18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Relacje Państwo – kościół katolicki

ASAKKU • 2013-03-06, 18:53
Relacje Państwo – kościół katolicki w Polsce wyglądają tak: kościół od nas bierze grunty, budynki, pieniądze, a my w zamian dajemy kościołowi nieruchomości, świadczenia, ulgi, pieniądze i wpływy.

Kłoński

2013-03-06, 22:34
up

Brać od państwa miliony... Stuknij się w głowę. Tak to jest jak osoba niewierząca która nie ma wszelakiego pojęcia o innych religiach się doktoryzuje na takie tematy. Kościół poniekąd pomaga biednym rodzinom, sierotom etc. Kościoły to też zabytki architektury i sztuki. W dolnośląskim górnicy uciekali przed komunistami do kościoła, gdy strajkowali. Nie rozumiem ludzi którzy tak hejtują kościół, rozumiem że niby taka moda ale jakby nie patrzeć za komuny kler wspierał Polaków. Poza tym księża wcale nie żyją w takich luksusach. Skoro ktoś nie wierzy to niech uszanuje wierzenia innych. Z wyjątkiem islamistów im nie można ufać. Zakładów pracy w Polsce nikt nie chce organizować bo łatwiej wszystko skupywać od chińczyków. Kto ci zrobi tańsze domy dla ludzi jak każdy "przedsiębiorca" musi się nachapać i nie ma mowy żebyśmy dostawali mieszkania za pół darmo. Za wszystko w tym kraju trzeba płacić.

666krzychu666

2013-03-06, 22:34
Ork.Fajny niezłe pi*doły piszesz. Widać, że jesteś przykładnym katolikiem i nie masz własnego rozumu, tylko wyznajesz punkt widzenia kościoła. Uznajesz że jak kościół zabierał ziemie to było wszystko OK, ale jak kościołowi zabrano ziemię to jest wielka afera i trzeba im te grunty zwrócić. Ale z jakiej niby racji?! Była wojna! Wojna której Polska nie rozpętała, więc czemu teraz Polska ma rekompensować komukolwiek straty nią wywołane?
"...bo mało kto wie że kościół dziś kokosów nie zarabia...''- to ciekawe czemu co 3 ksiądz popi*rdziela nówka mercedesem?

Kościół w Polsce ma i tak za dobrze. Jako jedyna religia w Polsce jest zwolniona z podatku dochodowego i podatku od darowizn. Wpi*rdalają się do polityki, edukacji, medycyny i życia zwykłego człowieka a większość społeczeństwa im jeszcze przy tym przytakuje. Jakby pajac w czarnej sukience wiedział lepiej ode mnie jak mam żyć, jak uprawiać seks, jak wychowywać dzieci i na kogo mam głosować!

Ork.Fajny

2013-03-06, 22:37
javal napisał/a:

Mieszkam blisko Lichenia, widzałem jakie tam małe nadwyżki mają, prawda że często w małych wsiach proboszczowi nie starcza na coś, ale już k***a nie pie**ol że to taka bieda bo widziałem już kilka kościołów i plebani budujących się i jest to ponad stan.


Jak zobaczysz co najmniej 5tys. kościołów to pogadamy o tym co niby tam wiesz. Na razie jesteś zmuszony niestety uznać wersję od samych księży.

javal napisał/a:

A co do tych akcji charytatywnych to też nie przesadzaj, prawda działają ale przeznaczają znikomy procent, część/większość pochodzi ze ZBIUREK czyli znowu od nas.


Nie "nas", tylko "was" albo "ich". Jestem niewierzącym. A oni mają tylko pieniądze od wiernych, więc co cię dziwi?

javal napisał/a:

Ale niech i będzie jeśli było ich to się im należy, co nie tłumaczy tego czemu nie mają płacić podatków mi nikt takiej ulgi nie da za to, że władze państwa skrzywdziły moich rodziców/dziadków.


Debilna postawa. Zamiast płakać by ich opodatkować idź walczyć abyś i ty nie musiał tak wielkich podatków nie płacić...

666krzychu666 napisał/a:

Ork.Fajny niezłe pi*doły piszesz. Widać, że jesteś przykładnym katolikiem i nie masz własnego rozumu, tylko wyznajesz punkt widzenia kościoła.


