18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Robal z facetów w czerni

SocialMedia • 2021-10-07, 19:49
Chyba dorabia jako fryzjer.


Podobno dziabnął kogoś w Miami.


Córka_Spawacza

2021-10-07, 23:19
Halman napisał/a:

nie oglądałem czy to coś o murzynach?



Był jeden asfalt, ale nie warto oglądać

cesarz1982

2021-10-07, 23:48
To fryzjer, w prawej stopie trzyma nożyczki :lol:

MrFalken

2021-10-08, 09:53
z jakiej to gry?

Alonso

2021-10-08, 09:57
Trzeba sp***alać bo pluje kwasem.

incu

2021-10-08, 12:24
Następny przeciwnik Marcina Najmana?

Rick_Sanchez

2021-10-08, 20:39
Jakby mnie po nocy zaczął taki gonić, sp***alałbym jak poj***ny.

Dana23521

2021-10-08, 22:51
Weź bo będę miał koszmary

gagatek690

2021-10-09, 15:57
talidomid - Ofiary i ich rodziny długo musiały czekać na jakiekolwiek wyrazy skruchy ze strony Grünenthal. Dopiero w 2012 roku, ponad pół wieku po odkryciu, jakie szkody wyrządził talidomid, firma wystosowała oficjalne przeprosiny

- Prosimy o przebaczenie, że przez 50 lat nie zdobyliśmy się na to, by się zachować jak ludzie wobec ludzi. Zamiast tego woleliśmy milczeć – powiedział Harald Stock, dyrektor wykonawczy firmy. - Jest mi bardzo przykro. Prosimy, żebyście uznali nasze długie milczenie za przejaw szoku jaki wywołał u nas wasz los - dodał.

na przeprosiny fajzera tez trochę poczekacie głąby

saikomiki

2021-10-11, 23:12
~Beny napisał/a:

To nie choroba, tylko związek chemiczny. Kiedyś afera była, bo talidomid był sprzedawany jako środek przeciwbólowy/przeciwwymiotny/uspokajający bezpieczny dla ciężarnych. Skutkiem stosowania leku przez ww kobiety były deformacje u dzieci np takie jak u faceta na filmiku.



Doprecyzowując, jeden z enancjomerów (konkretnie ten o chiralności S) miał działanie teratogenne. Enancjomer R był nieszkodliwy i jak później ustalono miał szereg właściwości leczniczych w tym zmnieszał znacząco ryzyko odrzutu przeszczepów.

Problem w tym, że w latach 60-tych tego nie wiedziano, co skutkowało urodzeniem około 15 tysięcy zdeformowanych dzieci.

Co ciekawe stosowanie leku (tylko z enancjomerem R) próbowano wznowić w 2001, do zastosowania w bardzo szczególnych przypadkach, ale rodziło to znaczące kontrowersje i protesty rodzin pokrzywdzonych przez lek pierwotny i pomysłu zaniechano.

W ogóle chiralność cząstek jest bardzo ciekawym zjawiskiem, polecam lekturę na ten temat chociażby na wikipedii.