18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozmowy z katem

matteo_19 • 2013-08-16, 00:03
Dwie mocne sceny z ekranizacji "Rozmów z katem" z fantastycznym Piotrem Fronczewskim w roli Jurgena Stroopa. Ogólnie polecam obejrzeć cały spektakl, bo tytułowy "kat" szczegółowo i bez skrupułów opisuje przebieg likwidacji Żydów z warszawskiego getta.

AdresatNieznany

2013-08-16, 01:23
Nie znałem filmu, trudno uwierzyć, że aktor z "Rodziny Zastępczej" miał taką przeszłość ...
Ale w 100% zgadzam się z nim i końcówką filmu. Wszystko w temacie, a sadole podniecają się, teraz ciapatymi

Fa...........um

2013-08-16, 10:58
Beczka piwa dla Ciebie! Moja wiara w sadola jeszcze żyje!

matteo_19

2013-08-16, 11:01
AdresatNieznany napisał/a:

Nie znałem filmu, trudno uwierzyć, że aktor z "Rodziny Zastępczej" miał taką przeszłość ...
Ale w 100% zgadzam się z nim i końcówką filmu. Wszystko w temacie, a sadole podniecają się, teraz ciapatymi


Bo to nie film, a spektakl telewizyjny w ramach teatru telewizji z 2006 roku. Łatwo znaleźć na chomiku albo na czymś podobnym

Stew

2013-08-16, 15:57
Przeczytajcie książkę! Ta jest dopiero zajebista!

PilotInternetu

2013-08-16, 20:41
Wszędzie tylko żydzi i żydzi a o Polakach wymordowanych podczas wojny nikt nie pamięta. Przypominam tylko ze ta zaraza nie poczowała się do bycia naszymi rodakami i miała w planach utworzenie państwa żydowskiego na terenie Polski. Rasa pokrzywdzonych sierotek się znalazła i wy macie OBOWIĄZEK im współczuć!

minusator

2013-08-16, 20:44
AdresatNieznany napisał/a:

...trudno uwierzyć, że aktor z "Rodziny Zastępczej" miał taką przeszłość ...



Zajebioza żart (o ile to żart). Jak mnie wk***iają te gimbusy.

Bajdus1962

2013-08-16, 20:57
Dokładnie. Książka jest znakomita, czytając ją, musiałem wertować niektóre zdania, czy wersy kilkukrotnie, bo robiły na mnie ogromne wrażenie i miały w sobie przesłanie. Zacytuję fragment z okładki książki

''Przez 9 miesięcy 1949 roku, w jednej celi więziennej przebywali: Kazimierz Moczarski, bohater AK, August Schielke, policjant kryminalny, oraz generał SS Jurgen Stroop, kat warszawskiego getta. Stalinowska brutalność i brak skrupułów postawiły między nimi znak równości. Opis rozmów prowadzonych systematycznie, przez cały ten czas odsłania czytelnikom prawdziwe oblicze Stroopa i daje jedyny w swoim rodzaju obraz 'osobowości totalitarnej', który zapada w pamieć bodaj równie mocno, co okoliczności, w jakich powstawał''

Zachęcam do lektury, oraz przyjrzenia się biografii Moczarskiego, niesamowity człowiek, wielki patriota. Możemy być dumni, że taką książkę napisał nasz rodak.

Sick_Stick

2013-08-16, 20:58
pomyśleć, że Fronczewski tyż żyd :D

Kostek-Biernacki

2013-08-16, 21:49
Spektakl świetny, ale lepiej przeczytać książkę.

tranzystor

2013-08-16, 22:41
Już mam dość tych produkcji o biednych żydach, prawda jest taka, że jeden ch*j drugiego sprzedawał. Przy okazji sprzedawali Polaków. Do dzisiaj potrafią tylko rozpie**alać i jątrzyć. Ale biada powiedzieć to głośno :shock:

matteo_19

2013-08-16, 23:05
Ten spektakl jest głównie o człowieku, który przyczynił się do zgładzenia Żydów z getta warszawskiego więc siłą rzeczy musi być o Żydach. Moczarski był współwięźniem i notował jego przemyślenia, stąd ta książka. Zajebista swoją drogą, to trzeba oddać.
Żydzi to Żydzi, swoje mają za skórą, tego nikt nie neguje. Ale sposób, w jaki naziści się z nimi rozprawiali był wybitnie bezwzględny.