18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozmowa z Kostrzewskim o Kościele i satanizmie

pozeracz_kotow • 2010-04-14, 21:39
(długie, ale moim zdanie warte obejrzenia w całości)
Minęło jakieś 15 lat od nakręcenia tego programu, a sytuacja w naszym państwie niewiele się zmieniła. Satanistą nadal pozostaje ten co" rozkopuje groby" i robi "czarne msze". :roll:

part 1.


part 2.


Wywiad pochodzi z programu "Teraz wy" z połowy lat '90.

Furronica

2010-04-14, 22:21
Dawno nie słyszałem równie mętnej i bełkotliwej rozmowy - pomijając śliską demagogię Kostrzewskiego i wątpliwą charyzmę prowadzącej, która od połowy programu mogła już śmiało brać się za mycie podłogi, montażysta odwalił taką kaszanę, że ciężko wywnioskować kto, z kim, o czym gada.

12...........st

2010-04-14, 23:40
świetna wstawka. wreszcie usłyszałem kogoś kto normalnie mówi o satanizmie. Jak się ktoś znajdzie chcący doczytać to odsyłam: link

grim_wj

2010-04-15, 00:00
Forma jego wypowiedzi jest dosyć kulawa, przydałyby mu się lekcje retoryki :)

Nie wiedziałem, że takie programy były emitowane w telewizji. Bardzo mi się to podoba, chciałbym aby społeczeństwo dowiedziało się czym tak naprawdę jest satanizm oraz co oferuje człowiekowi. Pozwoliłoby to otworzyć wielu ludziom oczy i uczynić ich mniej podatnymi na wszelkiego rodzaju manipulacje.

Napalm

2010-04-15, 00:10
kostrzewski to niestety karykatura polskiej muzyki metalowej i nie ratuje go fakt, ze jako jeden z pierwszych pchnal thrash do przodu w naszym kraju

szachu44

2010-04-15, 00:28
nie wiele się zmieniała oprócz jednej rzeczy teraz by go zakrzyczeli. Nie jestem za satanizmem ale dopóki nie robi nikomu krzywdy nie obchodzi mnie on, trzeba pamiętać że i chrześcijanin nie jest bez skazy też miał w swojej historii wpadki

miedziak

2010-04-15, 00:55
fajny materiał. i jeszcze fajniejszy program, nie mówię że jetem jakimś jego koneserem, ale dyskusja była bardzo fajnie prowadzona, nikt się nie wcinał w zdanie nikomu i generalnie dało się coś o tym powiedzieć i jakieś wnioski wyciągnąć.

i widać że hołoty tam nie wpuszczali.

mejt

2010-04-15, 01:06
dla mnie sprawa jest prosta - mamy w Polsce wolnosc wyznania, jesli ktos wielbi szatana w sposob nie naruszajacy porzadku prawnego RP, to ma do tego prawo. koniec

BueR_MadasS

2010-04-15, 01:13
grim_wj napisał/a:

chciałbym aby społeczeństwo dowiedziało się czym tak naprawdę jest satanizm





to czym jest ten 'szatianizm'? bo jak mniemam to Ty też znasz tą jedyna w swej słuszności teorię ostatecznego rozwiania naszej wątpliwości

chytrus69

2010-04-15, 01:21
Kostrzewski jest marnym ambasadorem satanistów w mediach. Szacunek dla gościa za kawał dobrego metalu, ale mimo wszystko uważam go za osobę zagubioną we własnych filozofiach. Kiepsko się bronił przed fatalnymi zarzutami prowadzącej, jak i kiepsko sobie radzi z konferansjerką na scenie. Swoje filozofie powinien zatrzymać na etapie pisania tekstów, wtedy można coś z tego wywnioskować. Natomiast jego słowa w bezpośredniej konfrontacji z zacietrzewionym, zniewolonym przez zakłamany kościół pospólstwem są miałkie i pozbawione przekonywującej siły. Brak tu konkretnego stwierdzenia typu "Zabijam zwierzę, gdy chce je zjeść, a człowieka gdy czuję że tylko w ten sposób uniknę śmierci z jego reki." albo "banda gnojków dewastujących cmentarze to tylko chuligani, grupa zakompleksionych ludzi u których problem leży po stronie wychowania, braku wpojonej przez rodziców moralności. To nie są sataniści, to są głupcy."
Pełen kontrowersji Nergal zdecydowanie lepiej wypada w tej kwestii, i myślę że nieco rozjaśnił element satanizmu w muzyce metalowej. Aczkolwiek pamiętajmy, że stereotypowi metalowcy to są dzieciaki, którzy fascynują się satanizmem na zasadzie buntu. Sam taki kiedyś byłem. I to na podstawie tych dzieciaków kreowany jest obraz fana takiej muzyki. Stara gwardia metalowej sceny, to są ludzie którzy JUŻ to zrozumieli i że tak powiem: nie zaliczają się do opinii publicznej w kwestii "metalowców". Amen.

grim_wj

2010-04-15, 01:27
BueR_MadasS napisał/a:

to czym jest ten 'szatianizm'? bo jak mniemam to Ty też znasz tą jedyna w swej słuszności teorię ostatecznego rozwiania naszej wątpliwości



Ilu satanistów tyle odmian satanizmu. Co większość z nich łączy to ateizm i dosyć często- hedonizm. Satanista sam tworzy swój system wartości, a nie przepisuje go z książek typu biblia. Chodziło mi o rozwianie zabobonów, że sataniści to tacy, co jedzą kotki, rozkopują groby, odprawiają czarne msze etc. I nie rozumiem, czemu twoja wypowiedź ma atakujący charakter.

edit: A, i bardzo fajnego kotka wkleiłeś

As...........ox

2010-04-15, 04:44
Może i mętnie trochę, może i nie najgenialniejsze pytania jak i odpowiedzi, ale tak powinny wyglądać te j***ne programy! Da się tego słuchać, da się zrozumieć. Dzisiaj to robią z kogoś bałwana albo co innego, albo drą ryje, albo się śmieją, ogólnie mają wszystkich gdzieś, tylko chcą się zabawić. Takie rozmowy w toku to wersja verry ligth "Dżerego" a inne programy mają małą oglądalność. Bo zwyczajnie, ludzie chcą sensacji i chcą się bawić! Nie było by to aż takie złe, gdyby po obejżeniu tych bzdur nie brali tego na serio. Niestety, jaka "masa" była, taka zostanie, przynajmniej na wojnę można posłać...

baronturbina

2010-04-15, 10:26
hahaha 5:05 "ile w imejdżu" :D

czarnylelo

2010-04-15, 10:46
Najlepsze jest to że ok 70% zagorzałych chrześcijan to nieświadomi sataniści xD Nienawidzą swoich wrogów nie szanują bliźnich gardzą biedniejszymi nie udzielają pomocy innym a do tego starają sie wydymać kazdego jak tylko mogą xD Niesamowite!! xD