18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozmawiają dwie blondynki

lapsikoss • 2012-07-27, 03:07
- Muszę uważać, żeby nie zajść w ciążę.
- Przecież twój Stasiek miał tydzień temu wazektomię.
- No właśnie, muszę uważać, żeby nie zajść w ciążę.

Rokson

2012-07-27, 03:18
Za mądre na blondynkę.

aleksander6

2012-07-27, 10:09
... i połowa sadola szuka w google hasło wazektomia.

mateuszowy

2012-07-27, 10:31
@up Że ty musiałeś to w google sprawdzać wcale nie oznacza, że wszyscy ;] Dla gimbusów i reszty baranów wazektomia polega na podwiązania nasieniowodów przez co facet poddany temu zabiegowi nie zostanie nigdy ojcem.

Krzysztof_Jarzyna

2012-07-27, 10:39
@aleksander6
Nie mierz wszystkich swoją miarką.

S.O.A.D.

2012-07-27, 11:16
@Pan kapitan "Obvious"

K-...........an

2012-07-27, 12:08
mateuszowy napisał/a:

@up Że ty musiałeś to w google sprawdzać wcale nie oznacza, że wszyscy ;] Dla gimbusów i reszty baranów wazektomia polega na podwiązania nasieniowodów przez co facet poddany temu zabiegowi nie zostanie nigdy ojcem.



patrząc na Twoje posty, to mimo wieku umysłowo zatrzymałeś się na poziomie gimbusa :plzdie:

sawass

2012-07-27, 16:59
@mateuszowy ja może bym sie i zgodził z taką definicją, ale na kursie przedmałżeniskim wpajano mi że tylko kalendarzyk daje więcej pewności niż jakakolwiek inna metoda włączając wazektomię

edit: true story

lapsikoss

2012-07-27, 22:16
@up
Jaki kalendarzyk?
Przecież to religijnie poprawne Naturalne Metody Planowania Rodziny.
Kalendarzyk to nazwa wymyślona przez sekty, żeby zniechęcić małżeństwa do jej stosowania.

Jack Daniel's

2012-07-28, 22:04
Kalendarzyk?
Z moją kobietą nazywamy to 'Watykańska Ruletka'...


Zresztą... nie jest to lepsza metoda, niż wazektomia. Czasami podczas cyklu, po normalnej owulacji może wystąpić drugie jajeczkowanie, spowodowane stresem. A od tego drugiego jajeczkowania do wpadki tylko kilka pchnięć.

I facet poddany wazektomii może zostać ojcem. W przeciwieństwie do przecięcia jajowodów zabieg jest w pełni odwracalny.

In...........eo

2012-07-29, 16:10
@up Cytuję "zabieg urologiczny polegający na przecięciu nasieniowodu lub nasieniowodów" , jestem ciekaw jak człowiek po przecięciu nasieniowodów może zostać ojcem? Odrosną mu? Owszem, dzisiejsza medycyna robi postępy, ale bez przesady. Ale i podwiązanie niesie ze sobą duże ryzyko, to tylko 3 mm, chirurgowi zatrzęsie sie ręka, i po ptakach :D

lapsikoss

2012-07-29, 18:57
Cytat:

Jeżeli badane nasienie wykazuje normalną ilość plemników możliwe jest, że operacja została przeprowadzona nieskutecznie i należy ją powtórzyć. Zdarza się to nie częściej niż w 1 przypadku na 1000 operacji.



Poza tym kliniki dają gwarancję na poprawność wykonania zabiegu. A jeśli jest wykonany poprawnie, to szansa na ciążę wynosi 0,00.

Jack Daniel's

2012-07-30, 12:43
matrixpro napisał/a:

@up Cytuję "zabieg urologiczny polegający na przecięciu nasieniowodu lub nasieniowodów" , jestem ciekaw jak człowiek po przecięciu nasieniowodów może zostać ojcem? Odrosną mu? Owszem, dzisiejsza medycyna robi postępy, ale bez przesady. Ale i podwiązanie niesie ze sobą duże ryzyko, to tylko 3 mm, chirurgowi zatrzęsie sie ręka, i po ptakach :D



http://www.pfm.com.pl/new/str4.php5?id1=61&id2=&id3=&id4=884
cytat
Cytat:

Czy można przywrócić płodność mężczyźnie, który poddał się zabiegowi?

Oczywiście zdarza się, że mężczyzna, który poddał się zabiegowi zmienia plany życiowe, bo na przykład na horyzoncie pojawia się inna partnerka. Wówczas można spróbować wykonać zabieg odwrotny, czyli ponownie udrożnić nasieniowody. Niestety, jak na razie nie udaje się to w 100% przypadków. Na szczęście nieudany zabieg udrożnienia nasieniowodów nie jest w dobie zapłodnienia pozaustrojowego tragedią. Lekarze umieją pobrać plemnik bezpośrednio z jądra i połączyć go z komórką jajową pod mikroskopem. Jest to sposób drogi, ale skuteczny.



http://en.wikipedia.org/wiki/Vasectomy_reversal