18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rozbiór Ukrainy

wudun • 2014-03-18, 13:11
Ostatni cze sto przeglądam serwisy informacyjne i trafiłem na takiego kwiatka:



Cytat:

Lider lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował we wtorek Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy.



Żyrinowski uczynił to z trybuny Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, podczas dyskusji nad uchwałą izby "O sytuacji na Krymie", w której z zadowoleniem odniosła się ona do wyrażonej w niedzielnym referendum przez mieszkańców tego ukraińskiego półwyspu woli przyłączenia się do Federacji Rosyjskiej.

Lider LDPR jest znany z kontrowersyjnych, nacjonalistycznych i wielkomocarstwowych wystąpień. Uważany jest za polityka bardzo dobrze wyczuwającego nastroje panujące na Kremlu, niektórzy analitycy uważają, że często mówi to, czego z różnych powodów powiedzieć nie może lub nie chce Kreml.
"Ukraińcy zawsze przegrywali"


Żyrinowski oświadczył, że "Kijów nigdy nie zgodzi się na federalizację Ukrainy, gdyż nie jest już w stanie czymkolwiek rządzić". - W Kijowie nastąpił paraliż władzy - podkreślił.

Zauważył, że "taki los zawsze spotykają podejmowane przez Ukrainę próby budowy państwa". Dodał, że Ukraińcy już 300 lat temu "miotali się" między Rosjanami, Szwedami, Turkami i Polakami. - I zawsze przegrywali - zaznaczył.

Według Żyrinowskiego "nadszedł czas, by nie tylko rosyjskie ziemie wróciły pod rosyjską flagę". - Ziemie zachodniej Ukrainy w czasach reżimu stalinowskiego słusznie zostały przyłączone do Związku Radzieckiego. Chodziło o to, aby powstrzymać niemieckie armie jak najdalej (od granic ZSRR). Ale to nie były rosyjskie ziemie; to nie były ukraińskie ziemie - oświadczył.



- To były polskie ziemie wschodnie - Łuck, Lwów, Tarnopol, Iwano-Frankowsk i Równe. Obwód zakarpacki - to Węgry. W Użhorodzie wszyscy mówią po węgiersku. Albo po rosyjsku. Nie ma żadnego związku z Ukrainą. I Czerniowce - w tym wypadku żadnego porozumienia nie było. Stalin zabrał Czerniowce dla zaspokojenia apetytu; porozumienia z Hitlerem nie było - oznajmił.
"Czas, by zwrócić te ziemie"
Przywódca LDPR podkreślił, że "teraz nadszedł czas, by zwrócić (te ziemie)". - Są to trzy kraje NATO - Rumunia, Węgry i Polska. Chodzi zwłaszcza o Polskę. W jej wypadku mowa jest o pięciu wschodnich obwodach. Zniknie wówczas pojęcie zachodnioukraińskiego nazizmu, faszyzmu i rasizmu. Niech Polacy się tym zajmują. I Węgrzy, i Rumuni - powiedział.

Zdaniem Żyrinowskiego "prawdziwa Ukraina, to centralna Ukraina, bez zachodnich ziem, które bardziej są polskie i bez wschodnich, które bardziej są rosyjskie". - Sumy, Czernihów, Chmielnicki, Połtawa, Winnica, Kirowohrad, Krzemieńczuk i Kijów - to można uważać za Ukrainę, choć i to było prezentem"- wskazał.

Prowadzący obrady przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin, jeden z najbardziej zaufanych współpracowników prezydenta FR Władimira Putina, w żaden sposób nie zareagował na wystąpienie Żyrinowskiego.




Ciekawy pomysł pozbycia się upowców z ukrainy. Dać Polakom niech się oni w tym babrają;D

tds1974

2014-03-18, 13:41
Jak to napisał Andrzej Saramonowicz: "Lider lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował we wtorek Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy.
Pisałem parę tygodniu temu, że Moskwa rozpocznie budowanie XXI-wiecznego antagonizmu polsko-ukraińskiego przez generowanie historycznych resentymentów Polaków i Ukraińców.
Przyglądajmy się Polsce uważnie. Ci, którzy podchwycą rosyjską myśl i zaczną przebąkiwać o naszym "powrocie do Lwowa", są na usługach Moskwy".

spiceman

2014-03-18, 13:47
Rozbiór dupy

TRQPL

2014-03-18, 14:34
Chociaż raz w naszej Historii mogli byśmy zmienić rolę i dokonać rozbioru Ukrainy.

Chciałbym żeby w związku z zagrożeniem, Wojsko Polskie prewencyjnie wkroczyło "Tam gdzie lwowskie śpią Orlęta"

I Lwów powróci do macierzy. Jeszcze razem się przejdziemy Łyczakowską.

PS wiem wiem piękny sen.

PS 2

tds1974, Ja jestem na usługach moich głosów w głowie oraz nieustanie ulatniającego się gazu ziemnego.

AleMasakra

2014-03-18, 14:48
Tylko że my tego ich syfu nie chcemy. Podejrzewam że Węgrzy i Rumuni też nie; :)

polslav

2014-03-18, 15:21
z naszymi hipster-ciotami, to tacy banderowcy z majdanu raz dwa odbiorą Przemyśl i Lublin a nie Polska przyłaczy do siebie Lwów :)

kamuha

2014-03-18, 15:36
TRQPL napisał/a:

Chociaż raz w naszej Historii mogli byśmy zmienić rolę i dokonać rozbioru Ukrainy.

