18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rio de Świebodzineiro

tumek123 • 2011-02-21, 21:34
Kiedy wybudowano Tesco w Świebodzinie ?
5 lat przed Chrystusem .

Thomas_Terkovitz

2011-02-22, 16:03
@Werewolf

Tak samo, jakie źródła historyczne podają faktyczną obecność takich postać jak Homer, Juliusz Cezar, czy też Mieszko I. Nie zrobiony im zdjęć, nie nakręcono z nimi filmów. Opieramy się wielu zapiskach. Podobnie jest z Chrystusem. Nie mówię tutaj o istnieniu Boga, lecz o istnieniu postać, która w wielu starożytnych zapiskach, jest opisana jako autentyczna. Jeśli byłoby napisane, że 'prawdopodobnie nie było', to nie przypie**oliłbym się do tego. Lecz jeśli on to napisał z takim przekonaniem, że Jezusa nigdy na 100% nie było, no to tutaj wielu by polemizowało.

lopezfilip

2011-02-22, 17:19
Dzisiaj w sklepie słyszałem jak można sp***olić ten dowcip.

Koleś mówi do laski:
-Wiesz kiedy wybudowano Tesco w Świebodzinie ?
-Nie wiem
-5 lat przed naszą erą...

Jak to mawiają starzy indianie "Rynce lyto"

Mafioz

2011-02-22, 18:10
@up niewierzacy nie mowia "przed Chrystusem" tylko "przed nasza era"

analeusz

2011-02-22, 18:39
mówienie "przed naszą erą" zamiast "przed chrystusem" wzieło się od komunistów.

Thanatophiliac

2011-02-23, 00:49
Hardcorowy Koksu napisał/a:

@Werewolf

Tak samo, jakie źródła historyczne podają faktyczną obecność takich postać jak Homer, Juliusz Cezar, czy też Mieszko I. Nie zrobiony im zdjęć, nie nakręcono z nimi filmów. Opieramy się wielu zapiskach. Podobnie jest z Chrystusem. Nie mówię tutaj o istnieniu Boga, lecz o istnieniu postać, która w wielu starożytnych zapiskach, jest opisana jako autentyczna. Jeśli byłoby napisane, że 'prawdopodobnie nie było', to nie przypie**oliłbym się do tego. Lecz jeśli on to napisał z takim przekonaniem, że Jezusa nigdy na 100% nie było, no to tutaj wielu by polemizowało.



Ja podobnie jak userzy wyżej uważam, że Jezus nigdy nie istniał, nie muszę tego opierać o zapiski, bądz ich brak, wystarczy odrobine pomyśleć i dostrzec analogie między Jezusem a rozkrzyżowanym Prometeuszem, który rownież był zbawcą ludzkości, można rownież zauważyć, że motyw niepokalanego poczęcia też żadną nowością nie jest, bo zaczął się bodajże w takiej perskiej, starożytnej religii, w Zoroastryzmie(chyba poprawnie to piszę) gdzie Zoroaster, albo Zaratustra narodził się z dziewicy. Chyba mi nie zaczniecie dowodzic, że Prometeusz faktycznie istniał?

Turek.

2011-02-23, 01:57
Ha! Kraj niedouczonych ignorantów. Żaden uczony (licząc marginez kilku % dla niedoimców i żydomasonów :D ) nie ma wątpliwości co do istnienia Jezusa Chrystusa. O jego życiu, naukach i śmierci na krzyżu (a zwłaszcza o tym ostatnim) było głośno nie tylko w Rzymie i Palestynie, zapiski o tym pochodziły również z innych źródeł, wystarczy poszukac... Nie mówiąc o tym jak łatwo jest znaleśc informacje o tej osobie właśnie w Imperium i okolicach. Jest na przykład masa skryptów od bardzo solidnych historyków jak Tacyt od strony Imperium Rzymskiego, czy Flawiusz od strony Żydowskiej. Jezus istniał, to było i jest faktem, natomiast prawda o nim to już inna para kaloszy, osobiście jestem obeznany z biblią i historią Chrześcijaństwa i jestem pewien, że wielu Ateistów którzy by tylko spróbowali poczytac mogłoby uwierzyc, ja wierzę jesli kogoś to boli, to znaczy ze ma problem, tak jak fanatycy Chrześcijańscy, mnie ateizm nie boli, ale czasem ludzie po prostu się wygłupiaja w tym co mówią, to odpowiadam.

Pavulon

2011-02-23, 12:44
Turek. napisał/a:

Ha! Kraj niedouczonych ignorantów. [..] Nie mówiąc o tym jak łatwo jest znaleśc informacje o tej osobie właśnie w Imperium i okolicach. Jest na przykład masa skryptów od bardzo solidnych historyków jak Tacyt od strony Imperium Rzymskiego, czy Flawiusz od strony Żydowskiej.


Zapomniałeś o najważniejszym historyku w postaci Monty Python'a i jego dziele "Life of Brian" 8-)

Varulv

2011-02-23, 14:51
Jak to z dowcipu zrobiła się wielka dysputa na temat religii. I to na sadolu. W tym kraju już nic mnie nie zdziwi.

Turek.

2011-02-23, 15:15
Jakby odjąc takie dyskusje to w komentarzach zostały by tylko trolle, gimbusy i spam, więc chyba to nie takie złe

fifkadulawka

2011-02-23, 20:08
takie pie**olenie na sadolu to spam.
gdzie admini?
wyjebac go!!

znore

2011-02-24, 01:17
Ale wam odj***ło żeby k***a debatę sadzić przez świeżo wypieczony kawał ...