18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Raz kolejny o Cyganach w Polsce

Sanguinius92 • 2013-06-21, 22:17
Z portalu piekielni.pl autora timo:
"Mieszkam w mieście powiatowym liczącym ok. 10 tys. mieszkańców plus kilkudziesięciu Cyganów/Romów. Problem z nimi jest od zawsze - a to coś ukradną, a to coś zdemolują, a to żebrzą w natarczywy sposób, a to siedzą cały dzień w parku, piją, szczają gdzie popadnie, tłuką butelki itp., a ludzie boją się przejść przez park (nieraz zaczepiają - czasami w celu wysępienia na alkohol, a często niewybrednie komentują przechodzące dziewczyny i próbują je obłapiać).

Oczywiście policja nic z nimi nie robi - policjanci też mają rodziny i zwyczajnie się boją. A bydło koczuje w tym parku w sile 20 chłopa albo więcej. Miasto, zamiast próbować pozbyć się problemu, z własnej woli pisze wnioski po unijną kasę, żeby im remontować lokale socjalne.

W jednej wyremontowanej kamienicy po paru miesiącach wyglądało już gorzej, niż po przejściu ruskiego frontu - ze ścian pozdejmowane kaloryfery, wyrwana miedziana instalacja CO, wyrwane kable elektryczne. Z domu cuchnie na kilkaset metrów, bo robią pod siebie. Światła nie mają, bo wymontowali kable. W izbach (trudno to nazwać pokojami) stoją piece typu "koza", bo centralne jest dawno na złomie. W 5 pokojowym domu około 15-18 osób mieszka w jednej izbie, tej z piecem, pozostałe traktując - proszę przerwać jedzenie - jako kibel. Smród nawet na ulicy wywraca mózg na drugą stronę - nie chcę myśleć, jak jest w środku. Żaden z nich nigdy się pracą nie skalał. Za to każdy ma bogatą przeszłość kryminalną, nawet 15-latkowie. Już wcześniej zdarzały się przypadki pobić w ich wykonaniu.

Kilka dni temu padł jednak rekord: pobili 2 chłopaków, jeden stracił oko i walczy o życie, miał zrobioną trepanację czaszki. Drugi również w ciężkim stanie leży w szpitalu. Obu pobić dokonano stosunkiem sił 15-20:1 z użyciem noży. Ewidentnie chcieli zabić. Policja w tym czasie dosłownie 150 metrów dalej spisywała gówniarzy za plucie słonecznikiem na ziemię. Przyjechali po 20 minutach, jak ofiara już była w szpitalu. Oczywiście sprawców nie złapano, dopiero na drugi dzień zatrzymano "aż" dwóch.

Nastroje w mieście są takie, że za chwilę będziemy mieli powtórkę "pogromu mławskiego". I wtedy zapewne sprawców pobicia biednych przedstawicieli mniejszości romskiej szybko złapią i postawią przed sąd, za przemoc na tle rasowym. Ja naprawdę nic nie mam do ŻADNEJ mniejszości narodowej, pod warunkiem, że ta mniejszość dostosowuje się do zasad większości. Szanuję każdego Cygana/Roma, który pracuje, płaci podatki, przestrzega porządku prawnego. Ale do ciężkiej cholery nie może być tak, że kilkudziesięciu brudasów terroryzuje miasto. I są bezkarni!"

Od siebie dodam, iż ostatnio zauważyłem (przynajmniej we Wrocławiu), że zamiast przeznaczać pieniądze na walkę i wywóz tych nierobów, wspiera się tego typu akcje: http://jednizwielu.pl/

A tutaj jeden z ich bilboardów:

bach

2013-06-21, 22:30
internetami im nie wytłumaczysz, ja Tobie też nie będę tłumaczył co się robi ;)

da...........82

2013-06-21, 22:50
Jedni mają ciapatych, my mamy brudasów... Nadejdzie dzień jak naród się wk***i i zrobi porządek.
P.S White Power ;)

slug1

2013-06-21, 22:56
Gerard z Rywii?

seba650

2013-06-21, 23:03
Wytłuc to dziadostwo wp*zdziec!

No...........ic

2013-06-21, 23:12
Ta, wiem coś o tym. We Wrocławskich autobusach puszczają reklamy typu: Rom mistrzem świata.

BongMan

2013-06-21, 23:28
Sanguinius92 napisał/a:

W izbach (trudno to nazwać pokojami) stoją piece typu "koza", bo centralne jest dawno na złomie.


