18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Różne losy Polaków za granicą

Policeman • 2013-04-10, 14:09
Dosyć świeża sprawa Teresy Strzelec, która została zatrzymana na Białorusi w marcu, tego roku.
Pod koniec 2012 była w Mińsku i zepsuł się jej samochód, oddała go do miejscowego mechanika i wróciła do kraju bez niego. Kłopot w tym, że syn mechanika sobie nim jeździł. Zatrzymała go policja. Ponieważ nielegalne jest odstąpienie samochodu przez obcokrajowca, samochód został zarekwirowany. Sąd w styczniu uznał, że samochód ma zostać zwrócony właścicielce, ale w tym czasie celnicy go...sprzedali [Białoruś k***a pełną gębą], Polka pojechała na Białoruś by dochodzić sprawiedliwości. Nie dość, że nie oddali jej auta, to obciążyli ją jeszcze opłatami celnymi i podatkami w wysokości 15.750 € [wow!]. Oczywiście Polka tego nie może zapłacić, a tym samym od ponad już miesiąca nie może wrócić do kraju. Zaczęła nawet strajk głodowy, bo jest siłą przetrzymywana na Białorusi. Pytanie, co robi w tym czasie ten człowiek:
Pewnie twittuje...

Jako Bonus, dwie dodatkowe historie z morałem:

Młoda piękna i bogata Sabina Uryga 21 lat, studentka z Zabrza, wydawałoby się, że ma wszystko...no cóż.
W 2011 roku poznała atrakcyjnego Nigeryjczyka przez internet i postanowiła pojechać do niego do Turcji. Na zdjęciu jest koń, nie Nigeryjczyk, ale podobno ten gość miał w sobie coś z tego konia. Sabina spędziła z nim 10 wspaniałych dni [zapewne chodzili po galeriach i podziwiali sztukę Turecką, odwiedzili Hagię Sofię i dyskutowali nad ekspansywnością islamu, a wieczorami czytali sobie poezję] 10 dni szybko upłynęło i Sabina musiała wracać. Niestety zepsuł się jej zamek w walizce. Z pomocą przyszli jej koledzy Turcy, którzy dali jej swoją walizkę. Jak już się domyślacie, służby mundurowe na lotnisku znalazły w walizce narkotyki i biedna Sabina trafiła do więzienia za przemyt. MSZ podjęło interwencję. Sabina nie wskazała policji konkretnie kto i gdzie dał jej tę walizkę. Przystojny Nigeryjczyk z tej historii nazywa się Cury Murphy, powiedział, że co miał to jego, było miło, ale się skończyło.

Od lat MSZ kompletnie olewa sprawę innego Polaka, Janusza Walusia, który odsiaduje w RPA wyrok za zabójstwo polityczne.

Wszyscy bojownicy polityczni z RPA [nawet masowi mordercy i zamachowcy] dostali amnestię i wyszli [dawno, dawno temu], gdyby nasz konsulat w Pretorii zainterweniował, facet wyszedłby na wolność, ale nie...zabił czarnego komunistę, odpowiedzialnego za tysiące morderstw i setki zamachów, więc jest ohydnym mordercą, wszyscy czarni, którzy zabijali białych w RPA zostali namaszczeni jako bojownicy i zostali zwolnieni.

Ranger

2013-04-10, 16:04
No cóż, musiałem długo patrzeć żeby na fotce Sabinki z koniem rozpoznać, które jest które...

h7kchryst

2013-04-10, 16:05
kiepski wiersz, jeśli to można tak nazwać w ogóle..

WP...........PR

2013-04-10, 16:11
Młoda piękna i bogata Sabina Uryga 21 lat, studentka z Zabrza, wydawałoby się, że ma wszystko...no cóż.

Gdy doczytałem tą historię do końca wybuchłem śmiechem.

Dzięki!

Leci piwko!

Sadol depcze wyobraźnie :D

vass

2013-04-10, 16:51
No tego jeszcze brakowało żeby się MSZ wstawiał za przemytnikami i mordercami :)

ChivoloConchetumare

2013-04-10, 16:58
Sabinki mi nie szkoda niech gnije w pierdlu. Za głupotę się płaci.

Szkoda mi natomiast Janusza Walusia. Odj***ł komucha Haniego(agent sowiecki), który pewnie po dojściu do władzy zrobiłby z RPA to co Mugabe zrobił z Zimbabwe. Dla mnie Waluś to patriota i bohater.

mks

2013-04-10, 16:59
Cytat:

Na forach internetowych znalazłem kilka wpisów, które mogą świadczyć, iż przedstawiana w mediach historia dziewczyny wcale nie musi pokrywać się z rzeczywistością. Te nieliczne wypowiedzi składają się na zupełnie inny obraz studentki.

Sabina od piętnastego roku życia kradła i oszukiwała oraz nie przestrzegała prawa. Miała lekceważący stosunek do innych ludzi. Oficjalnie studiowała filologię angielską na GWSP (Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości), jednak nie pojawiała się na wykładach.

Była typem "imprezowiczki" - lubiła się bawić. Obracała się w świecie mężczyzn i alkoholu. Później zaimponowała jej "łatwa kasa" i mocniejsze używki. Przez dwa lata Sabina miała latać do Turcji i przewozić narkotyki. Z tych wpisów wynika również, że dziewczyna wyszła za mąż za jakiegoś Afrykańczyka, jednak nie wiadomo, czy był to Murphy, którego imię pojawiło się w wersji stworzonej przez rodzinę studentki. Jeśli elementy tej wersji okazałyby się prawdziwe, wtedy łatwiej określić, co się stało 23 kwietnia 2011 na lotnisku w Stambule - Sabina próbowała przemycić kolejną partię narkotyków, jednak coś się nie powiodło.

Prawdopodobnie Sabina mogła paść ofiarą narkotykowej mafii z Nigerii - jako "płotka" została wystawiona odpowiednim służbom mundurowym z Turcji. Zamieszanie, jakie wywołało jej zatrzymanie, umożliwiło przemyt większej partii towaru. Szczegóły takiego procederu zamieścił program "Uwaga!" w jednym z odcinków z maja 2011 roku.



http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_sabina_uryga_wyjdzie_z_tureckiego_wiezienia_oto_jej_240197-3--1-d.html

D-Rose

2013-04-10, 17:35
Ooo post wklejony przez mks zmienia postac rzeczy diametralnie.

W takim razie niech Sabinka gnije w pierdlu do konca zycia :mrgreen:

Precz_z_Preczem

2013-04-10, 17:59
Ignorancja władzy jest porażająca. Obojętnie kto by nie rządził w tym smutnym jak p*zda kraju.

grzesznik17

2013-04-10, 21:54
"Na zdjęciu jest koń, nie Nigeryjczyk, ale podobno ten gość miał w sobie coś z tego konia." - PIWO ZA TEN KOMENTARZ :D

pi...........ka

2013-04-10, 22:08
co do niemiec to gdybyscie nie wpuscili turków to byscie wygineli :) ale co jak co kulture macie zajebista :) pasowałbym do was, tez jestem oszczedny i lubie pracowac, tylko ta j***na polsza nie daje mi j***nych warunkow ;/ aaa i laski macie okropne,

Tomaszek666

2013-04-11, 09:09
Za Janusza Walusia zawsze piwo.