18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rosyjski trening strzelecki

niewazne • 2014-03-16, 18:10
Trening strzelecki operatorów specgrupy Alfa.

Niedzwiedz23

2014-03-16, 18:45
Jeszcze troche i będą z czołgów do siebie napie**alać :D

zerwikaptur

2014-03-16, 19:40
no i co w związku z tym ilmikiem -nic nadzwyczajnego takie ćwiczenia maja w każdej antyterorystycznej ekipie czy to u ruskich czy u hamerykańców .Proponuje popatrzeć na izraelski mosad i ich oddziały ,te wariaty to wiedza jakk sie obchodzć z bronią .

nie nie jestem żydem a wręcz icvh nie lubie .

mroczny30

2014-03-16, 20:01
Może mi ktoś wyjaśnić czemu agentowi/operatorowi strzelają przy uchu, a ten ich odpycha i strzela w glebę?

lysout

2014-03-16, 20:05
3:49 - debil by sobie kolano odstrzelił.

Falsum

2014-03-16, 20:32
Unia Europejska powinna być równie tolerancyjna, co Izrael, w kwestii imigrantów.

Co do filmiku, to niczego zaskakującego nie dostrzegłem.

niewazne

2014-03-16, 21:50
zerwikaptur napisał/a:

no i co w związku z tym ilmikiem -nic nadzwyczajnego takie ćwiczenia maja w każdej antyterorystycznej ekipie czy to u ruskich czy u hamerykańców .Proponuje popatrzeć na izraelski mosad i ich oddziały ,te wariaty to wiedza jakk sie obchodzć z bronią .


Tak, na pewno na zachodzie posiadającym skomplikowane przepisy bhp i procedury odbywają się ćwiczenia strzeleckie po przyjęciu kul na kamizelkę. Co do mossadu to poproszę rzetelne źródło.
mroczny30 napisał/a:

Może mi ktoś wyjaśnić czemu agentowi/operatorowi strzelają przy uchu, a ten ich odpycha i strzela w glebę?


Dzięki temu operator uczy się działania w stresie, strzał w ziemie jest strzałem ostrzegawczym (strzał w powietrze jest niebezpieczny z powodu możliwości utraty broni na rzecz napastnika).

enio22

2014-03-16, 21:50
Za profilowe nie ma piwa ;/

niewazne

2014-03-17, 17:38
misq4017 napisał/a:

nie dostaniesz piwa za avatar !


enio22 napisał/a:

Za profilowe nie ma piwa ;/


Kogo to k***a obchodzi ?

Modrzew88

2014-03-17, 19:11
To jest tak zwany stress test i jest przeprowadzany we wszystkich jednostkach na świecie.

Pan_Generał

2014-03-17, 19:22
Cytat:

Na temat Specnazu niestety mogę mówić jedynie na podstawie doniesień medialnych. O ich niesamowitym doświadczeniu bojowym i wojennym szlaku wielokrotnie czytałem. Nie kryję, że często te informacje mnie zaskakiwały. Już odpowiadam dlaczego. Całe moje bojowe szkolenie odbywało się z naciskiem na ratowanie życia zakładników. Czy tego samego uczą się rosyjscy antyterroryści? Zacytuję tu wypowiedź jednego z oficerów Specnazu: „Podczas akcji nie bierzemy jeńców, strzelamy tak, by zabić”. Nie znam metod szkolenia się Specnazu, ale na podstawie tej wypowiedzi i wiedzy na temat operacji jakie prowadzą, wyłania się obraz antyterrorystów, którzy są szkoleni z naciskiem na zabijanie przeciwnika, a nie na ratowanie zakładnika. To subtelna różnica i niejeden pewnie zapyta, czy to nie to samo. Nie, to nie to samo. Tu potrzebna jest zmiana mentalna. Obawiam się, że na wschodzie do niej jeszcze nie doszło i wciąż aktualne jest powiedzenie, które usłyszałem w jednym z rosyjskich wojennych filmów „…nas mnogo”.



http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/11249?t=Bezpieczenstwo-igrzysk-w-rekach-Specnazu

GhostRider32

2014-03-17, 19:34
j***ne grubasy :/ Jak ktoś taki może być instruktorem w wojsku?

kucma19

2014-03-17, 19:52
gwiazda dawida tak samo zle sie kojarzy jak swastyka czy sierp i mlot.

nie ma piwa