Jak mówiłem. Jestem ateistą...

666krzychu666 napisał/a:

Uznajesz że jak kościół zabierał ziemie to było wszystko OK, ale jak kościołowi zabrano ziemię to jest wielka afera i trzeba im te grunty zwrócić.


Kościół nikomu gruntów nie zabierał nigdy idioto.
To co do 1939r. posiadał to to co dostał od różnych władców, szlachciców etc. Nie było tam żadnego przymusu nigdy. Kosciół nie miał nigdy takiej mocy politycznej w Polsce.

666krzychu666 napisał/a:

Ale z jakiej niby racji?! Była wojna! Wojna której Polska nie rozpętała, więc czemu teraz Polska ma rekompensować komukolwiek straty nią wywołane?


Oni nie chcą rekompensaty za straty wojenne. Tylko oddania tego co po wojnie odebrał im komunistyczny rząd.

666krzychu666 napisał/a:

"...bo mało kto wie że kościół dziś kokosów nie zarabia...''- to ciekawe czemu co 3 ksiądz popi*rdziela nówka mercedesem?


Bo tego nie robią?
A ci którzy to robią to mają mercedesy kupione na 20letnie raty jak każdy inny obywatel tego kraju...?

666krzychu666 napisał/a:

Kościół w Polsce ma i tak za dobrze. Jako jedyna religia w Polsce jest zwolniona z podatku dochodowego i podatku od darowizn.


I znowu. Mentalność komunisty. Jak sąsiad twój ma dobrze to trzeba mu to wszystko podpalić zamiast samemu u siebie taki stan rzeczy wytworzyć...

666krzychu666 napisał/a:

Wpi*rdalają się do polityki, edukacji, medycyny i życia zwykłego człowieka a większość społeczeństwa im jeszcze przy tym przytakuje.


Kościoł zawsze był związany z polityką. Do edukacji nie wiem gdzie się wpieprzają, za to wiem że KUL np. przoduje w nauce obiektywnej historii.
Z medycyną to nie wiem o co chodzi. Nawet nie wyskakuj z HIV i prezerwatywami bez zapoznania się z rozmiarami porów w gumce i wielkością wirusa HIV...

666krzychu666 napisał/a:

Jakby pajac w czarnej sukience wiedział lepiej ode mnie jak mam żyć, jak uprawiać seks, jak wychowywać dzieci i na kogo mam głosować!


Te pajace nie mówią ci jak masz żyć. Oni tylko nadają ci podstawowe proste zasady w stylu nie zabijaj, nie kradnij.

Koniec Świata

2013-03-06, 22:38
Watykańska banda okrada Polskę, a ciemnoty ich bronią. k***a, czy ja jestem na liberalnym portalu, czy na forum katolickich dewotów? Jakim prawem kościół jest w Polsce traktowany lepiej niż przeciętny obywatel. Ja od tego państwa mieszkania, ani nawet kawałka ziemi rolnej na własność nie dostanę, a kościół tylko ssie ten bidny kraj jak chyba nigdzie na świecie.

Ork.Fajny

2013-03-06, 22:46
Koniec Świata napisał/a:

Watykańska banda okrada Polskę, a ciemnoty ich bronią. k***a, czy ja jestem na liberalnym portalu, czy na forum katolickich dewotów? Jakim prawem kościół jest w Polsce traktowany lepiej niż przeciętny obywatel. Ja od tego państwa mieszkania, ani nawet kawałka ziemi rolnej na własność nie dostanę, a kościół tylko ssie ten bidny kraj jak chyba nigdzie na świecie.


Ta... Nie ma to jak publiczne ogłaszać że chce się by wszyscy byli równo okradani i byli równo biedni...

Koniec Świata

2013-03-06, 22:51
Ork.Fajny napisał/a:


Ta... Nie ma to jak publiczne ogłaszać że chce się by wszyscy byli równo okradani i byli równo biedni...



Masz problemy z czytaniem?

