18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Robak vs roztocza

Leexo • 2013-02-06, 11:36
Jakiś robal pożerany żywcem przez roztocza.





Trochę na temat roztoczów z Wikipedii.

Roztocze (Acari) - liczny (ok. 30 tys. gatunków, wiele gatunków nadal nieopisanych) rząd pajęczaków, obejmujący zwierzęta od mikroskopijnych do 3-centymetrowych. Roztocze są saprofagiczne (jak np. mechowce), ale także są wśród nich pasożyty (głównie ektopasożyty) i drapieżniki. Niektóre mogą przenosić choroby lub być szkodnikami magazynowymi. Zamieszkują wszystkie strefy klimatyczne, również obszary polarne. Dostosowały się do różnych środowisk: żyją w glebie, kurzu domowym, w strefie przybrzeżnej środowisk słodkowodnych (tzw. wodopójki) a nawet w gorących źródłach.

Źródło : Liveleak / Wikipedia.

raper900

2013-02-06, 16:27
Ja bym to dał na harda razem z robalami wyciąganymi z małpki - jest między tymi dwoma filmami jakaś różnica?

Swoją drogą ciekawe, jak owad wpadł w takie tarapaty i czy ktoś mu nie pomógł?

Devill11

2013-02-06, 16:45
No roztocze to na pewno nie jest ;)

TheQuam

2013-02-06, 16:47
"Dzieci, jak nie będziecie się myć skończycie jak ten robak"

androgenius

2013-02-06, 16:51
Ludzie, k***a, nie robak tylko owad. :homer:

Leexo

2013-02-06, 16:54
Devill11 napisał/a:

No roztocze to na pewno nie jest ;)


Niewiem, na stronie, z której to ściągnęłem było napisane, że są to roztocza, nie znam się na tyle, aby to stwierdzić, dlatego użyłem tego samego sformułowania na to żółte sk***ysyństwo. Możliwe, że to jakiś gatunek roztoczy, albo to coś innego, a jeśli to coś innego, to wyszedłem na idiote :amused:

peersil

2013-02-06, 17:32
Pytanie co wydaje taki dźwięk? Wpie**alany czy te co go wpie**alają?

Bear Grylls by i tak zjadł :D

rusofil

2013-02-06, 17:34
Roztoczy, k***a. Nie masz włączonego sprawdzania pisowni? Jeśli nie, to to zrób.

Trzyszcz

2013-02-06, 17:57
To jest chrząszcz z rodzaju Nicrophorus- grabarz. Te roztocze nie są pasożytami! Widać, że mu przeszkadza ich ilość, ale go nie zjadają. Podróżują z nim, bo czekają aż przygotuje komorę podziemną dla młodych, w której jest padlina, którą żywią się te upierdliwe pajęczaki :)
Dźwięk wydaje pocierając segmentami o siebie.

Everizon

2013-02-06, 18:02
mszyce ! :) roztocza to to co mieszka w naszej pościeli w liczbie nawet setek milionów i wpie**ala to co z nas odpadło i zdechło... czyli skóra, włosy, slina, pot..
W pomieszczeniach nawet w każdym wdechu do płuc się dostają roztocza w ogromnej ilości. Ale mamy to gdzieś bo chroni nas układ immunologiczny.
A koniec końców roztocza, jakkolwiek przerażająca jest wizja łażących po nas non stop milionów pajęczaków, to są dla nas pożyteczne. Wpie**alają grzyby które to by nas zabiły gdyby nie roztocza i mniejsza jeszcze od nich nasza własna flora bakteryjna.
A to są mszyce ! :) !

PuszczykTL

2013-02-06, 18:23
Standardowo lawina pseudointeligentów wypowiada się na tematy o których nie ma zielonego pojęcia. ...mszyce :D Piwko dla ciebie Trzyszczu!