18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Religijna ciekawostka

Morei_Sky • 2012-08-24, 02:18
Wpadlem na pomysł by co jakiś czas zamieszczać mini-ciekawostki. jak się przyjmie zobaczymy.



Jak powstała cyfra zła i szatana, przedstawiajna jako 666 ? Otóż odp. jest prosta Bóg stworzył świat w 7 dni, 7 to liczba pełna, menora ma 7 ramion. Ogólnie w bibli 7 to liczba szczesliwa, niewolnik po 7 latach otrzymywał wolność. A 6 to liczba niepełna, wybrakowana, z tego powodu zła. Ok ale dlaczego 666 ? a Nie samo 6 . Takwięc w języku hebrajskim jest stopniowanie polegające na powtórzeniach, tzn Lubie Cię, Lubię Cie, Lubię to znaczy Kocham Cie badź uwielbiam, a Nienawidze x 3 to wiadomo, jesteś !@#$%^.

Jeszcze się przypultam gdyż ludzie mówią Bóg jest wszechmogący czemu nie stworzył świata w 7 sekund ? I czemu 7 dnia odpoczywał, po co Bóg ma odpoczywać ?
Odpowiedź jest prosta, 6 dni tworzył świat, 6 dnia stworzył człowieka, nie spieszyło mu się bo chciał by była zachowana istota tych dni byśmy wiedzieli ile ma mieć tydzień. Co najważniejsze 6 dni nalezy do nas, jesteśmy ukorowaniem pracy, takwiec 5 dni przed naszym stworzeniem jest dla nas, to sa nasze dni. On odpoczoł 7 By pokazać że jest wyżej w łańcuchu pokarmowym można by brutalnie uznać, oraz by 7 dzien czcić.

Jumpix

2012-08-27, 00:20
który bóg?

taziu

2012-08-27, 00:23
* Niewidzialny i niewykrywalny Latający Potwór Spaghetti stworzył świat, zaczynając od góry, drzew i karła. Wszystkie dowody na rzecz ewolucji zostały specjalnie podłożone przez niego.
* Potwór stworzył świat pod wpływem alkoholu.
* Ludzie wyewoluowali z piratów. Ludzie dzielą około 95% DNA z małpami, ale ponad 99,9% DNA z piratami.
* Globalne ocieplenie, huragany, trzęsienia ziemi i inne naturalne katastrofy są bezpośrednią konsekwencją spadku liczby piratów, począwszy od początków XIX wieku. Można to zobaczyć na wykresie obrazującym odwrotnie proporcjonalną korelację między liczbą piratów a temperaturą.
* Potwór kontynuuje kierowanie sprawami ludzkimi poprzez swą makaronową mackę.
* FSM ma wiele zalet, których nie mają inne religie – takich jak wulkan piwny i striptiz w niebie czy święto religijne w każdy piątek.
* Modlitwę kończy się słowem ramen.

Te...........ed

2012-08-27, 00:24
Trzeba przyznać, że postać Boga, zwłaszcza w chrześcijaństwie jest niezwykle interesująca. Nie mówię, że nie istnieje, lub, że istnieje - stwierdzam tylko, że nawet jako postać fikcyjna jest niezwykle ciekawy. Ale co ja tam wiem, przecież nie chodzę do gimnazjum...

Timitum

2012-08-27, 00:32
Teired, W Nowym Testamencie Jahwe to w sumie spoko koleś, lekko staroświezki, ale mógłby się nie wysługiwać synem tylko zrobić "pstryk" i spoko, wybaczenie i te sprawy.
Jednak w Starym Testamencie jest on katem, mordercą i chce mnie zabić bo nie jestem z narodu wybranego. Sam nie wiem co myśleć.

ka...........nt

2012-08-27, 00:49
dobra ateistogimby wypstrykajcie się pod tym tematem póki czas, bo za tydzień szkoła :trollencjusz:

socjalmmv

2012-08-27, 02:35
Bardziej prawdopodobna wydaje się mitologia nordycka niż te wasze chrześcijaństwo. Dlatego wierzę w Thora.

oumn

2012-08-27, 02:43
Wez czlowieku nie marnuj mi czasu takimi gownami bo bym wolal obejrzec jakies ciekawe sadolki i dac im piwko a tak mam czas zmarnowany razy dwa bo jeszcze musze swojemu zażenowaniu dac upust w komentery... Idz do lasu brzozy bielic wiekszy pozytek bedzie ok?

Coliber

2012-08-27, 03:46
Tylko ja dostrzegam ironię w tym, że on wrzucił taki tekst na portal o tematyce czarnego humoru? :amused:

Szaattan

2012-08-27, 09:05
999- nowy lepszy szatan

filipsworks

2012-08-27, 09:58
Nie jestem "ateistą z gimbazy", ale tłumaczenia w poście OPa są z dupy.

To tak jakby tłumaczyć, że kibel jest biały, bo biały jest kolorem niewinności i czystości... z dupy -_-

Jackyll

2012-08-27, 10:00
Morei_Sky napisał/a:

to sa nasze dni. On odpoczoł 7 By pokazać że jest....



:homer:

antek025

2012-08-27, 10:11
niczego wiecej juz "takwienc" nie dodawaj, bo jestes idiota vlogerem jakims i chcesz zasmiecac sadola.

Roozek

2012-08-27, 11:57
Co ciekawe ile osób chodzi do koscioła pierwszego dnia tygodnia czyli niedziele. Czy sposrod 98% katolikow w polsce ktos sie choc raz zastanowil czemu chodzi w niedziele do kosciola a nie sobote. Sobota 7 dzien tygodnia, dzien odpoczynku. Ja rozumiem was wszystkich "nawroconych ateistow" ze nie wierzycie w takie "bzdury" jak Bog gdy cale zycie wciskaja wam takie kity o setkach swietych itp itd. Kosciol katolicki tak zniecheca do wiary w Boga ze daje mi dowod na to ze szatan rzadzi nim.

Ve...........us

2012-08-27, 13:25
Logika chrześcijanina Roozek
Przestaje wierzyć w boga, jednocześnie mówi, że szatan włada kościołem. Ateizm to nie obraza na boga i wiara w istnienie demonów etc.

mi...........ji

2012-08-27, 16:07
boski1990 napisał/a:

tyle w temacie



Gościu, rozwaliłeś mnie tym komentarzem :-)