Black Pitt

2013-03-06, 22:57
Ork.Fajny


A Ty k***a z seminarium że pie**olisz takie głodne kawałki?
Ukrywanie pedofilii, sam JPII napisał dokumencik jak należy postępować, komisja majątkowa, która brała to co chciała, ziemię, budynki i opychali to szybciutko, właśnie się toczy proces, wpie**olenie się do szkół, pewnie to nieprawda że płaci im MEN a podlegają tylko pod kościelnego zwierzchnika.

Jak masz ciemnotę wciskać to lepiej idź zlizać śmietanę z .... kolan swojego proboszcza

Ork.Fajny

2013-03-06, 22:58
Koniec Świata napisał/a:

Masz problemy z czytaniem?


No właśnie nie. Czytam wyraźnie te jękliwe zapytania dlaczego kościół nie jest tak samo mocno okradany przez państwo jak zwykli obywatele.
Drugą część postu zignorowałem bo wiem że jesteś debilem i nie dojdzie do ciebie fakt że to co dziś odzyskują, zgodnie z definicją słowa odzyskiwać, należało wcześniej do nich.

Black Pitt napisał/a:

Ukrywanie pedofilii, sam JPII napisał dokumencik jak należy postępować


W takim razie słabo mu idzie to ukrywanie skoro tyle przypadków rzekomo znacie. Prawie wygląda jakby ich nikt nie ukrywał...

Black Pitt napisał/a:

komisja majątkowa, która brała to co chciała, ziemię, budynki i opychali to szybciutko, właśnie się toczy proces


Czyli co...? Pół Wrocławia "odzyskał" kler...?

Black Pitt napisał/a:

wpie**olenie się do szkół, pewnie to nieprawda że płaci im MEN a podlegają tylko pod kościelnego zwierzchnika.


Z godnie z waszym umiłowaniem demokracji, większość rodziców chce religii w szkole, więc jaki problem?
Poza tym MEN płaci księża za nauką jak zwykłemu nauczycielowi. Nic więcej.

Black Pitt napisał/a:

Jak masz ciemnotę wciskać to lepiej idź zlizać śmietanę z .... kolan swojego proboszcza


I "obiektywizm" twojej wypowiedzi można śmiało sprowadzić do tej części postu.

EdmundKemper

2013-03-06, 23:01
A najlepsze jest jeszcze to jak ateiści krzyczą, że KK ustanawia polskie prawo :D

Imazuma

2013-03-06, 23:04
@ Ork.Fajny
Piszesz że jesteś nie wierzący, a jak lew bronisz racji jednej słusznej opcji?
Coś tu się nie zgadza, może jeszcze raz powinieneś przemyśleć kwestię swojej wiary, bo coś ci się pokręciło.Piszesz że kler podaje podstawowe zasady etyczne-lol jakby każdy normalny człowiek nie wiedział jak postępować.
Ateista z bożej łaski.

666krzychu666

2013-03-06, 23:05
Ork.Fajny widzę że nie dasz się przegadać, ale spoko. W końcu dla takiego 'ateisty' kościół jest OK, a każdy kto go beszta jest komuchem. Luzik, w końcu co ja tam wiem, studiowałem tylko historię Polski.
A tak swoją drogą, gdyby nie groźba najazdu Mieszko I nigdy by nie ożenił się z Dobrawą i nie byłoby chrztu Polski. Sam Mieszko I do końca swoich dni nie uznał chrześcijaństwa za swoją religię.

Ork.Fajny

2013-03-06, 23:09
Imazuma napisał/a:

Piszesz że jesteś nie wierzący, a jak lew bronisz racji jednej słusznej opcji?
Coś tu się nie zgadza, może jeszcze raz powinieneś przemyśleć kwestię swojej wiary, bo coś ci się pokręciło.


Bo ja w przeciwieństwie do ciebie i twoich kolegów znam historię i wiem że usunięcie wiary dokonuje się tylko w krajach w których socjalizm już przybiera swoją najbardziej skrajną formę typu Nazizm czy komunizm. A to równa się całkowitemu załamaniu cywilizacji. Mordowanie, terror, cenzura, etc.

Imazuma napisał/a:

Piszesz że kler podaje podstawowe zasady etyczne-lol jakby każdy normalny człowiek nie wiedział jak postępować.
Ateista z bożej łaski.


