18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rewolucyjny zderzak z Polski

~Faper Noster • 2010-11-24, 21:33


Rewolucyjny zderzak powstał w Polsce już 12 lat temu, jednak do tej pory nie spotkał się z zainteresowaniem producentów aut. Wynalazca nie daje jednak za wygraną. Zanim z nowatorskiego rozwiązania skorzysta branża motoryzacyjna, polski zderzak znajdzie zastosowanie w portach morskich.



Źródło: TVN24

Matsuo

2012-03-01, 20:56
Ten wynalazek testowany był przy stosunkowo niewielkich prędkościach. Pozostaje kwestia wytrzymałości materiałów w układzie przekazującym energię na wirujące koło. W teorii wszystko pięknie, ale przy 70-80 km/h nie wiem czy istnieje odpowiednio wytrzymały materiał mogący przenieść takie obciążenie.

mazitbg

2012-03-01, 21:51
Jeśli miało by to uratować chociaż 5% ludzi ze śmiertelnych wypadków to i tak rewlacja a myśle że statystki byłyby lepsze , tyle że ludzie to wariaci bo myśląć że ma coś takiego to "a co mi tam przycisne sobie"

uho82

2012-03-03, 16:56
jakby wyglądał taki porsche albo ferrari z buforami z przodu

powerade

2012-05-25, 11:14
Genialny wynalazek ukrywany przez koncerny.




pozostale 2 party w komentarzu.

speedster

2012-05-25, 11:21
Gdyby to działało to dziś koncerny nie główkowały by,jak ma się gnieść ich auto :roll:

powerade

2012-05-25, 11:22


orzeszwmorde

2012-05-25, 11:44
Wynalazek jest jak najbardziej okey tylko że np. samochód musiałby być cały naszpikowany tym "urządzeniem"....do klasycznych czołówek rodem z crashtestów mało dochodzi...ale np. w pociągach, w rozwidleniach na drogach itp. ma to sens...


Ciekaw jestem tylko jak zachowuje się pocisk który trafi w taki zderzak.......armia pewnie już to wie.

ccrossfire

2012-05-25, 11:46
To, ze wynalazek jest duzy stanowi najmniejszy problem. Powstaja nowe materialy i wszystko idze w strone miniaturyzacji. Komputery tez kiedys zajmowaly cale pomieszczenia.

daymaker

2012-05-25, 11:56
Dlaczego koncerny motoryzacyjne nie chcą tego wykorzystać?

Bo im nie w smak że przez taki zderzak drastycznie spadnie ilość aut na serwisie z pogiętą blachą i nie w smak im że hamulec dynamiczny nie będzie się zużywał tak szybko jak klocki hamulcowe i tarcze, a już nie chcę mówić o innych sposobach dalszego przekształcania tej rozpraszanej energii...

inf3kkted

2012-05-25, 12:16
gdyby FSO nie splajtowało ktoś starał sie żeby polskie samochody powstawały to mogli by przynajmniej zderzak zamontować np nowym Polonezie i mieć wyj***ne na tych ignorantów z zachodu;p bo hamulec to jeszcze sporo za duży żeby go montować