Chciałbym żeby w związku z zagrożeniem, Wojsko Polskie prewencyjnie wkroczyło "Tam gdzie lwowskie śpią Orlęta"

I Lwów powróci do macierzy. Jeszcze razem się przejdziemy Łyczakowską.

PS wiem wiem piękny sen.

PS 2

tds1974, Ja jestem na usługach moich głosów w głowie oraz nieustanie ulatniającego się gazu ziemnego.



pierolisz jak potłuczony. Co byłoby tu pięknego? To że po przyłączeniu takich ziem trzeba by wpompować niewyobrażalną ilość pieniędzy na wszystko - bo akurat tam nic nie ma.
Różnice kulturowe i społeczne to niebo i ziemia. Zawiści regionalne murowane. Dodatkowo rodziny wypędzone w czasie II w światowej i pozbawione swojego majatku zaczęłyby wracać na swoje i domagać się zwrotu zagrabionego mienia = gwarantowana wojna domowa.

poza tym znowu sąsiadowalibyśmy z Rosją co nie jest akurat nam na rękę. Ukraina istnieje i powinna istnieć. Nie silna ale taka aby nie stanowiła zagrożenia dla nas i aby była buforem pomiędzy nami a ruskimi. Póki są kraje które odgraniczają nas od tej swołoczy to mamy względny spokój.

rantanplan

2014-03-18, 19:29
@polslav pozwalam Ci zostać ich kapitanem. Jako internetowy bojownik jesteś w końcu wyżej niż taka hipster-ciota więc idz walczyć :)

buer2008

2014-03-18, 19:55
tds1974 napisał/a:

Jak to napisał Andrzej Saramonowicz: "Lider lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski zaproponował we wtorek Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy.
Pisałem parę tygodniu temu, że Moskwa rozpocznie budowanie XXI-wiecznego antagonizmu polsko-ukraińskiego przez generowanie historycznych resentymentów Polaków i Ukraińców.
Przyglądajmy się Polsce uważnie. Ci, którzy podchwycą rosyjską myśl i zaczną przebąkiwać o naszym "powrocie do Lwowa", są na usługach Moskwy".



Na usługach Moskwy może nie... Ale jest mnóstwo ludzi dość głupich, żeby pchać naród w bagno w imię wydumanej historycznej sprawiedliwości. Ja Ci mówię, nasi politycy nie są zdrajcami. Tylko na takich wyglądają bo to głównie idioci. Są na tyle naiwni, że każdy może ich r*chać.

Linneus

2014-03-18, 20:15
Kretynizm. Jeśli kiwniemy palcem na Ukrainę, to się odizolujemy od NATO i UE, a sami to się możemy co najwyżej po d*pie podrapać.

TRQPL

2014-03-19, 08:59
kamuha napisał/a:



pierolisz jak potłuczony. Co byłoby tu pięknego? To że po przyłączeniu takich ziem trzeba by wpompować niewyobrażalną ilość pieniędzy na wszystko - bo akurat tam nic nie ma.
Różnice kulturowe i społeczne to niebo i ziemia. Zawiści regionalne murowane. Dodatkowo rodziny wypędzone w czasie II w światowej i pozbawione swojego majatku zaczęłyby wracać na swoje i domagać się zwrotu zagrabionego mienia = gwarantowana wojna domowa.

poza tym znowu sąsiadowalibyśmy z Rosją co nie jest akurat nam na rękę. Ukraina istnieje i powinna istnieć. Nie silna ale taka aby nie stanowiła zagrożenia dla nas i aby była buforem pomiędzy nami a ruskimi. Póki są kraje które odgraniczają nas od tej swołoczy to mamy względny spokój.



Koleżko z morskiej piany uświadamiam cię że Polska sąsiaduje z Rosją.

W moim pięknym śnie nie ma problemów z budżetem ponieważ nie rządzi nami kłamca i rudy żyd. Jezeli myślisz że jakieś traktaty nas obronią przed ewentualną agresją FR to odsyłam do historii.

Po II WŚ ruskie zagarnęły Litwę , Łotwę i Estonię. Stało to w sprzeczności z jakimkolwiek prawem, traktatami itd.

USA nie uznała tego przyłączenia a ich wyrazy oburzenia trwały 50 Lat.

Wildze że we Lwowie nie byłeś a lekcje geografii i historii w podstawówce przesiedziałeś w jednym z kibli robiąc kopciuchy z zapałek. Taki z Ciebie bawidamek.


PS 1 Mój dziadek po garbie takich jak ty wchodził na konia.
PS 2 pie**olić to Ja będę twoje córki. Pod warunkiem że jakiś Bazyl Ci popuści.

menelutor

2014-03-19, 11:10
A ja jestem jak najbardziej na tak, powinniśmy zachodnią Ukrainę włączyć do naszego terytorium. Pod warunkiem, że najpierw ruscy wezmą do siebie wszystkich ukraińców tam zamieszkujących. Ciekawe, czy będą chętni.

Hrodgar

2014-03-19, 13:14
Idąc tym tokiem myślenia, to połowa Białorusi i Wileńszczyzna również powinny "wrócić" do Polski, ciekawe czy Łukaszenka słyszał o tej propozycji? :D