Jesteś naiwny jak dziecko... Człowiek to zwykłe zwierze które nie wie co jest dobre i musi się tego na jakimś przykładzie nauczyć. Jeśli wychowasz syna/córkę w "tradycji" gwałcenia i mordowania to uznawać będzie on to za dobre. To jak z uczeniem agresji psa. A rola religii, nie ważne jakiej, zawsze była taka że tworzyła podstawę moralności danej kultury i pozwala jej się rozwinać.

666krzychu666 napisał/a:

Ork.Fajny widzę że nie dasz się przegadać, ale spoko. W końcu dla takiego 'ateisty' kościół jest OK, a każdy kto go beszta jest komuchem.Luzik, w końcu co ja tam wiem, studiowałem tylko historię Polski.


W takim k***a razie za dobrze jej nie studiowałeś bo byś wiedział że tylko socjalizm w sensownie bliskich czasach w Polsce, przeciwstawiał się Kościołowi.

666krzychu666 napisał/a:

A tak swoją drogą, gdyby nie groźba najazdu Mieszko I nigdy by nie ożenił się z Dobrawą i nie byłoby chrztu Polski. Sam Mieszko I do końca swoich dni nie uznał chrześcijaństwa za swoją religię.


Świetnie. To było 1000lat temu i szczerze powiedziawszy ch*ja można dziś zrobić z tą wiedzą i ch*ja można ją odnieść do czegokolwiek dziś. Świetnie że ją znasz, tylko nie musisz jej tak nietrafnie używać.

Imazuma

2013-03-06, 23:19
@ up
Proszę podaj mi nazwy tych państw z łaski swojej panie ateisto,i wytłumacz mi może dlaczego Czesi i Słowacy się jaszcze nie pozabijali?
Jeżeli tylko wiara powstrzymuje cie przed nauczaniem swoich dzieci gwałtów i mordu, to ja współczuję twojej rodzinie

Chyba zapomniałeś,że rolą religii jest kontrola umysłów i wciskanie ludziom ciemnoty, i chyba dlatego kler nazywał wiernych plebsem lub prostaczkami.Ateista dobre sobie, raczej fanatyk religijny.

666krzychu666

2013-03-06, 23:19
Dobra sadole, nie ma sensu dyskutować z tym popi*rdolonym pseudo ateistą. Niech sobie wierzy w co chce. Więcej takich d*bili i zamiast Rzeczypospolitej, będzie Parafia Polska.

Ork.Fajny

2013-03-06, 23:25
Imazuma napisał/a:

Proszę podaj mi nazwy tych państw z łaski swojej panie ateisto,i wytłumacz mi może dlaczego Czesi i Słowacy się jaszcze nie pozabijali?


A co się stało w Czechach i Słowacji...? Bo nie przypominam sobie żeby zdelegalizowali tam kościoły wszelakiej maści...
Nazwy państw? Proszę. ZSRR; III Rzesza; Faszystowskie Włochy; Korea Północna; ChRL za czasów Mao Zedonga.

Imazuma napisał/a:

Jeżeli tylko wiara powstrzymuje cie przed nauczaniem swoich dzieci gwałtów i mordu, to ja współczuję twojej rodzinie


Uuuuuu... Jaki pojazd... Narobiłem w gacie...
Po prostu ci baranie tłumaczyłem jak to działa. My mamy lepiej bo my już wiemy swoje ale to nie zmienia aktu że u podstaw tego systemu który znamy stoi własnie jakaś religia w nawet parę religii.
Jeśli pozwala się na mordowanie dzieci pod nazwą aborcji to co za problem ustanowić mordowania po narodzeniu? A nawet 50lat po narodzeniu?

666krzychu666 napisał/a:

Dobra sadole, nie ma sensu dyskutować z tym popi*rdolonym pseudo ateistą. Niech sobie wierzy w co chce. Więcej takich d*bili i zamiast Rzeczypospolitej, będzie Parafia Polska.


Niby dajesz lepszy przykład? Uważając że to nie możliwe by osoba niewierząca stała o stronie kościoła? To ma byc k***a żelazna logika twojej postawy...?