18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Royce Gracie

Cyjanek • 2013-05-25, 12:15
Highlights jednego z najlepszych, legendarnych wojowników UFC, Royce Gracie...

Ah, te piękne czasy UFC :amused:

tekkit

2013-05-25, 12:23
W walce to sie leje po ryju a nie same przytulanie, co to pedal jakis ? :>

Kemawir

2013-05-25, 12:35
Nie za dużo już tego UFC czy innego MMA tutaj?

Re...........ms

2013-05-25, 13:00
wściekliście się z tymi legendami UFC??? od wczoraj widziałem tu już chyba z 5 legend.

Ezoteryk

2013-05-25, 16:44
@up Napie**alanie się po pysku jest bardziej sadystyczne niż twoje filmiki Typu "Kręgarz - reklama na którą nie mogę patrzeć" itp .... to nie portal dla ciebie niestety .

Cyjanek

2013-05-25, 16:44
Kemawir napisał/a:

Nie za dużo już tego UFC czy innego MMA tutaj?


Może i tak, może i nie, któż to k***a wie :amused: Dla fana MMA mordobicia nigdy nie jest za dużo ;)

xts

2013-05-26, 00:29
royce vs sakuraba to kult

bartek6166

2013-05-26, 19:58
Gość prze sk***iel, chłopy odklepują a ten dalej dusi :-D piwo

trebeter

2013-05-27, 19:02

ASAKKU

2013-05-27, 19:11
tekkit napisał/a:

W walce to sie leje po ryju a nie same przytulanie, co to pedal jakis ? :>



Dobre, dobre... Tyle, że brazylijskie jujitsu i modyfikacja tej sztuki vale tudo jest jedną z najskuteczniejszych stylów w MMA.
Głównym powodem oczywiście jest fakt, iż ta sztuka walki przede wszystkim ma na celu zniwelowanie dysproporcji między przeciwnikami, czyli jeżeli ktoś jest potężny a ty nie za bardzo... :mrgreen:

Zresztą wiele dźwigni wywodzące się z tej sztuki używają chyba wszyscy zawodnicy MMA przy walce w parterze i trochę szacunku dla rodziny Gracie ponieważ o ile się nie mylę to prekursorzy tzw. Systemu Walki Totalnej :fuck-off:

xts napisał/a:

royce vs sakuraba to kult



nie na darmo Sakuraba przybrał pseudonim Gracies Hunter, ale od W.Silvy, to Sakuraba zebrał łomot pierwszej klasy :mrgreen:

beephe

2013-05-27, 19:44
XasakkuX napisał/a:

...to prekursorzy tzw. Systemu Walki Totalnej




Jako, że mam na jutro do zrobienia jeszcze 6 projektów mogę wdać się w polemikę w tej kwestii.

Przypomnę, że mma to nie federacja, nie była to też stricte sztuka walki (obecnie się nią staje) tylko trening walki w różnych płaszczyznach i dystansach - trening przekrojowy. Podwaliny pod taki rodzaj treningu dał nie kto inny jak Bruce Lee, co zaowocowało jego systemem walki Jeet Kune Do.
Poza elementami judo, karate, kung fu, boksu czy parterowych dźwigni i chwytów aikido przewidywało również walkę z bronią (np. Kali - filipińska walka pałkami).

Jak rozumiem System Walki Totalnej polega właśnie na prowadzeniu walki na wszystkie możliwe sposoby i w każdej sytuacji, dlatego też śmiem twierdzić, że taki trend zapoczątkował Bruce Lee, a nie rodzinka Gracie, której oczywiście nie można odmówić szeregu różnych innych zasług, bo powinni mieć za nie wpinane medale w gi.

Ishii

2013-05-27, 20:44
Brazylijskie Jiu Jitsu (inaczej Gracie Jiu Jitsu) zapoczątkowali właśnie członkowie rodziny Gracie (Carlos i Helio tworzyli owy styl bodajże). Bruce Lee JKD utworzył.

Ale za MMA zawsze piwo. :D

beephe

2013-05-27, 20:58
@up
Jeżeli Twoja wypowiedź nawiązywała do mojej to albo Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo ja między wierszami.

EmPeroR77

2013-05-27, 20:58
pamiętam jego walke na ufc 3 z tym gościem który miał warkocz , fakt faktem ale jego kolesie z teamu znosili go na rękach bo był całkowicie wyczerpany

Macary

2013-05-27, 22:39
Ishii napisał/a:

Brazylijskie Jiu Jitsu (inaczej Gracie Jiu Jitsu) zapoczątkowali właśnie członkowie rodziny Gracie (Carlos i Helio tworzyli owy styl bodajże). Bruce Lee JKD utworzył.

Ale za MMA zawsze piwo. :D



Akurat nie za bardzo. Oni mu tylko nadali taką nazwę. Tak naprawdę bjj to Judo przerobione na ulicę.
Helio i Carlosa szkolił były japoński mistrz judo Maeda Mitsuyo, który sam był prawie niepokonany, ale zmodyfikował judo typowo pod walkę na ulicę. Przez przypadek zabił w walce jakiegoś innego mistrza, kazano mu natychmiast opuścić kraj i dostał zakaz powrotu do Japonii pod groźbą kary śmierci. Zakazano mu także używać nazwy tego co stosował jako Judo.
Pomógł mu ojciec Carlosa i Helio, a on w zamian trenował i nauczał ich swojej sztuki walki.
Później bracia ją modyfikowali, wymyślali nowe chwyty i dźwignie bardzo często walcząc w najniebezpieczniejszym miejscu na świecie, brazylijskich slamsach.
Cała reszta to już historia.