasz przede wszystkim na ziemi polskiej, a dopiero potem w regionie "śląsk".

na koniec krótka anegdotka : Jakiś czas temu miałem nieprzyjemność (niesmak pozostał po jednym z naszych rodaków) wizytacji w pewnym przedsiębiorstwie u naszych sąsiadów w oddziale który nadzoruje nasz teren. Duzy boss podchodził do każdego i każdy miał się przedstawic , imię i skąd pochodzi.
Wszyscy grzecznie i kulturalnie. Poza jednym wybitnym który przedstawił się : AJEM Zenek from SILESIA.
Konsternacja na twarzy szefa. Szefo zwrócił sie do nas z zapytaniem czy on nie przyjechal z nami?
Nie trudno zgadnąć że nam nie bylo przyjemnie, a szef traktowal tego jegomościa z ignorancją. Takich przykładów dzięki którym patrzą na nich jak na idiotów znam jeszcze kilka.
Gdybysmy porobli autonomie to mieszkałbys teraz w państewku śląskim które niewypłaciłoby się tym węglem za limity CO2.
p.s. mam kumpli na śląsku , ale w odróżnieniu od Ciebie oni używają mózgów i nie srają wyżej niż dupę mają.




Czyli szef to jeden wielki sku... nie ma tolerancji mniejszościowej tak samo jak i ty. Czy jak przyjedzie do was kaszub czy góral to od razu patrzycie na nich wpatrzonych jak wielbłądy i dziwicie się jak mówi? A co do tych limitów CO2.... nie rozśmieszaj mnie dzieciaku :D Gdyby nie nasze elektrownie to byś nie miał prądu w tej swojej warszawce... 90 % polskich elektrowni zamieszczonych jest na śląsku, i nie mówię już tylko o elektrowniach cieplnych ale mamy też wiatrowe i wodne. nie jest ich jakaś przerażająca ilość ale są. Więc i tak chcę autonomii. A i był bym zapomniał... Autonomia
Zobacz co to znaczy...

S.O.A.D.

2013-03-06, 09:40
@rysiek0

O ile się nie mylę, to Śląskie elektrownie obsługują następujące województwa: Małopolskie, Śląskie, Opolskie, Dolnośląskie, Lubuskie, Wielkopolskie i trochę Łódzkiego. Z kolei Warszawa chodzi głównie na własnych elektrowniach, których jest całkiem sporo. Więc nie bardzo masz rację odnośnie utrzymywania Warszawy.

Odnośnie autonomii - dałbym wam ją. A wiesz czemu? Bo z przyjemnością bym zobaczył jak zwolennicy tego poronionego pomysłu zdychają od problemów, który tenże pomysł narobi. Jako autonomia będziecie podlegać takim samym prawom jak każdy inny kraj. Co oznacza w skrócie zdarcie z was kasy w ramach podatków za eksport tego waszego cennego węgla, czy waszej energii oraz podbijanie wam cen za import żywności, której nie macie dużo. Jako autonomia nie bylibyście w stanie sami się wyżywić. Każdy inny kraj r*chałby was w dupę, bo bylibyście za mali by jakkolwiek ich uszczypnąć. I co byście zrobili? Zagrozili brakiem dostaw surowców energetycznych? Można je pozyskać z innych miejsc. A co byście zrobili np.: z węglem brunatnym, który musi zostać wykorzystany od razu, bo inaczej traci swoją jakość? k***a, składowalibyście go? Na ch*j. Koniec końców, albo byście opuścili ceny tak bardzo, że ta wasza energia i węgiel byłyby nic nie warte, albo byście się na powrót uzależnili od innego państwa.

Chyba, że chcesz powrotu do autonomii Śląska z przed lat. Tylko że jedyną rzeczą jaka się zmieni, będzie fakt istnienia parlamentu Śląskiego, który i tak będzie uzależniony od Warszawy. Polska dalej będzie was reprezentować na arenie międzynarodowej, dalej będziecie oficjalnie naszym terenem. Tylko z gówno robiącym miejscowym parlamentem.

Cały pomysł autonomii Śląska drażni mnie przede wszystkim z jednego powodu - zamiast chcieć coś zmienić w Polsce, pomóc narodowi by stworzyć lepszy kraj, jednoczyć go, to chcecie się odłączyć i dzielić społeczeństwo. Skoro się nie czujecie Polakami, to najchętniej bym was wypie**olił z granic tego kraju. Ludzi bym wypie**olił. Teren uważam za Polski. I fakt - jest ch*jowo w kraju, bo mamy taką, a nie inną bandę osłów na wiejskiej, i tak, najchętniej bym wszystkich powywieszał, albo defenestrował z 5 piętra. Ale to nie powód by się odcinać i porzucać własny naród.

rysiek0

2013-03-06, 10:07
Tylko że jakoś ten naród drwi z naszej kultury i w ogóle nie walczył za Śląsk. Więc niby czemu miałbym pomagać narodowi?
Jakieś tam miasto na mazurach się ostatnio podniecało że mają nowe pociągi ELFY co mnie bardzo rozśmieszyło... koleje śląskie już mają takie od dobrych 4 lat (i nie tylko jeden) mamy w nich dostęp do 230V do wi-fi i jak ktoś chce to se kupi kawę z automatu i jakoś się nikt tym nie podnieca, autobusy w kzkgop? też cud malinka - nowoczesne mercedesy, many, solarisy, tramwaje tak samo nowe nisko podłogowe i co ? nikt się tym nie podnieca. stan dróg? wszyscy w Polsce narzekają... a my? A1 idealny stan A4 także idealny stan. DTŚ (drogowa trasa średnicowa) także w idealnym stanie, a istnieją przynajmniej a4 i DTŚ już z 5 lat. Stan dróg lokalnych także idealny, mogę się wozić 370z i nie narzekam że mogę zawieszenie urwać. Wymieniać jeszcze więcej zalet śląska który dzięki węglowi ma się lepiej? Więc nie pie**ol mi głupot o tych wszystkich akcyzach i podatkach bo ch*j strzela. Skoro stać śląsk na to wszystko to będzie też stać na wszystkie te pierdoły. Mogę jeszcze dalej wymieniać... Stadion Piasta Gliwice wyremontowany, stadion śląski (pomijam fakt błędu architekta) w budowie, stadion górnika Zabrze - http://stadion-zabrze.pl/kamera_online i to w jedynie dwa lata tak wybudowali. Stadion GKS także odnowiony. Co roku przybywa coraz więcej wyremontowanych budynków - remontują klatki schodowe, ocieplają, wymieniają instalacje grzewcze i elektryczne. Ja sam mieszkam na wybudowanym 5 lat temu osiedlu.

Dlatego chce autonomii. Śląsk sobie o wiele lepiej radzi niż reszta Polski i niby dlaczego banda darmozjadów miała by na tym korzystać? No odpowiedz mi na to pytanie.

Hu...........ia

2013-03-06, 16:15
rysiek0 napisał/a:


Dlatego chce autonomii. Śląsk sobie o wiele lepiej radzi niż reszta Polski i niby dlaczego banda darmozjadów miała by na tym korzystać? No odpowiedz mi na to pytanie.


@rysiek0
Bo tak łatwiej :amused: .

MareKSG

2013-03-06, 18:14
- Jaka jest różnica między Polakiem a Ślązakiem?

- Ślązak to istota rozumna, Polak to ciemna masa j***na przez każdego dookoła.

Autonomia dla Śląska!

Zgon14

2013-03-06, 18:14
@Ci nade mną

I tak waszych wypocin nikt nie czyta. Więc darujcie sobie :P