18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Regionalne piwa

GKC • 2013-08-27, 03:46
Autentyk ze sklepu z alkoholami w Zakopanem:

Matula: Są może jakieś regionalne piwa?
Ekspedientka: Nie wiem. Chyba tylko Tatra i Harnaś w puszce.

Dobrze są zaopatrzeni :lodowka:

Nie, kierowca autobusu nie wstał i nikt nie bił brawa.

tool006

2013-08-27, 07:07
Byłem jakiś czas temu na koncercie w knajpie Tychach. Podchodzę do kontuaru i mówię:

-Tyskie butelkowe poproszę.
-Nie ma Tyskiego.
-????!!

omgłomatkobosko

2013-08-27, 09:41
Harnaś i wszystkie piwa koncernu Carlsberg są produkowane w Szczecinie w browarze, który robi Bosmana. Nie powiem ,żeby to było w górach.

Ps. Info z pierwszej ręki.

~Angel

2013-08-27, 10:29
czmielu8 napisał/a:

Byłem jakiś czas temu na koncercie w knajpie Tychach. Podchodzę do kontuaru i mówię:

-Tyskie butelkowe poproszę.
-Nie ma Tyskiego.
-????!!



Bo to była porządna knajpa a nie żulownia i tam szczochów nie leją.

sansa

2013-08-27, 13:58
omgłomatkobosko napisał/a:

Harnaś i wszystkie piwa koncernu Carlsberg są produkowane w Szczecinie w browarze, który robi Bosmana. Nie powiem ,żeby to było w górach.



Nie tylko.

Taktyka wielkich koncernów opiera się na tym, żeby zaoszczędzić jak najwięcej na dystrybucji, dlatego Harnasia rozlewają i w Szczecinie i w Brzesku ( browar Okocim ).

Dlatego np. w Białymstoku produkowany jest Lech, czy Tyskie. A ostatnio nawet idzie zauważyć na półkach również Lecha Pils, który kiedyś na swoich etykietach miał dumnie napisane 'dostępny tylko w Wielkopolsce'.

Natomiast w browarze w Tychach i Poznaniu rozlewają również Żubra.

Kasa kasa i jeszcze raz kasa, j***ć jakoś piwa :D

Na szczęście jest PINTA, Ale Browar, Browar Artezan, Browar Kormoran i masa browarów restauracyjnych ;)

omgłomatkobosko

2013-08-27, 19:35
sansa napisał/a:



Nie tylko.

Taktyka wielkich koncernów opiera się na tym, żeby zaoszczędzić jak najwięcej na dystrybucji, dlatego Harnasia rozlewają i w Szczecinie i w Brzesku ( browar Okocim ).

Dlatego np. w Białymstoku produkowany jest Lech, czy Tyskie. A ostatnio nawet idzie zauważyć na półkach również Lecha Pils, który kiedyś na swoich etykietach miał dumnie napisane 'dostępny tylko w Wielkopolsce'.

Natomiast w browarze w Tychach i Poznaniu rozlewają również Żubra.

Kasa kasa i jeszcze raz kasa, j***ć jakoś piwa :D

Na szczęście jest PINTA, Ale Browar, Browar Artezan, Browar Kormoran i masa browarów restauracyjnych ;)



Dodam tylko, że LEch jest rozlewany w Czechach w rozlewni Pilsner-Urquell.

Pan_Generał

2013-08-28, 01:35
Jak kiedyś jeździłem do rodziny, w lubelskie, to obowiązkowo perła była kupowana. Ale teraz nawet w Anglii, u ciapatego w sklepie mogą ją kupić (co prawda w puszce). ch*j wie gdzie są rozlewnie.

Ja osobiscie polecam piwo brok. Na pomorzu dostępne :D


Imper3838

2013-08-28, 02:06
Ja tam polecam piwo Amber.

Ewentualnie jak komuś zależy na naprawdę dobrym piwie to polecam wybrać się na poszukiwania jakiegoś lokalnego. U mnie po 8 zł za 0,5 L, ale warto.

Muzz

2013-08-28, 02:08
Polecam bloga z recenzjami różnych piw - alterbeer.blogspot.com
A co do piwa to polecam szkockie ale od Belhaven'a, pyszotka!

lwRazor

2013-08-28, 13:23
Angel napisał/a:



Bo to była porządna knajpa a nie żulownia i tam szczochów nie leją.


To chyba się cieszysz, że są jeszcze takie miejsca gdzie oszczędzą ci wpierdziel.

hajtkol

2013-08-28, 13:58
W Cieszynie nie ma brackiego w każdym lokalu, tylko w niektórych.

Winterstorm

2013-08-28, 14:22
Muzz napisał/a:


A co do piwa to polecam szkockie ale od Belhaven'a, pyszotka!



Zaiste potwierdzam, niestety ceny w Polsce (+/- 10 złotych za butelkę) takie, że dupa boli.

Prospect0r

2013-08-28, 16:50
Jestem z Tych, GIŃ lewacka k***o!

mateo

2013-08-28, 21:42
a ja bym sobie w brodę pluł jakbym wam nie polecił naszej lubelskiej PERŁY. jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na nią narzekał wręcz przeciwnie, słyszałem same pozytywne opinie.