Jest szansa, że którejś zimy się zaczadzą.

Ba...........co

2013-06-21, 23:34
k***a co za logika... Oni dostają socjalne mieszkania a ja musze zapie**alać na kredyt pół życia żeby mieć gdzie dupę umyć po całym dniu roboty.

edmol

2013-06-22, 07:48
Jako że mieszkam w tym samym mieście, chciałbym troszke sprostować wypowiedz TIMO i opisaną historię

Tak czytam te twoje wypociny i sie śmieje z tego do łeż...Mieszkam w tym samym mieście i troche "pokoloryzowałeś" gościu. Ale troche sprostuje. -Tylko jeden z chlopaków lezy w szpitalu, drugi jedynie złamany nos i poobijany. - nie było żadnego stosunku 20:1 bo brzmi to jakby jakiś wielki gang po oleśnie grasował... było ich faktycznie 3na 1 , a poszło o to że pobity przystawiał sie do panny jednego z romów i ich zwyzywał... BO 20 romów to chyba w mieście nie ma.... - nie było żadnej policji 150 m od pobicia, poza tym jeśli w nocy jest 1 patrol policji i ma inna interwencje to sie nie "rozdwoi" -'ewidentnie chcieli zabić" no prosze cie, masz dar jasnowidzenia i wiesz co chcieli zrobić?? widze że parcie nie główną koledze się udziela - ja chodze cały czas po parku w nocy i w dzień i jakoś nie widziałem żeby kogoś zaczepiali i terroryzowali - a co do kwalifikacji czynu, to prokurator stawia zarzuty, i nie wiadomo co bedzie bo wszysycy byli NAPRUCI jak szpaki ( i sprawcy i poszkodowani-którzy nie należą do "tych porzadnych obywateli"i tez maja kartoteki) Mieszkam w tym mieście ze 30 lat i jakoś nie widziałe sytuacji które tutaj opisujesz...NIe bronie romów absolutnie bo tez mnie wku.... i to że państwo ich żywi i mają wszystko za darmo. Ale wiem żę kilku z nich pracuje, częśc z nich sie przystosowała. A tobie Timo następnym razem radze opisać to jak było a nie bzdury wypisywać, nie wiesz to nie pisz. bo wychodzisz teraz na idiote który chciał sie tylko dostać na główną...

MCL

2013-06-22, 11:32
Niech ekipy remontowe montują zdalny zapalnik w ścianach podłogach etc... zaczną tacy rozrabiać - bum i po problemie. humanitarnie.

Ba...........co

2013-06-22, 14:08
edmol, czy ty jesteś brudasem?

Sarkos

2013-06-23, 13:08
Mam sąsiada roma, który jest normalnym człowiekiem, zapie**ala od świtu do nocy, a często i w nocy (taksówkarz), zawsze odpowiada na "dzień dobry". Jak widać da się i czemu wszyscy tak nie mogą?

Sledziu_w

2013-06-24, 13:41
Na cholerę takie akcje? Strata pieniędzy na bezsensowne bilbordy.
Przecież ludzie nie naskakują na cyganów za to, że są cyganami. Chodzi o to, że zdecydowana większość z nich, niczym pasożyty, żeruje na zdrowym społeczeństwie i zabiera nam pieniądze, które płacimy Państwu w podatkach.

Możesz być, k***a, nawet ufoludkiem, ale zarabiaj, płać podatki i rób coś dla społeczeństwa. Ale nie, cyganie kradną i napadają na ludzi. Niektórzy są do tego stopnia bezczelni, że wchodzą do domów, żeby coś ukraść. Właśnie takich pasożytów nienawidzimy.

Constantinus

2013-06-24, 13:46
Ja mam nauczycielkę od muzyki Romkę i jest bardzo fajna.. bardzo dużo ciętych dowcipów na lekcji nam wali i wszyscy się z tego śmieją.. widać że normalna "Polka" a nie jakieś ścierwo jak napisane w temacie wyżej bo też zapie*dala do szkoły i płaci te cholerne podatki jak każdy.

dijake

2013-06-24, 13:47
Jak dla mnie jest rozgraniczenie na romów i cyganów. Jeśli Rom jest normalnym obywatelem który coś robi pracuje płaci podatki jest dla mnie ok. Cyganie to ścierwa żyjące na garnuszku państwa złodzieje patole itp tych powinno sie zagazować t